Jäsenhuone|TyöhuoneEdustusjoukkue

Tulokset - omat kisat

 SÄÄSTÖPANKKIHIIHDOT 8.3.2018

N4

  

1.

Amanda Salonen

0:01:02

M4

  

1.

Urho Salmenoja

0:00:55

2.

Konsta Tapiola

0:03:13

N6

  

1.

Linnea Rantanen

0:02:15

2.

Pihla Lindstedt

0:02:16

3.

Milla Saari

0:03:02

4.

Claudia Manninen

0:03:14

M6

  

1.

Elmo Salmenoja

0:02:03

2.

Santeri Moilanen

0:04:15

 

N8

 

1

Elina Varemäki

0:03:52

2

Aada Tapiola

0:04:25

3

Wilma Aarnio

0:04:35

4

Elsa Lindstedt

0:06:19

5

Ella Hairisto

0:06:36

6

Henni Moilanen

0:06:52

7

Pinja Mäkelä

0:07:16

 

M8

 

1

Rasmus Napa

0:07:39

N10

  

1

Tarleena Palmunen

0:03:31

2

Greta Aarnio

0:03:41

3

Maria Jääskeläinen

0:04:07

4

Helmi Lindstedt

0:04:09

5

Erika Kanerva

0:06:15

6

Emmi Hietala

0:07:31

   

M10

  

1

Onni Vuorinen

0:02:31

2

Eemeli Varemäki

0:02:43

3

Paulus Salmelin

0:04:05

4

Veeti Kanerva

0:04:23

5

Onni Moilanen

0:06:01

N12

  

1

Julia Augustson

0:06:41

2

Veronika Lauren

0:07:16

3

Alisa Niemi

0:07:39

4

Salli Siltanen

0:08:49

M12

  

1

Otso Rokka

0:05:32

   Seuranmestaruushiihdot  
Perniö, Melassuon urheilukeskus 5.3.2018 perinteinen 
Lopputulokset    
SijoitusNoSarjaNimiAikaEro
N6 300 m     
12N6Linnea Rantanen0:02:10 
21N6Pihla Lindstedt0:02:380:00:28
N8 900 m     
16N8Elina Varemäki0:04:06 
25N8Wilma Aarnio0:05:110:01:05
33N8Elsa Lindstedt0:06:350:02:29
44N8Pinja Mäkelä0:06:370:02:31
N10 1,8 km    
19N10Greta Aarnio0:09:28 
28N10Helmi Lindstedt0:10:430:01:15
310N10Tarleena Palmunen0:10:570:01:29
M10 1,8 km    
113M10Eemeli Varemäki0:06:22 
212M10Onni Vuorinen0:06:290:00:07
N12 1,8 km    
115N12Alisa Niemi0:09:15 
M12 2,7 km    
117M12Otso Rokka0:12:07 
N16 3,5 km    
119N16Veera Helkama0:14:05 
N 5 km     
120NBettina Wikström0:16:11 
M 7 km     
125MNiilo Helkama0:19:56 
226MJanne Salo0:22:210:02:25
323MJussi Varemäki0:22:490:02:53
422MJanne Lempiäinen0:22:530:02:57
      

 

 

   Hippo-hiihdot  
Perniö, Melassuon urheilukeskus 15.2.2018  
Lopputulokset    
SijoitusNoSarjaNimiAikaEro
Tytöt 4 vuotta, n. 50 m Vapaa  
11N4Ida Laaksonen0:00:57 
      
Pojat 4 vuotta, n. 50 m Vapaa  
13M4Jasper Jokiranta0:00:25 
25M4Urho Salmenoja0:01:040:00:39
37M4Aleksander Westberg0:01:130:00:48
44M4Atte Ronkainen0:01:190:00:54
      
Tytöt 6 vuotta, n. 300 m Vapaa  
110N6Linnea Rantanen0:02:15 
211N6Pihla Lindstedt0:02:280:00:13
313N6Milla Saari0:03:200:01:05
412N6Claudia Manninen0:04:590:02:44
      
Pojat 6 vuotta, n. 300 m Vapaa  
120M6Elmo Salmenoja0:02:21 
217M6Eemil Laaksonen0:02:370:00:16
318M6Santeri Moilanen0:03:480:01:27
415M6Kaius Collan0:04:300:02:09
514M6Jonni Kyynäräinen0:05:180:02:57
619M6Miro Saari0:06:320:04:11
      
Tytöt 8 vuotta, n. 900 m Vapaa  
129N8Elina Varemäki0:03:58 
228N8Wilma Aarnio0:04:270:00:29
326N8Ada Tapiola0:04:510:00:53
425N8Elsa Lindstedt0:06:350:02:37
524N8Henni Moilanen0:06:480:02:50
623N8Ella Hairisto0:07:210:03:23
730N8Angelique Ståhlström0:09:390:05:41
827N8Aino Vuorenoja0:10:490:06:51
      
Tytöt 10 vuotta, n. 900 m Vapaa  
132N10Greta Aarnio0:03:31 
235N10Tarleena Palmunen0:03:340:00:03
334N10Helmi Lindstedt0:04:050:00:34
431N10Maria Jääskeläinen0:04:570:01:26
533N10Ellen Taponen0:05:550:02:24
      
Pojat 10 vuotta, n. 900 m Vapaa  
140M10Eemeli Varemäki0:02:49 
239M10Eino Rautio0:03:440:00:55
337M10Paulus Salmelin 0:04:100:01:21
438M10Veeti Kanerva0:04:470:01:58
      
Tytöt 12 vuotta, n. 1,8 km Vapaa  
144N12Essi Pyykkö0:06:15 
243N12Malva Salmelin 0:06:380:00:23
342N12Julia Augustsson0:06:570:00:42
445N12Alisa Niemi0:07:510:01:36
      
Pojat 12 vuotta, n. 1,8 km Vapaa  
149M12Otso Rokka0:05:37 

 

Iltahiihdot 8.2.2018 Melassuo

 

T6 300m P

1. Pihla Lindstedt          0:02:30

2. Linnea Rantanen      0:02:31

T8 900m P

1. Wilma Aarnio            0:06:17

2. Elsa Lindstedt            0:06:36

3. Pinja Mäkelä              0:08:01

T10 1,8km P

1. Helmi Lindstedt        0:10:35

2. Greta Aarnio              0:10:42

3. Maria Jääskeläinen 0:12:09

T12 1,8km P

1. Julia Augustsson      0:09:49

2. Alisa Niemi                0:11:43

 

 

Iltahiihdot Melassuo 1.2.2018

T6 300m V

1. Pihla Lindstedt            0:03:33

T8 900m V

1.Elina Varemäki           0:04:42

2.Wilma Aarnio             0:05:44

3. Elsa Lindstedt             0:06:28

4.Pinja Mäkelä               0:10:16

T10 1,8km V

1.Tarleena Palmunen  0:08:38

2.Greta Aarnio               0:09:03

3.Helmi Lindsted          0:09:50

P10 1,8km V

1.Onni Vuorinen           0:06:14

2.Eemeli Varemäki       0:06:48

3.Paulus Salmelin         0:12:05

T12 1,8km V

1.Julia Augustsson       0:07:41      

2. Alisa Niemi                 0:09:08

P12 1,8km V

1.Otso Rokka                  0:06:07

P14 1,8km V

1. Niclas Mäkelä            0:08:54

P16 2,7 km V

1. Leevi Vuorinen          0:07:09

 

PeU:n mestaruushiihdot 9.3.2017, Melassuo, Perniö, (V)

N6, 350 m (V) 
1Elina Varemäki0:02:14
2Pihla Lindstedt0:04:12
   
N8, 900 m (V) 
1Greta Aarnio0:05:08
2Maria Jääskeläinen0:06:27
3Elsa Lindstedt0:08:04
   
N10, 900 m km (V) 
1Alisa Niemi0:04:48
2Helmi Lindstedt0:05:38
3Tarleena Palmunen0:05:39
   
N12, 1,8 km (V) 
1Essi Pyykkö0:08:12
2Juulia Juva0:09:12
   
M8, 900 m (V) 
1Paulus Salmelin0:07:05
   
M10, 1,8 km (V) 
1Onni Vuorinen0:06:34
2Eemeli Varemäki0:06:45
   
M12, 2,7 km (V) 
1Niilo Lempiäinen0:10:31
   
M16, 3,6 km (V) 
1Antti Reiman0:11:44
   
MYL, 5,4 km (V) 
1Janne Salo0:17:14
2Pasi Saastamoinen0:17:25
3Jussi Varemäki0:18:45

 

Iltakisat 16.2.2017, Melassuo, Perniö, perinteinen tyyli

N6, 400 m (P) 
1Pihla Lindsted0:05:24
   
N8, 900 m (P) 
1Maria Jääskeläinen0:05:58
2Elina Varemäki0:06:22
3Elsa Lindsted0:07:07
   
N10, 1,8 km (P) 
1Julia Augustsson0:09:50
2Helmi Lindsted0:10:05
3Alisa Niemi0:10:45
   
M10, 2,7 km (P) 
1Onni Vuorinen0:10:40
2Eemeli Varemäki0:10:49
   
M12, 3,6 km (P) 
1Otso Rokka0:13:48

 

 

Hippohiihdot 9.2.2017, vapaalla

M4 50 maikaero
1Urho Salmenoja0.02.44 
2Aaro Storberg0.02.510.00.07
    
N6 300 maikaero
1Elina Varemäki0.01.51 
2Linnea Rantanen0.03.240.01.33
3Pihla Lindsted0.03.360.01.45
4Pinja Mäkelä0.03.420.01.51
5Sara Storberg0.05.120.03.21
6Claudia Manninen0.05.390.03.48
    
M6 300 maikaero
1Sisu Bastman0.06.02 
2Elmo Salmenoja0.06.030.00.01
    
N8 900 maikaero
1Greta Aarnio0.04.12 
2Maria Jääskeläinen0.05.350.01.23
3Aada Tapiola0.05.490.01.37
4Minja Lindholm0.06.420.02.30
5Ella Leinonen0.06.440.02.32
6Elsa Lindsted0.07.240.03.12
    
M8 900 maikaero
1Juho Leinonen0.04.50 
2Paulus Salmelin0.05.540.01.04
3Sampo Bastman0.07.350.02.45
    
N10 900 maikaero
1Julia Augustsson0.03.11 
2Tarleena Palmunen0.03.590.00.48
3Alisa Niemi0.04.120.01.01
4Helmi Lindsted0.04.400.01.29
5Neea Yli-Väärälä0.12.400.09.29
    
M10    900 maikaero
1Onni Vuorinen0.02.53 
2Eemeli Varemäki0.02.560.00.03
    
N121,8 kmaikaero
1Essi Pyykkö0.06.08 
2Malva Salmelin0.06.390.00.31
3Noora Lindholm0.08.070.01.59
    
M12    1,8 kmaikaero
1Otso Rokka0.05.30 
2Niilo Lempiäinenei aikaa 

 

 

Säästöpankkihiihdot 2.2.2017, vapaalla

N450 maikaero
1Amanda Salonen0:00:40 
N6300 maikaero
1Elina Varemäki0.01.52 
2Pihla Lindstedt0.04.480.02.56
3Pinja Mäkelä0.04.570.03.05
4Claudia Manninen0.06.270.04.35
5Wilma Aarnioei aikaa 
N8900 maikaero
1Greta Aarnio0.04.34 
2Maria Jääskeläinen0.05.550.01.21
3Aada Tapiola0.06.200.01.46
4Elsa Lindsted0.06.590.02.25
M8900 maikaero
1Paulus Salmelin0.05.54 
N10900 maikaero
1Julia Augustsson0.03.26 
2Tarleena Palmunen0.03.530.00.27
3Alisa Niemi0.04.300.01.04
4Helmi Lindstedt0.04.590.01.33
5Miina Lehtinen 0.05.410.02.15
6Martta Lehtinen0.07.180.03.52
M10900 maikaero
1Onni Vuorinen0.03.04 
2Eemeli Varemäki0.03.130.00.09
3Juho Juva0.04.060.01.02
N121,8 kmaikaero
1Essi Pyykkö0.07.03 
2Malva Salmelin0.07.210.00.18
3Juulia Juva0.08.350.01.32
M121,8 kmaikaero
1Niilo Lempiäinen0.05.46 
2Otso Rokka0.05.490.00.03

 

Iltahiihdot 26.1.2017, vapaalla

N6, 300 m 

1 N6Wilma Aarnio0:03:03
2 N6Pihla Lindstedt0:05:48

 N8, 900 m

1 N8Greta Aarnio0:04:22
2 N8Elina Varemäki0:06:04
3 N8Maria Jääskeläinen0:06:41
4 N8Elsa Lindstedt0:07:43

N10, 900 m

1 N10Julia Augustsson 0:03:15
2 N10Tarleena Palmunen0:04:09
3 N10Alisa Niemi0:04:35
4 N10Helmi Lindstedt0:05:40

N12, 1,8 km

1 N12Juulia Juva0:08:14

M8, 900 m

1 M8Paulus Salmelin0:06:20

M10, 1,8 km

1 M10Onni Vuorinen0:05:59
2 M10Eemeli Varemäki0:06:19
3 M10Juho Juva0:09:45

M12, 1,8 km

1 M12Niilo Lempiäinen0:05:38
2 M12Otso Rokka0:05:42
3 M12Roni Järvinen0:06:56

M14, 2,7 km

1 M14Leevi Vuorinen0:06:40

 

 

Iltahiihdot 19.1.2017, perinteinen hiihtotapa

N6, 300 m

1                           N6                      Pihla Lindstedt 0:07:39

 N8, 900 m

1                           N8                      Elina Varemäki 0:05:55

2                           N8                      Elsa Lindstedt 0:07:41

 N10, 900 m

1                           N10                     Tarleena Palmunen 0:05:19

1                           N10                     Miina Lehtinen 0:05:19

3                           N10                     Helmi Lindstedt 0:05:30

4                           N10                     Alisa Niemi 0:06:04

5                           N10                     Martta Lehtinen 0:06:40

6                           N10                     Sanni Rokka 0:07:11

7                           N10                     Inka Rokka 0:07:47

M10, 1,8 km 

1                           M10                    Onni Vuorinen 0:07:03

2                           M10                    Eemeli Varemäki 0:07:19

M12, 1,8 km

1                           M12                    Niilo Lempiäinen 0:06:48

2                           M12                    Otso Rokka 0:07:01

 N12, 1,8 km

 1                           N12                     Essi Pyykkö 0:11:06

 

HIPPO-HIIHDOT 29.2.2016, vapaa hiihtotapa T4 n.50m

1) Claudia Manninen 0:56

2) Sara Storberg 1:05

3) Pihla Lindstedt 1:22

 

P4 n.50m

1) Merino Koosa 0:59

2) Elmo Salmenoja 1:23

3) Urho Salmenoja osall.

 

T6 300m

1) Aada Tapiola 2:20

2) Elina Varemäki 2:26

3) Elsa Lindstedt 3:30

4) Merilin Koosa 3:55

 

T8 800m

1) Tarleena Palmunen 4:41

2) Helmi Lindstedt 6:01

3) Greta Aarnio 6:22

4) Nea Lehmusharju 6:25

5) Minja Lindholm 6:54

 

P8 800m

1) Onni Vuorinen 3:11

2) Eemeli Varemäki 3:12

3) Sulo Siltanen 5:21

4) Paulus Salmelin 5:28

5) Lenni Kantonen 5:36

 

T10 1,6km

1) Essi Pyykkö 6:14

2) Julia Augustsson 6:33

3) Malva Salmelin 6:34

4) Selma Siltanen 7:32

5) Salli Siltanen 8:05

6) Noora Lindholm 8:16

7) Martta Lehtinen 14:33

8) Miina Lehtinen 16:59

 

P10 1,6km

1) Niilo Lempiäinen 5:26

2) Otso Rokka 6:14

 

T12 1,6km

1) Sara Lehmusharju 10:33

 
 

 

ILTAHIIHDOT 18.2.2016 VAPAALLA HIIHTOTAVALLA

 

N8 (800m)
1. Greta Aarnio                  7:39

2. Maria Jääskeläinen        7:58

 

M8 (800m)

1.     Onni Vuorinen        3:15

2.     Paulus Salmelin     6:31

3.     Sulo Siltanen          6:39

 

M10 (1,2km)

1: Otso Rokka                     4:04

2. Niilo Lempiäinen            4:16

  

N10 (1,2km)
1. Essi Pyykkö                     4:22

2. Julia Augustsson            4:44

3. Salli Siltanen                  5:51

 

M14 (2,4 km) 

1.     Leevi Vuorinen       3:22+3:30=6:52

2.     Sauli Siltanen         3:26+3:40= 7:06

3.     Antti Reiman          3:43+3:53=7:36

 

N16 (2,4 km) 

1.     Renja Roos             4:08+4:12=8:20

 

M16 (4,8 km)

1.     Santtu Arfman          3:13+3:29+3:30+3:26=13:38

 

 

 

Iltahiihdot 4.2.2016. Hiihtotyyli perinteinen.

 

T6, 300 m          1) Elina Varemäki        0:03:04

                                                                                      

T8, 800 m          1) Maria Jääskeläinen 0:06:38

                           2) Minja Lindholm       0:07:18

                                                                                      

P8, 800 m          1) Onni Vuorinen         0:03:41

                           2) Eemeli Varemäki    0:04:11

                           3) Sulo Siltanen          0:06:24

                           4) Paulus Salmelin     0:06:41

                                                                                      

T10, 1.6 km      1) Essi Pyykkö             0:07:52

                          2) Julia Augustsson    0:08:38

                          3) Noora Lindholm      0:09:40

                          4) Selma Siltanen       0:09:50

                          5) Salli Siltanen          0:10:34

                                                                                      

P10, 1.6 km      1) Otso Rokka             0:06:57

                                                                                      

 

P14, 1.6 km      1) Sauli Siltanen          0:05:40

 

 

Säästöpankkihiihdot 28.1.2016. Hiihtotyyli vapaa.      

       
T4              1) Claudia Manninen 1.28
                  2) Elsa Lindstedt 2.27
 
T6              1) Elina Varemäki 1.54
                  2) Elsa Lindstedt 2.27
 
P8              1) Pietari Kemppainen 1.50
                  
T8               1) Helmi Lindstedt 5.26
                   2) Minja Lindholm 7.30
 
P8              1) Onni Vuorinen 3.16
                   2) Eemeli Varemäki 3.45
                   3) Söyrilä Leevi 4.23
                   4) Paulus Salmelin 7.17
 
T10             1) Essi Pyykkö 6.41
                   2) Malva Salmelin 7.12
                   3) Noora Lindholm 8.11
                   4) Alisa Niemi 14.36
 
P10             1) Niilo Lempiäinen 5.43
                   2) Otso Rokka 6.26
 
P12             1) Sampo Helkama 5.40

            
 

 

 

Hippo-hiihdot Perniö 5.2.2015                          

                                                      

T4 50m             

1.                        Varemäki Elina                            0:01:34

2.                        Kivinen Aino                                0:02:03

3.                        Lindstedt Pihla                            0:03:01

                                                      

P4 50m             

1.                        Aaltonen Kaapo                          0:01:01

2.                        Lyyra Luukas                               0:01:02

3.                        Makats Kenerd-Karl                   0:02:25

4.                        Bastman Sisu                              0:03:24

5.                        Rouvali Jussi                                0:04:01

 

T6 300m                                      

1.                        Lindholm Minja                           0:03:21

2.                        Leinonen Ella                              0:03:39

3.                        Laaksonen Emma                       0:04:18

4.                        Tapiola Aada                               0:04:34

5.                        Jääskeläinen Maria                    0:04:37

6.                        Vainio Aada                                 0:04:46

7.                        Tulonen Tara                              0:04:54

8.                        Karttunen Alisa                           0:05:34

9.                        Ahokas Minttu                             0:06:00

10.                      Javanainen Emma                      0:06:48

                                                      

                                                      

P6 300m           

1.                        Tuomisalo Luka                          0:02:52

2.                        Leinonen Juho                            0:03:06

3.                        Hägerth Justus                            0:03:37

4.                        Salmelin Paulus                           0:04:01

5.                        Lähteenmäki Akseli                    0:04:07

6.                        Kempainen Pietari                      0:04:19

7.                        Nurmela Jonne                           0:04:22

8.                        Uuspere Eeli                                0:04:51

9.                        Mäkikokko Elvis                          0:06:31

10.                      Bastman Sampo                         0:07:34

11.                      Kaakinen Eino                             0:08:15

 

T8 800 m                                     

1.                        Augustsson Julia                         0:03:59

2.                        Siltanen Salli                               0:05:11

3.                        Lähteenmäki Olga                      0:05:37

4.                        Javanainen Kerttu                      0:05:41

5.                        Kuusijärvi Merete                       0:05:41

6.                        Palmunen Tarleena                    0:05:47

7.                        Lindstedt Helmi                          0:05:52

8.                        Niemi Alisa                                  0:05:59

9.                        Ketonen Kaisla                           0:07:16

10.                      Hellström Aura                           0:08:12

11.                      Erjala Milla                                  0:08:46

12.                      Luolakari Vilma                           0:11:45

13.                      Yli-Väärälä Neea                        0:16:17

                                                      

P8 800 m          

1.                        Varemäki Eemeli                        0:04:15

2.                        Kemppainen Artturi                   0:04:26

3.                        Savikko Veeti                              0:04:37

4.                        Jokinen Jere                                0:05:16

5.                        Siltanen Sulo                               0:06:13

6.                        Bastman Elmo                            0:06:27

7.                        Villa Joakim                                 0:08:08

8.                        Makats Kerdo                             0:08:33

9.                        Kaakinen Otto                            0:11:03

 

T10 1,2 km                                  

1.                        Pyykkö Essi                                  0:05:12

2.                        Lähteenmäki Vilma                    0:05:16

3.                        Siltanen Selma                          0:06:38

4.                        Lindholm Noora                         0:07:53

5.                        Turunen Jenni                             0:09:58

                                                      

P10 1,2 km                                  

1.                        Helkama Sampo                         0:04:08

2.                        Lempiäinen Niilo                        0:04:55

3.                        Otso Rokka                                 0:05:07

4.                        Kemppainen Hermanni             0:05:27

5.                        Mäkikokko Anton                       0:07:24

6.                        Järvinen Roni                              0:07:49

7.                        Turunen Niko                              0:09:01

 

T12 2 km          

1.                        Helkama Veera                           0:07:11

2.                        Vainio Saara                                0:07:53

3.                        Sampinen Tuuli                           0:10:11

4.                        Kuusijärvi Erika                           0:10:41

                                                      

                                                      

P12 2 km          

1.                        Siltanen Sauli                              0:06:22

2.                        Saastamoinen Eetu                    0:07:28

3.                        Ylimaa Juho                                 0:07:33

4.                        Räsänen Vilppu                           0:08:17

 

Säästöpankkihiihdot (V) Perniö 29.1.2015

 
T4 50m
1. Johansson Neela 0.42
2. Varemäki Elina 1.00
3. Mäkelä Pinja 1.51
4. Lindstedt Pihla 5.18
 
P4 50m
1. Makats Kenert-Karl 3.18
 
T6 300m
1. Lindholm Minja 3.51
2. Jääskeläinen Maria 5.02
3. Johansson Nessa 5.42
4. Heinonen Taija 6.06
5. Lindstedt Elsa 7.10
6. Javanainen Emma 9.55
 
P6 300m
1. Kemppainen Pietari 4.45
2. Salmelin Paulus 4.50
3. Nurmela Jonne 5.06
4. Lähteenmäki Akseli 5.13
5. Turtiainen Roni 7.16
 
T8 800m
1. Augustsson Julia 4.25
2. Palmunen Tarleena 6.11
3. Kuusijärvi Merete 6.45
4. Niemi Alisa 6.57
5. Lindstedt Helmi 7.07
6. Saari Juulia 7.12
7. Javanainen Kerttu 7.18
8. Erjala Milla 10.18
9. Heinonen Theresa 10.39
 
P8 800m
1. Varemäki Eemeli 4.44
2. Kemppainen Artturi 5.10
3. Jokinen Jere 6.15
4. Nurminen Niko 6.29
5. Turtianen Iiro 6.48
6. Bastman Elmo 6.59
7. Villa Joakim 9.27
8. Makats Kerdo 10.23
9. Pulkkinen Lenni 11.43
 
T10 1,2 km
1. Salmelin Malva 5.48
2. Essi Pyykkö 5.50
3. Lindholm Noora 8.21
4. Kullas Aivika 8.49
 
P10 1,2 km
1. Helkama Sampo 4.57
2. Lempiäinen Niilo 5.44
3. Rokka Otso 6.20
4. Kemppainen Hermanni 6.37
5. Erjala Viljami 12.53
 
T12 2 km
1. Helkama Veera 8.32
2. Vainio Saara 8.37
3. Kuusijärvi Erika 11.18
4. Sampinen Tuuli 11.55
5. Laakso Olivia 12.04
 
P12 2 km
1. Vuorinen Leevi 6.18
2. Siltanen Sauli 7.02
 
 
 

PeU Iltahiihdot perinteisellä 22.1.2015

 
Tulokset:
 
T4 50m
1) Neela Johansson 2.19
 
T6 300 m
1) Minja Lindholm 4.10
2) Nessa Johansson 4.59
 
P6 300 m
1) Paulus Salmelin 4.46
2) Pietari Kempainen 5.01
 
T8 800m
1) Salli Siltanen 4.53
2) Julia Augustson 5.09
3) Merete Kuusijärvi 5.16
4) Tarleena Palmunen 5.54
5) Alisa Niemi 6.07
 
P8 800 m
1) Sulo Siltanen 7.20
2) Joakim Villa 8.17
 
T10 1,2 km
1) Malva Salmelin 6.01
2) Essi Pyykkö 6.18
3) Selma Siltanen 7.17
4) Noora Lindholm 7.52
 
P10 1,2 km
1) Otso Rokka 5.42
2) Niilo Lempiäinen 5.44
3) Hermanni Kemppainen 6.37
 
T12 1,2 km
1) Erika Kuusijärvi 6.13
2) Tuuli Sampinen 7.00
 

 

PeU iltahiihdot 15.1.2015 (V) 

T4 50m

1) Neela Johansson                 0:01:52

 

T6 300m

1) Minja Lindholm                   0:04:03

2) Nessa Johansson                0:05:46

 

P6 300m

1) Paulus Salmelin                   0:05:12

2) Pietari Kemppainen            0:06:32

 

T8 800m

1) Julia Augustson                   0:04:15

2) Alisa Niemi                           0:06:44

3) Tarleena Palmunen            0:06:49

4) Aamu Niva                            0:06:50

5) Milla Erjala                           0:12:48

 

P8 800 m

1) Eemeli Varemäki                 0:04:30

2) Artturi Kemppainen           0:04:33

3) Onni Vuorinen                     0:04:44

4) Sulo Siltanen                        0:08:23

5) Joakim Villa                          0:08:47

 

T10 1,2 km

1) Malva Salmelin                    0:05:05

2) Essi Pyykkö                           0:05:06

3) Selma Siltanen                     0:06:43

4) Noora Lindholm                  0:07:47

 

P10 1,2 km

1) Sampo Helkama                  0:04:03

2) Niilo Lempiäinen                 0:04:56

3) Otso Rokka                           0:05:16

4) Hermanni Kemppainen     0:05:36

5) Viljami Erjala                        0:14:17

 

P12 1,2 km

1) Leevi Vuorinen                    0:03:35

2) Valtteri Erjala                       0:07:32

 

T14 1,2 km

1) Vella Salmelin                      0:05:30

 

M14 2,4 km

1) Atte Saastamoinen             0:07:06

 

M40  3km

1) Pasi Saastamoinen             0:10:51

 

SOMERON SÄÄSTÖPANKIN HIIHTOKILPAILUT
PERNIÖ 13.2.2014 
  loppuaika
T4 50m (2010-2011) 
1Lindstedt Elsa0:00:35
2Javanainen Emma0:00:56
3Niva Alina0:01:47
4Johansson Neela0:01:57
   
P4 50 m (2010-2011) 
1Kemppainen Pietari 0:01:15
   
T6 300m (2008-2009) 
1Palmunen Tarleena0:03:16
2Niva Aamu0:03:25
3Lindstedt Helmi0:04:28
4Luolakari Wilma Emilia0:05:18
5Jokinen Hertta0:05:27
6Lindholm Minja0:05:38
7Johansson Nessa0:06:45
8Rokka Sanni0:09:51
9Rokka Inka0:10:26
   
P6 300m (2008-2009) 
1Vuorinen Onni0:02:40
2Varemäki Eemeli0:02:52
3Pulkkinen Lenni0:04:25
4Siltanen Sulo0:04:28
5Alenius Miska0:05:22
6Makats Kerdo0:05:35
7Lähteenmäki Akseli0:06:18
8Salmelin Paulus0:06:27
   
T8 800m (2006-2007) 
1Pyykkö Essi0:03:23
2Salmelin Malva0:03:26
3Augustson Julia0:04:50
4Lindholm Noora0:05:14
5Siltanen Selma0:05:16
6Siltanen Salli0:05:36
7Lähteenmäki Olga0:06:08
8Kuusijärvi Merete0:06:21
9Niemi Alisa0:06:37
10Javanainen Kerttu0:06:57
11Jokinen Helmi0:08:36
12Erjala Milla0:09:57
   
P8 800m (2006-2007) 
1Lempiäinen Niilo0:03:12
2Kemppainen Hermanni0:03:15
3Rokka Otso0:03:48
4Pulkkinen Lassi0:05:16
5Kemppainen Artturi0:05:31
6Erjala Viljami0:07:51
7Bastaman Elmo0:08:48
8Villa Joakim0:10:37
   
T10 1,2 km (2004-2005) 
1Vainio Saara0:04:31
2Lähteenmäki Vilma0:05:31
3Laakso Olivia0:06:42
4Niva Nea0:07:50
5Österlund Anna0:11:37
   
P10 1,2 km (2004-2005) 
1Österlund Axel0:06:38
   
T12 2,4 km  (2002-2003) 
1Helkama Veera0:08:51
2Salmelin Vella0:12:00
3Kuusijärvi Erika0:12:52
4Sampinen Tuuli0:13:14
5Österlund Sara0:14:03
   
P12 2,4 km  (2002-2003) 
1Vuorinen Leevi0:07:32
2Siltanen Sauli0:08:14
3Erjala Valtteri0:14:19

 

 

 

PeU Torstaihiihdot 6.2.2014

 Nimiaika
P4 50m V  
1.Pietari Kemppainen0:53
T4 50m V  
1.Elsa Lindstedt0:52
2.Neela Johansson3:17
   
P6 300m V  
1.Onni Vuorinen2:24
2.Eemli Varemäki2:55
3.Sulo Siltanen4:50
T6 300m V  
1.Tarleena Palmunen3:02
2.Helmi Lindstedt4:15
3.Nessa Johansson7:09
4.Inka Rokka7:45
5.Sanni Rokka9:17
P8 800m V  
1.Hermanni Kemppainen3:26
2.Niilo Lempiäinen3:32
3.Otso Rokka4:10
4.Artturi Kemppainen5:37
5.Joakim Villa10:02
P10 800 m V  
1.Essi Pyykkö3:25
2.Selma Siltanen4:45
3.Alisa Niemi5:56
4.Salli Siltanen6:35
5.Milla Erjala9:53
T10 1,2km V  
1.Saara Vainio5:02
P12 2km V  
1.Sauli Siltanen6:23
P18 2 km P  
1.Simo Siltanen5:51
 
 
 
PeU Iltakisat 30.1.2014
P4 50 m P
 
 
1)
Pietari Kemppainen
1.08
T4 50 m P
 
 
1)
Neela Johansson
3.56
2)
Alina Niva
4.43
P6 300 m P
 
 
1)
Onni Vuorinen
2.47
2)
Lenni Pulkkinen
4.34
3)
Akseli Lähteenmäki
7.58
4)
Paulus Salmelin
8.42
T6 300 m P
 
 
1)
Tarleena Palmunen
3.13
2)
Aamu Niva
3.41
3)
Nessa Johansson
6.47
4)
Sanni Rokka
7.22
5)
Inka Rokka
7.43
P8 800 m P
 
 
1)
Niilo Lempiäinen
4.10
2)
Otso Rokka
4.18
3)
Hermanni Kemppainen
4.46
4)
Artturi Kemppainen
5.35
5)
Mikael Vataja
9.11
T8 800 m
 
 
1)
Malva Salmelin
4.32
2)
Essi Pyykkö
4.36
3)
Noora Lindholm
5.29
4)
Selma Siltanen
5.41
5)
Julia Augustson
5.42
6)
Olga Lähteenmäki
6.24
7)
Salli Siltanen
6.30
T10 1,2 km P
 
 
1)
Saara Vainio
5.57
2)
Vilma Lähteenmäki
6.59
3)
Nea Niva
7.52
T12 2 km P
 
 
1)
Veera Helkama
10.18
2)
Vella Salmelin
10.48

 

 

 

Säästöpankkihiihdot vapaalla hiihtotavalla 7.3.2013

P4 50m

1) Kemppainen Pietari 1.11

T6 300m

1) Augustson Julia 2.48

2) Palmunen Tarleena 3.10

3) Siltanen Salli 3.17

4) Rastas Emilia 3.25

5) Niemi Alisa 3.37

6) Javanainen Kerttu 3.57

7) Niva Aamu 4.01

8) Jokinen Julia 4.25

9) Aalto Venla 4.55

10) Ketonen Kaisla 4.58

11) Luolakari Wilma 5.00

P6 300m

1) Kemppainen Artturi 2.55

2) Nurmela Vili-Casper 3.00

3) Jokinen Jere 3.01

4) Turtiainen Iiro 3.27

5) Vuorinen Onni 3.48

6) Nurminen Niko 3.58

7) Varemäki Eemeli 3.59

8) Österlund Kasper 4.59

9) Villa Joakim 7.25

10) Siltanen Sulo 7.46

T8 800m

1) Pyykkö Essi 4.15

2) Salmelin Malva 5.23

3) Siltanen Selma 6.19

4) Niva Nea 6.30

5) Österlund Anna 7.24

6) Aalto Kaisla 7.51

P8 800m

1) Helkama Sampo 3.11

2) Kemppainen Hermanni 3.57

3) Lempiäinen Niilo 4.45

4) Rokka Otso 5.19

5) Butters Indigo 7.42

T10 1,2km

1) Helkama Veera 4.20

2) Vainio Saara 4.53

3) Sampinen Tuuli 6.37

4) Siltanen Senni 7.16

5) Österlund Sara 9.14

P10 1,2km

1) Siltanen Sauli 3.47

2) Vuorinen Leevi 3.55

T12 2 km

1) Sutinen Siiri 8.00

2) Salmelin Vella 10.43

P12 2 km

1) Oksanen Ilkka 9.46

 

Hippohiihdot vapaalla hiihtotavalla 14.2.2013

 

T4 50m 

1) Saarela Lilli 1.05

2) Lindholm Minja 1.11

3) Johansson Nessa 1.16

4) Suvanne Sinia 1.26

5) Heinonen Taia Salme 1.28

6) Vanne Olivia 1.50

7) Wahlsten Ada 1.56

8) Javanainen Emma 3.02

 

P4 50m

1) Mäkikokko Elvis 1.19

2) Kemppainen Pietari 1.32

3) Kopli Oliver 2.38

 

T6 300m 

1) Siltanen Salli 3.16

2) Javanainen Kerttu 3.18

3) Palmunen Tarleena 3.36

4) Niemi Alisa 3.44

5) Rastas Emilia 3.46

6) Jokinen Julia 5.25

7) Heinonen Theresa 7.06

8) Erjala Milla 9.04

 

P6 300m

1) Kemppainen Artturi 2.45

2) Nurmela Vili-Casper 3.01

3) Jokinen Jere 3.02

4) Hiihtola Eetu 3.07

5) Turtiainen Iiro 3.22

6) Nurminen Niko 3.36

7) Österlund Kasper 3.55

8) Varemäki Eemeli 4.02

9) Kopli Kaur 4.42

10) Kerdo Makats 6.08

11) Siltanen Sulo 10.15

 

T8 800m 

1) Pyykkö Essi 4.26

2) Vihiniemi Mariella 5.05

3) Salmelin Malva 5.32

4) Lindholm Noora 5.48

5) Niva Nea 6.10

6) Piispa Matilda 6.59

7) Österlund Anna 7.06

8) Siltanen Selma 7.30

9) Suvanne Hele

 

P8 800m 

1) Helkama Sampo 3.19

2) Kemppainen Hermanni 4.13

3) Lempiäinen Niilo 4.35

4) Rokka Otso 5.00

5) Mäkikokko Anton 5.33

6) Butters Indigo 5.49

7) Österlund Axel 6.09

8) Erjala Viljami 6.26

 

T10 1,2km 

1) Helkama Veera 4.36

2) Sampinen Tuuli 6.51

3) Laakso Olivia 7.30

4) Butters Taika 7.32

5) Österlund Sara 8.29

 

P10 1,2km 

1) Vuorinen Leevi 3.44

2) Siltanen Sauli 3.47

3) Ylimaa Juho 4.43

 

T12 2km 

1) Sutinen Siiri 7.46

2) Wahlsten Ida 10.06

3) Salmelin Vella 10.27

4) Kemppainen Ronja 10.44

 

P12 2km 

1) Oksanen Ilkka 7.27

2) Vihiniemi Matias 8.07

 

 

 

SALON MESTARUUSHIIHDOT 6.2.2013 TULOKSET (perinteinen tyyli yhteislähdöillä)

 

T 8v 1,2 km

1. Malva Salmelin 8:13

2. Noora Lindholm 8:42

3. Lahja-Maria Laaksonen 9:42

Anna Österlund 11:35 Ulkop.

 

P 8v 1,2 km

1. Sampo Helkama 6:32

2. Hermanni Kemppainen 7:19

3. Otso Rokka 8:08

4. Niilo Lempiäinen 8:15

5. Anton Mäkikokko 9:17

6. Valtteri Alha 11:51

Axel Österlund 7:28 Ulkop.

 

T 10v 2 km

1. Veera Helkama 9:53

2. Ruska Isosaari 9:58

3. Saara Vainio 11:40

4. Tuuli Sampinen 13:16

 

P 10v 2 km

1. Leevi Vuorinen 7:58

2. Sauli Siltanen 8:36

3. Usko Laaksonen 9:40

4. Toivo Laaksonen 9:51

 

T 12v 2km

1. Siiri Sutinen 9:08

2. Ronja Kemppainen 10:50

3. Kanerva Isosaari 10:59

 

P 12v 2km               

1. Ilkka Oksanen 10:33

 

T 14v 2 km

1. Bettina Wikström 8:22

2. Ida Mäkikokko 9:10

3. Saara Siltanen 10:2

 

P 14v 4 km

1. Niilo Helkama 14:43

2. Jaakko Juvonen 21:18

Santtu Arfman 16:57 Ulkop.

 

T 16v 4 km

1. Jonna Juva 14:56

2. Sanni Oksanen 16:26

 

N 40 4 km

1. Tatjana Eskolin 14:58

2. Satu Salokannel 16:58

3. Marja Lahtinen 17:38

 

N 50 4 km

1. Riitta Ynnilä 17:40

 

N 60 4 km

1. Marja-Liisa Ojamaa 23:05

 

N yl 4 km

1.  Suvi Laaksonen 15:04

2. Outi Helkama 15:22

3. Sanna Salmenoja 18:55

 

M 50 4 km

1. Timo Hellberg 13:25

 

M 60 4 km

1. Tenho Hätönen 22:44

 

M 70 4 km

1. Kalevi Vähäkylä 16:58

 

P 16 6 km

1. Lassi Vuorinen 16:32

2. Simo Siltanen 16:35

Kalle Lehtiö DNF

 

M 40 6 km

1. Arto Korpinen 18:44

2. Jouko Markkanen 18:48

3. Terho Into 21:52

4. Jani Laaksonen 21:54

5. Mika Tapio 22:42

 

M yl 6 km

1. Samuli Salmenoja 16:37

2. Janne Salo 17:27

3. Markus Niemi 22:12

 

 

SEURAN MESTARUUSKISAT 31.1.2013

 

T4 50 m

 

 

1.

Minja Lindholm

1,32

2.

Nessa Johansson

1,53

 

 

 

T6 300 m

 

 

1.

Olga Lähteenmäki

3,15

2.

Salli Siltanen

4,37

 

 

 

P6 300 m

 

 

1.

Artturi Kemppainen

3,15

2.

Jere Jokinen

3,56

 

 

 

T8 1,2 km

 

 

1.

Vilma Lähteenmäki

7,57

2.

Malva Salmelin

9,03

3.

Essi Pyykkö

9,1

4.

Noora Lindholm

9,55

5.

Alisa Johansson

11,06

6.

Anna Österlund

12,15

7.

Selma Siltanen

13,07

 

 

 

P8 1,2 km

 

 

1.

Sampo Helkama

6,47

2.

Axel Österlund

8,53

3.

Hermanni Kemppainen

9,18

4.

Niilo Lempiäinen

9,23

5.

Otso Rokka

9,42

6.

Indigo Butters

11,37

 

 

 

T10 1,2 km

 

 

1.

Veera Helkama

10,45

2.

Saara Vainio

13,33

3.

Sara Österlund

15,34

4.

Tuuli Sampinen

16,11

5.

Taika Butters

16,37

 

 

 

P10 1,2 km

 

 

1.

Leevi Vuorinen

8,17

 

 

 

T12 2 km

 

 

1.

Siiri Sutinen

10,18

 

 

 

P12 2 km

 

 

1.

Ilkka Oksanen

11,17

 

 

 

P14 2 x 2 km

 

 

1.

Niilo Helkama

15,21

2.

Santtu Arfman

17,34

3.

Jaakko Juvonen

19,53

 

 

 

T16 2 x 2 km

 

 

1.

Sanni Oksanen

16,1

 

 

 

P16 2 x 2 km

 

 

1.

Lassi Vuorinen

12,36

2.

Simo Siltanen

13,15

3.

Kalle Lehtiö

14,09

 

 

 

NYL 2 x 2 km

 

 

1.

Outi Helkama

15,23

 

 

 

MYL 2 x 2 km

 

 

1.

Janne Salo

13,16

 

 

ILTAKISAT 24.1.2013

T4 50m
1. Nessa Johansson 2:27

T6 300m

1.Olga Lähteenmäki0:03:40
2.Alisa Niemi0:03:42
3.Salli Siltanen0:03:53
4.Julia Jokinen0:07:18

P6 300m

1.Artturi Kemppainen0:03:40
2.Jere Jokinen0:04:19
3.Lenni Pulkkinen0:08:01
4.Sulo Siltanen0:10:14

T8 800m

1.Essi Pyykkö0:04:50
2.Selma Siltanen0:06:27
3.Alisa Johansson0:06:44
4.Anna Österlund0:06:54

 P8 800m

1.Sampo Helkama0:03:11
2.Hermanni Kemppainen0:04:53
3.Axel Österlund0:05:20
4.Otso Rokka0:05:31
5.Lassi Pulkkinen0:07:24

T10 1,2 km

1.Veera Helkama0:04:58
2.Saara Vainio0:05:46
3.Tuuli Sampinen0:07:26
4.Sara Österlund0:08:22
5.Aurora Aarikka0:08:45

P10 1,2 km

1.Leevi Vuorinen0:03:59
2.Sauli Siltanen0:04:11

T12 2 km 
1.Siiri Sutinen0:08:07

P12 2 km

1.Ilkka Oksanen0:08:58

T14 4 km

1.Bettina Wikström0:14:19

P14 4 km

1.Santtu Arfman0:14:35
2.Jaakko Juvonen0:15:03

T16 4 km

1.Sanni Oksanen0:13:56

P16 5 km

1.Kalle Lehtiö0:15:09
2.Simo Siltanen0:16:11

 

HARJOITUSKISAT 26-12-2012

 

Nimi; I-kierros; II-kierros; loppuaika;

 

(P 5 km)Reijo; 0:07:41; 0:08:02; 0:15:43; Keijo; 0:06:54; 0:07:14; 0:14:08; Joni; 0:06:53; 0:07:17; 0:14:10; 4; Kalle; 0:07:47; 0:08:16; 0:16:03; Janne; 0:07:10; 0:07:27; 0:14:37;

(V 5 km) Santtu; 0:08:35; 0:08:31; 0:17:06; Simo; 0:06:40; 0:06:50; 0:13:30; 8; Lassi; 0:06:14; 0:06:28; 0:12:42; Markku; 0:06:31; 0:06:49; 0:13:20; Niilo; 0:07:34; 0:07:51; 0:15:25;

 

(V 2,5 km)Outi; 0:07:32; Sanni; 0:08:29; Bettina; 0:08:39; Jonna; 0:07:30;

 

(V 1,5 km) Leevi; 0:06:20; Ilkka; 0:08:19; Sauli; 0:06:27

 

 

 

Leirikisa Ylläs 7.12.2012

1 Kierros, Santtu Arfman 12.22 P, Sauli Siltanen 12.00 V, Sofia Raininko 11.38 P, Jonna Juva 11.07 P, Bettina Wikström 12.37 P, Veera Helkama 15.40 P, Sanni Oksanen 11.23 P, Juha Raininko 10 35 P, Ville Taipale 10.20 P, Reijo Heino P 10.25, Juha Juhanoja P 10.50,

2 Kierrosta, Niilo Helkama P 21.53, Outi Helkama P 22.03, Kalle Lehtiö P 20.29, Simo Siltanen P 19.48

3 Kierrosta, Aleksi Parttimaa P 26.26, Lassi Juhanoja P 26.23, Joni Juva P 28.03, Janne Salo 28:00 V,

Keijo A 19:30 (2 kier.) P, Sampo Helkama 1:45 (400 m) V

 

 

ILTAHIIHTOJEN 8.3.2012 TULOKSET

 

Salon mestaruushiihdot Muurlassa 6.3.2012 TULOKSET

 

Hippo-hiihtojen TULOKSET TULOKSET pdf 1.3.2012

 

Säästöpankkihiihtojen TULOKSET TULOKSET pdf 16.2.2012 

 

PeU:n mestaruushiihtojen TULOKSET TULOKSET pdf 9.2.2012