Jäsenhuone|TyöhuoneEdustusjoukkue

KILPAILUJEN TULOKSIA 2018

Syyshallikilpailut 18.11.2018 Kupittaa, Turku

T13v 60m; 1) Amanda Lehtimäki ForssSa 8,47...8) Lili Jokela PernU 8,97

 

Tilastopajacup7  2.9.2018

T13 150m: 1) Aino Ojaniemi HämeenlTa 19,74...7) Lili Jokela PernU 21,95

 

Hippokilpailut 21.8.2018 SALO

T12 150m; 1) Lili Jokela PernU 22,80
P12 korkeus; 1)Luca Jämsen SalVil 123...3) Jere Jokinen PernU 119

P6 40m; 1) Eemil Laaksonen 8,04...9) Santeri Moilanen PernU 9,04

T7 60m;1) Nessa Kallioniemi 12,02...11) Eveliina Jokela PernU 14,38
P7 pallo;1) Niko Lemminkäinen 24,13...12) Eemeli Jokela PernU 7,60

==================================================================================

SM-KIlpailut 10.8.-12.8.2018 Saarijärvi

P15 pituus; 1) Eemil Porvari HartVoi 651...12) Arttu Tauriainen PernU 549

==================================================================================

PeU:n kilpailu II
Perniö
8.8.2018


TULOKSET

P3 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Niklas Rantanen                         PernU                16,4
  2. Klas Valjanen                                                17,3
  3. Edward Värv                                                  22,4

P3 Pallonheitto

  1. Niklas Rantanen                         PernU                2,12
           2,12
  2. Klas Valjanen                                                1,48
           1,48
  3. Edward Värv                                                  0,66
           0,66

P5 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Daniel Määttänen                                             10,9
  2. Rasmus Kolehmainen                                           11,2
  3. Alexander Westerg                                            11,5
  4. Daniel Fagerström                                            11,9
  5. Robert Alari                            LiedPa               12,5

P5 Pituus

  1. Robert Alari                            LiedPa               1,61               
          1,45  1,54  1,61
                         
  2. Alexander Westberg                                           1,39               
          1,37  1,39  1,33
                         
  3. Rasmus Kolehmainen                                           1,19               
          1,19     -  0,98
                         
  4. Daniel Määttänen                                             1,10               
             -  1,10     -
                         
    
                         

P5 Pallonheitto

  1. Alexander Westberg                                           7,80
           7,80
  2. Daniel Fagerström                                            5,54
           5,54
  3. Rasmus Kolehmainen                                           5,49
           5,49
  4. Daniel Määttänen                                             4,76
           4,76
  5. Robert Alari                            LiedPa               2,56
           2,56

P7 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Luka Mynttinen                                                8,4
  2. Kauis Collan                            SalVilp               8,9
  3. Santeri Moilanen                        PernU                 9,1
  4. Kenert-Karl Makats                                            9,2

P7 Pituus

  1. Kauis Collan                            SalVilp              2,15               
          1,89  2,15  1,97  2,05
                               
  2. Santeri Moilanen                        PernU                2,13               
          1,72  1,59  1,97  2,13
                               
  3. Luka Mynttinen                                               1,85               
          1,74  1,54  1,58  1,85
                               
  4. Kenert-Karl Makats                                           1,46               
             -     -  1,44  1,46
                               
  5. Eemeli Jokela                           PernU                1,45               
          1,45  1,25  1,06  1,06
                               

P7 Pallonheitto

  1. Kauis Collan                            SalVilp             11,64
          11,64
  2. Eemeli Jokela                           PernU               10,14
          10,14
  3. Luka Mynttinen                                              10,00
          10,00
  4. Santeri Moilanen                        PernU                9,90
           9,90
  5. Kenert-Karl Makats                                           6,72
           6,72

P9 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Julius Collan                           SalVil                6,9
  2. Akseli Änäkkälä                         SalVil                7,4
  3. Lasse Villanen                          SpVgg Thalkirch       7,4
  4. Rudolf Koskinen                                               7,5
  5. Kerdo Makats                                                  7,7

P9 600 m


  1. Akseli Änäkkälä                         SalVil             2.19,3
  2. Julius Collan                           SalVil             2.22,2
  3. Lasse Villanen                          SpVgg Thalkirch    2.22,6
  4. Kerdo Makats                                               2.29,9

P9 Kuula

  1. Julius Collan                           SalVil               7,20
           5,72      -   6,43   6,65   7,20   6,97
  2. Rudolf Koskinen                                              5,36
              -   5,19   5,08   5,36      -      -
  3. Lasse Villanen                          SpVgg Thalkirch      4,94
           4,94   4,21   4,52   4,94   4,53   4,56
  4. Kerdo Makats                                                 4,84
           4,14   4,84   3,43      -   4,31   4,26
  5. Oscar Parviainen                        PernU                4,59
           4,34   4,59      -   4,20   3,88   4,02
  6. Akseli Änäkkälä                         SalVil               4,49
           4,17   4,48   3,89   4,49   3,50   3,91

P11 60 m


                     Tuuli: NWND

  1. Onni Moilanen                           PernU                10,5

P11 Keihäs

  1. Oscar Parviainen                        PernU                9,61
              -      -   9,61   7,59

P13 60 m


                     Tuuli: NWND

  1. Amos Pöllänen                           NaantLö              10,5

P13 1000 m


  1. Ukko-Pekka Heikkilä                     SalVil             4.03,9

P13 Pituus

  1. Aapo Koskinen                           SalVil               3,35  0,0          
             -     -  3,25  3,31  3,35  3,20
          +0,6  +0,8  +0,5  +0,6   0,0  +1.2

T3 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Anni Tallqvist                                               12,5
  2. Ella Määttänen                          PernU                14,3
  3. Hilla Lehto                                                  15,6
  4. Aada Rintakoski                         PernU                16,9

T3 Pallonheitto

  1. Hilla Lehto                                                  2,24
           2,24
  2. Anni Tallqvist                                               1,97
           1,97
  3. Ella Määttänen                          PernU                1,91
           1,91
  4. Aada Rintakoski                         PernU                1,67
           1,67

T5 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Emilia Mynttinen                                              9,2
  2. Iina Pääkkönen                                               10,1
  3. Sofia Vainio                            SalVilp              10,3
  4. Iisa Korvenpää                          NaantLö              10,5
  5. Eleonoora Ristimäki                                          10,6
  6. Emma Knuutila                                                10,6
  7. Meea Rintakoski                         PernU                10,7
  8. Elli Pääkkönen                                               11,7
  9. Adalmiina Ristimäki                                          12,7
 10. Kiira Lindegren                                              13,9

T5 Pituus

  1. Emilia Mynttinen                                             1,87               
          1,33  1,72  1,87
                         
  2. Iisa Korvenpää                          NaantLö              1,73               
          1,48  1,64  1,73
                         
  3. Sofia Vainio                            SalVilp              1,66               
          1,66  1,59  1,57
                         
  4. Eleonoora Ristimäki                                          1,44               
          1,37  1,33  1,44
                         
  5. Lilian Paasikivi                        NaantLö              1,36               
             -  1,36     -
                         
  6. Meea Rintakoski                                              1,19               
          1,19     -     -
                         
  7. Adalmiina Ristimäki                                          1,13               
             -  1,13     -
 
  8. Emma Knuutila                          1,09
         -     -  1,09
                      
  9. Iina Pääkkönen                                               0,88               
          0,88     -     -
                         
  10. Elli Pääkkönen                                               0,81               
          0,81     -     -
                         

T5 Pallonheitto

  1. Emilia Mynttinen                                             6,91
           6,91
  2. Iisa Korvenpää                          NaantLö              5,30
           5,30
  3. Eleonoora Ristimäki                                          4,52
           4,52
  4. Meea Rintakoski                         PernU                4,49
           4,49
  5. Iina Pääkkönen                                               4,32
           4,32
  6. Kiira Lindegren                         PernU                3,86
           3,86
  7. Lilian Paasikivi                        NaantLö              3,47
           3,47
  8. Sofia Vainio                            SalVilp              3,30
           3,30
  9. Emma Knuutila                                                3,11
           3,11
 10. Laura Lindholm                          PernU                2,79
           2,79
 11. Elli Pääkkönen                                               2,19
           2,19
 12. Adalmiina Ristimäki                                          1,91
           1,91

T7 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Reea Lindegren                          PernU                 8,7
  2. Adele Paasikivi                         NaantLö               8,9
  3. Eveliina Jokela                         PernU                 9,0
  4. Linnea Rantanen                         PernU                 9,2

T7 Pituus

  1. Reea Lindegren                          PernU                2,04               
          1,75  1,78  1,93  2,04
                               
  2. Eveliina Jokela                         PernU                1,75               
          1,70  1,75     -     -
                               
  3. Linnea Rantanen                         PernU                1,74               
          1,49  1,56  1,74     -
                               
  4. Adele Paasikivi                         NaantLö              1,69               
          1,69  1,56  1,64     -
                               

T7 Pallonheitto

  1. Linnea Rantanen                         PernU               10,76
          10,76
  2. Eveliina Jokela                         PernU                7,65
           7,65
  3. Adele Paasikivi                         NaantLö              7,41
           7,41
  4. Reea Lindegren                          PernU                5,66
           5,66

T9 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Fanny Alari                             LiedPa                7,5
  2. Aada Vainio                             SalVil                7,6
  3. Henni Moilanen                          PernU                 7,7
  4. Alina Niva                              PernU                 9,3

T9 600 m


  1. Aada Vainio                             SalVil             2.34,6
  2. Fanny Alari                             LiedPa             2.43,9
  3. Erika Kanerva                                              2.46,7
  4. Minja Lindholm                          PernU              2.57,5
Kilpailun ulkopuolella
     Adele Paasikivi                         NaantLö            2.55,7

T9 Kuula

  1. Fanny Alari                             LiedPa               5,19
           4,86   5,19   4,78   4,96   4,60   4,70
  2. Minja Lindholm                          PernU                3,90
           3,45   3,62   3,51   3,90   3,41   3,75
  3. Aada Vainio                             SalVil               3,83
           2,73   3,47   3,83   3,57   3,32   3,27
  4. Erika Kanerva                                                3,27
           3,27   3,10   2,80      -      -   3,10

T11 60 m


                     Tuuli: NWND

  1. Essi Lokisto                            SalVil                9,8
  2. Aamu Niva                               PernU                10,1

T11 1000 m


  1. Unna Heikkilä                           SalVil             4.40,2
  2. Aamu Niva                               PernU              4.45,1
  3. Essi Lokisto                            SalVil             4.47,4
  4. Aurora Paasikivi                        NaantLö            4.48,7

T11 Keihäs

  1. Nessa Rannikko                          SalVil              21,05
          21,05  19,96  20,86  19,87
  2. Unna Heikkilä                           SalVil              18,04
          18,04  15,98  13,72  11,25
  3. Edla Hämäläinen                                             11,91
          11,50  10,66  11,91  10,16
  4. Essi Lokisto                            SalVil              11,12
          10,42  11,12   9,50  10,52
  5. Adele Koskinen                                              10,53
           7,42  10,53      -      -
  6. Aurora Paasikivi                        NaantLö              9,93
           9,93   9,33   8,67      -

T13 60 m


                     Tuuli: NWND

  1. Lili Jokela                             PernU                 9,1
  2. Iina Lokisto                            SalVil                9,9
  3. Emmi Winberg                            TurTo                 9,9
  4. Alexandra Alari                         LiedPa               11,6

T13 1000 m


  1. Annika Uusiperhe                        PiikKe             4.28,0
  2. Minne Känkänen                          SalVilp            4.57,5
  3. Alexandra Alari                         LiedPa             5.17,9

T13 Korkeus

  1. Annika Uusiperhe                        PiikkKe               135
         120 125 130 135 137
           O   O   O   O XXX
  2. Emmi Winberg                            TurTo                 125
         100 105 110 115 120 125 130
           O   O   O   O   O  XO XXX
  3. Iina Lokisto                            SalVil                120
         095 100 105 110 115 120 125
           O   O   O   O  XO   O XXX
  3. Noora Lindholm                          PernU                 120
         095 100 105 110 115 120 125
           O   O   O   O  XO   O XXX
  5. Minne Känkänen                          SalVilp               115
         095 100 105 110 115 120
           O   O  XO   O  XO XXX
  6. Alexandra Alari                         LiedPa                105
         095 100 105 110
           O  XO   O XXX

T13 Pituus

  1. Lili Jokela                             PernU                4,14 -0,2          
          3,68  3,45  3,75  3,92  3,97  4,14
           0,0  +1,2  +1,3  +1,0   0,0  -0,2
  2. Annika Uusiperhe                        PiikkKe              3,93 +1,2          
          3,74  3,93  3,89  3,74  3,67  3,86
          +0,4  +1,2  +1,2  -0,2  +1,3  +0,2
  3. Emmi Winberg                            TurTo                3,82  0,0          
          3,68  3,72  3,75  3,37  3,60  3,82
          +0,9  +0,8  +0,2  +0,9   0,0   0,0
  4. Iina Lokisto                            SalVil               3,65 +1,1          
          3,59  3,65  3,23  3,63  3,47  3,26
          +0,6  +1,1  +0,4  +0,8  +1,2  -0,1
  5. Noora Lindholm                          PernU                3,58 +0,5          
          3,40  3,58  3,31  3,39  3,24  3,55
          +1,0  +0,5  +1,2  +1,1   0,0  +0,5
  6. Minne Känkänen                          SalVilp              3,55 +1,3          
             -  3,20  3,55  3,52     -  3,45
          +0,9  +0,5  +1,3  +1,3   0,0  +0,8
  7. Alexandra Alari                         LiedPa               3,13 +1,2          
          3,13  3,12  2,94  2,99  2,86  2,99
          +1,2  +1,0  +0,7  +0,2   0,0  +0.9

T15 Korkeus

  1. Alina Virtanen                          PiikkKe               150
         135 137 140 145 150 152
           O   -   O  XO  XO XXX

T15 Keihäs

  1. Ada Pöllänen                            NaantLöy            34,15
          33,11  29,07  31,46  34,15
 

 

====================================================================================

Seuracup II 6.8.2018
Salo
6.8.2018 (jär. Loimaan Leisku ja Perniön Urheilijat)


TULOKSET

P9 40 m


                     Tuuli: +0,5

  1. Erik Mets                               LoimLei              7,53
  2. Niklas Nousiainen                       MarttMu              7,60
  3. Arttu Hakamäki                          SomE                 7,82
  4. Anton Lindén                            LoimLei              8,99

P9 Pituus

  1. Niilo Talonen                           SomE                 3,43                
          3,30  3,43  3,10  3,09
                                
  2. Paavo Virkki                            SomE                 3,38                
          3,38  3,30  3,33  3,06
                                
  3. Eeti Tammelin                           LoimLei              3,13                
          3,01  3,02  3,05  3,13
                                
  4. Paulus Salmelin                         PernU                2,71                
          2,63  1,97     X  2,71
                                
  5. Ilari Sinkko                            MarttMu              2,63                
          2,47  2,51  2,63  2,60
                                
  6. Aatos Alhonen                           LoimLei              2,63                
          2,63     X  2,52     X
                                

P9 Keihäs

  1. Leevi Suutela                           SomE                15,17
          13,03  13,23  11,63  15,17
  2. Ossi Nummila                            MarttMu              8,74
           7,77   8,74   5,99      -
  3. Jami Toivonen                           MarttMu              7,16
              -   5,45   6,25   7,16
Kilpailun ulkopuolella
     Tapio Vuorentausta                      KoskKai             17,22
          16,65  15,18  16,86  17,22

P9 4 x 600 m


  1. Someron Esa                                9.46,90
        Niilo Talonen, Ella Nieminen, Paavo Virkki, Henni Talonen
  2. Marttilan Murto                           10.44,90
    Ossi Nummila, Eimi Agge, Niklas Nousiainen, Iina Palmroos

P11 150 m


                     Tuuli: NWND

  1. Akseli Koskivainio                      MarttMu             24,54
  2. Antti Ristanen                          LoimLei             24,64
  3. Aleksi Heinonen                         OripVe              25,39
  4. Otto Helenius                           SomE                25,43
  5. Viljami Välilä                          OripVe              26,65
  6. Tapio Vuorentausta                      KoskKai             26,82

P11 60 m aj


                     Tuuli: -1,7

  1. Paavo Hälli                             SomE                13,19
  2. Aapo Lehtonen                           MarttMu             13,31

P11 Korkeus

  1. Kasper Nousiainen                       MarttMu               115
         090 095 100 103 106 109 112 115 118
           O   O   O   O   O  XO   O   O XXX
  2. Kasper Koliseva                         LoimLei               115
         095 100 103 106 109 112 115 118
           O   O  XO   O   O  XO   O XXX
  3. Jere Jokinen                            PernU                 112
         095 100 103 106 109 112 115
           O   O   O  XO   O   O XXX
  4. Johannes Mäenpää                        SomE                  095
         095 100
           O XXX

P11 Kuula

  1. Miska Helenius                          SomE                 7,68
           7,68   7,29      X   7,51
  2. Samuli Vuori                            MarttMu              6,93
              X   6,31   6,93   6,19
  3. Aapo Kanasuo                            KoskKai              5,64
           5,64   5,40   5,30   5,36
  4. Santeri Heinonen                        LoimLei              4,05
           3,96   3,18   3,56   4,05

P11 4 x 600 m


  1. Someron Esa                                8.47,13
        Paavo Hälli, Linnea Sariola, Otto Helenius, Sanni Tuominen
  2. Loimaan Leisku                             9.20,48
        Antti Ristanen, Vilma Toivonen, Santeri Heinonen, Emma Toivonen
  3. Kosken Kaiku                              10.28,52
        Aapo Kanasuo, Kia Simola, Tapio Vuorentausta, Anna Laine
  4. Marttilan Murto                           10.30,85
        Akseli Koskivainio, Eevi Agge, Kasper Nousiainen, Aida Koskenranta

P13 200 m


                     Tuuli: +0,2

  1. Ilkka Turunen                           KoskKai             30,53
  2. Frans Pihlava                           MarttMu             31,34
  3. Alex Hakanen                            SomE                33,28
  4. Akseli Hakamäki                         SomE                33,59
  5. Nikolas Lindén                          LoimLei             33,59

P13 60 m aj


                     Tuuli: NWND

  1. Hannu Sjöblom                           LoimLei             12,18
  2. Oliver Helenius                         SomE                12,96
  3. Otto Syrjälä                            KoskKai             15,50

P13 1000 m kävely


  1. Hannu Sjöblom                           LoimLei           6.30,44

P13 Pituus

  1. Martti Kanasuo                          KoskKai              3,75 -1,4           
          3,37     -  3,75     -
          -1,2  +0,6  -1,4  -2,3
  2. Veeti Salminen                          SomE                 3,58 -2,1           
          3,54  3,46  3,58  3,56
          -0,6  +0,2  -2,1  -0,9
  3. Tuukka Jalonen                          MarttMu              3,16 -1,1           
             -     -  1,92  3,16
          -0,7  -1,3  -0,8  -1.1

P13 Kuula

  1. Antti Pettersson                        SomE                 7,99
           7,47   7,99   7,61   7,40
  2. Leevi Stolt                             KoskKai              6,50
           6,36   6,15   5,93   6,50
  3. Lauri Kanasuo                           MarttMu              5,73
           5,73   5,71      X      X

P13 4 x 600 m


  1. Loimaan Leisku                             8.14,74
        Nikolas Lindén, Tilda Mäkelä, Hannu Sjöblom, Minea Lindén
  2. Someron Esa                                8.19,30
        Oliver Helenius, Viivi Vuola, Akseli Hakamäki, Saara Virkki
  3. Kosken Kaiku                               8.22,12
        Otto Syrjälä, Veera Vuorentausta, Ilkka Turunen, Ilona Laine
  4. Marttilan Murto                            8.53,25
        Lauri Kanasuo, Sini Kaskela, Tuukka Jalonen, Ada Jokinen

P15 300 m


  1. Jere Ounaslehto                         MarttMu             44,88

P15 Kolmiloikka

  1. Juho Leppä                              SomE                11,27 +0,6           
         10,56 11,05 11,27 11,11
          -1,3  -0,7  +0,6  -0.6

M17 800 m


  1. Lauri Salo                              KoskKai           2.18,98

M17 Seiväs

  1. Jaakko Virkki                           SomE                  232
         192 202 212 222 232 242
           O   O   O  XO XXO XXX
  2. Erik Korpiaho                           MarttMu               202
         192 202 212
           O   O XXX

M17 Keihäs

  1. Viljami Morander                        SomernVei           44,37
          44,37      -  43,16      -
  2. Casper Parviainen                       PernU               29,54
              -  29,48      -  29,54
  3. Leevi Lehtovaara                        MarttMu             24,01
          24,01      -      -      -

T9 40 m


                     Tuuli: +0,9

  1. Iina Palmroos                           MarttMu              7,18
  2. Martta Koskivainio                      MarttMu              7,57
  3. Riia Juselius                           SomE                 8,04
  4. Henni Moilanen                          PernU                8,16
  5. Sofia Smit                              KuusjHu              8,31
  6. Jenna Lehti                             KoskKai              8,97

T9 Pituus

  1. Eimi Agge                               MarttMu              3,25                
          3,25  3,18  3,20  3,24
                                
  2. Emma Rauhala                            KuusjHu              3,21                
          3,21  3,06  2,96  2,64
                                
  3. Henni Talonen                           SomE                 3,18                
          3,11  3,16  3,18  2,76
                                
  4. Sofia Smit                              KuusjHu              2,46                
          2,40  2,26  2,46  2,27
                                
  5. Eveliina Jokela                         PernU                1,98                
          1,88  1,98  1,85  1,88
                                

T9 Keihäs

  1. Liina Jälkö                             OripVe              21,85
          20,20  20,91  21,85  20,55
  2. Ella Nieminen                           SomE                11,01
           9,90  11,01   7,67   7,90
  3. Nelli Jokinen                           MarttMu              7,19
           5,83   6,31   4,71   7,19
  4. Ronja Korpiaho                          MarttMu              6,83
           6,83   5,02   6,24   4,49
Kilpailun ulkopuolella
     Johanna Lehti                           KoskKai             12,67
          11,06   9,31  12,67  11,78

T11 150 m


                     Tuuli: +0,8

  1. Sanni Tuominen                          SomE                23,77
  2. Aamu Niva                               PernU               25,21
  3. Kia Simola                              KoskKai             26,82
  4. Eevi Agge                               MarttMu             27,23
  5. Malla Noki                              SomE                30,94

T11 60 m aj


                     Tuuli: -1,0

  1. Elsa Hälli                              SomE                12,84
  2. Aida Koskenranta                        MarttMu             13,38
  3. Anna Laine                              KoskKai             16,86

T11 1000 m kävely


  1. Anna Laine                              KoskKai           7.39,91
  2. Vilma Toivonen                          LoimLei           7.45,72

T11 Korkeus

  1. Linnea Sariola                          SomE                  118
         103 106 109 112 115 118 126
           O   O   O  XO   O   O XXX
  2. Emma Toivonen                           LoimLei               112
         095 100 103 106 109 112 115
           O   O  XO   O   O  XO XXX
  3. Wilhelmiina Mäkelä                      MarttMu               103
         080 085 090 095 100 103 106
           O  XO   O   O  XO XXO XXX
  4. Johanna Lehti                           KoskKai               095
         090 095 100
           O   O XXX

T11 Kuula

  1. Vilma Toivonen                          LoimLei              6,58
           6,14   5,75   5,87   6,58
  2. Julia Ronkainen                         MarttMu              5,88
           5,88   5,24   5,07   5,81
  3. Kerttu Kanasuo                          KoskKai              5,85
           5,85   5,29   5,80   5,70
  4. Amanda Juselius                         SomE                 5,70
           5,38   5,70   5,08   5,39
Kilpailun ulkopuolella
     Wilhelmiina Mäkelä                      MarttMu              6,40
           5,97   6,29   6,40      -

T13 200 m


                     Tuuli: +0,8

  1. Lili Jokela                             PernU               30,09
  2. Saara Virkki                            SomE                30,19
  3. Jenna Lehtonen                          MarttMu             34,95
  4. Oona Välilä                             OripVe              36,79
  5. Roosa Syrjälä                           KoskKai             39,08

T13 60 m aj


                     Tuuli: -0,3

  1. Minea Lindén                            LoimLei             11,86
  2. Reetta Korpiaho                         MarttMu             13,13
  3. Veera Vuorentausta                      KoskKai             13,27

T13 1000 m kävely


  1. Ilona Laine                             KoskKai           6.32,64

T13 Pituus

  1. Ilona Laine                             KoskKai              3,84 -0,6           
          3,80  3,84  3,66  3,72
          +0,2  -0,6  -1,0  -1,3
  2. Viivi Vuola                             SomE                 3,74 -1,4           
          3,26  3,52  3,51  3,74
          -0,8  -1,8  -0,8  -1,4
  3. Emmi Palmroos                           MarttMu              3,33 -2,2           
          3,33  3,30     -  3,01
          -2,2  -0,2   0,0  +0,2
  4. Tilda Mäkelä                            LoimLei              2,48 -1,2           
          1,72     -     -  2,48
          -0,5  +0,1  -1,1  -1.2

T13 Kuula

  1. Karoliina Reunanen                      KuusjHu              8,50
           7,63   7,13   8,36   8,50
  2. Ada Jokinen                             MarttMu              8,17
           8,17   7,62   7,65   8,11
  3. Tuula Kyyrä                             SomE                 5,84
           5,84   5,79   5,80   5,81
  4. Malva Salmelin                          PernU                5,70
           5,53   5,70   5,43   5,15

T15 300 m


  1. Sara Syrjälä                            KoskKai             52,96
  2. Katri Veikkola                          SomerVe             53,58

T15 80 m aj


                     Tuuli: +1,0

  1. Julia Vuolli                            KoskKai             13,41

T15 1000 m kävely


  1. Milla Rantala                           LoimLei           6.30,37
  2. Sara Syrjälä                            KoskKa            7.43,32

T15 Kolmiloikka

  1. Saimi Koskivainio                       MarttMu             10,16  0,0           
             X     X 10,02 10,16
          -0,6  -1,2  -0,5   0,0
  2. Riikka Virkki                           SomE                 9,38 -0,7           
             X  9,38  9,30     X
           0,0  -0,7  -1,4  -0,2
  3. Milla Rantala                           LoimLei              9,19 -1,2           
          9,19  9,04  8,58  8,69
          -1,2  -0,5  -1,1  -1.0

T15 Moukari

  1. Marika Virtanen                         SomE                56,48
          56,40      -      -  56,48

N17 800 m


  1. Riikka Vuorentausta                     KoskKai           3.05,90
  2. Elsa Koskivainio                        MarttMu           3.07,02

N17 Seiväs

  1. Saara Mattila                           KoskKai               312
         282 292 302 312 322
           O  XO   O   O XXX
  2. Lotta Sariola                           SomE                  302
         242 252 262 272 282 292 302 312
         XXO   - XXO   - XXO XXO   O XXX
Kilpailun ulkopuolella
     Julia Vuolli                            KoskKai               322
         282 292 302 312 322 332
           O   O XXO XXO XXO XXX
     Riikka Virkki                           SomE                  252
         252 262
         XXO XXX

N17 Keihäs

  1. Heidi Nevala                            KoskKai             33,49
          32,40  33,17  33,49      -
  2. Ilona Vuori                             MarttMu             31,46
          27,09  28,87  28,92  31,46

 

Vattenfall-seuracup

    
     
     
     
     

Seurat

kesä

heinä/elo

Yht

Ero

Kosken Kaiku

5702

5600

11302

0

Kuusjoen Humu

626

386

1012

10290

Loimaan Leisku

2531

3185

5716

5586

Marttilan Murto

6516

5537

12053

-751

Perniön Urheilijat

1813

1255

3068

8234

Someron Esa

6772

7092

13864

-2562

Somerniemen Veikot

425

789

1214

10088

Oripään Vesa

0

292

292

11010

 

 

Merkki-Mitalicup P/T13-11-9

    
     
     
     
     

Seurat

kesä

heinä/elo

Yht

Ero

Kosken Kaiku

2783

3160

5943

0

Kuusjoen Humu

1036

629

1665

4278

Loimaan Leisku

2840

2987

5827

116

Marttilan Murto

4227

4449

8676

-2733

Perniön Urheilijat

1273

1144

2417

3526

Someron Esa

4742

5133

9875

-3932

Somerniemen Veikot

213

0

213

5730

Oripään Vesa

0

534

534

5409

===========================================================================

 

pm-kilpailut 15-9v  Turku  28.-29.7.2018

 

T12v 60m; 1) Unnaveera Hämäläinen TurWei 8,50…6) Lili Jokela PernU 8,83
T12v 200m; 1) Unnaveera Hämäläinen TurWei 28,70…6) Lili Jokela PernU 29,88

T15v kuula; 1) Kaisa Äijälä NousSu 11,30…4) Liinu Jokela PernU 9,32

P15v 100m; 1) Roope Kivelä TuUL 11,57…5) Arttu Tauriainen PernU 12,34 (ae 12,26)

P15v pituus; 1) Arttu Tauriainen PernU 585

===========================================================================

Janakkala Games 13.-15.7.2018
T12 60m; 1) Sanni-Veera Viertola RiihimKi 8,53...5) Lili Jokela PernU 8,90
===========================================================================

Lohja Junior Games 7.-8.7.2018

T12 60m; 1) Sanni-Veera Viertola RiihimKi 8,50...8) Lili Jokela PernU 9,05
T12 pituus; 1) Tilda Sokolnicki HKV 449...6) Lili Jokela PernU 399
T12 200m; 1) Elmiina Siikola EspTap 28,13...6) Lili Jokela PernU 29,70
T15 kuula; 1) Nellinoora Maunula Helsingfors IFK 11,88.. 6) Liinu Jokela PernU 9,19

============================================================================

pm-kilpailut 26.6. Turku

M17 pituus; 1) Nuutti Kokko RaisKu 603..4) Arttu Tauriainen PernU 566

============================================================================

22.6. Juhannuskisat Somero

M100m; erä 2, 5) Petri Tauriainen PernU 12,11
P15 pituus; 1) Arttu Tauriainen PernU 604

============================================================================

Säästöpankin yu-kilpailut
Perniö
27.6.2018

TULOKSET


P3 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Johannes Jääskeläinen                                        12,6
  2. Niklas Rantanen                                                   16,0
  3. Klas Valjanen                                                        20,3

P3 Pallonheitto

  1. Johannes Jääskeläinen                                        3,08
           3,08
  2. Niklas Rantanen                                                   2,06
           2,06
  3. Klas Valjanen                                                        1,11
           1,11

P5 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Fisink Veseli                                                      10,0
  2. Noa Laukkanen                                                 10,9
  3. Daniel Määttänen                                              11,1
  4. Konsta Honkanen                                              22,6

P5 Pallonheitto

  1. Daniel Määttänen                                              5,76
           5,76
  2. Fisink Veseli                                                      4,62
           4,62
  3. Noa Laukkanen                                                4,46
           4,46
  4. Konsta Honkanen                                              2,62
           2,62

P7 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Sergio Varfolomejev                                           8,3
  2. Wilho Rintakoski                                                8,3
  3. Niilo Litz                                                             8,5
  4. Veeti Merilä                                                        8,6
  4. Luka Mynttinen                                                  8,6
  6. Santeri Moilanen                        PernU                 8,8
  7. Rasmus Lehto                                                      8,9
  8. Kaius Collan                            SalVilp                  9,2
  9. Eemeli Jokela                           PernU                  9,3

P7 Pallonheitto

  1. Wilho Rintakoski                                                16,21
          16,21
  2. Luka Mynttinen                                                    9,39
           9,39
  3. Santeri Moilanen                        PernU                8,93
           8,93
  4. Kaius Collan                            SalVilp                  8,84
           8,84
  5. Sergio Varfolomejev                                             8,28
           8,28
  6. Eemeli Jokela                           PernU                  8,20
           8,20
  7. Rasmus Lehto                                                     8,00
           8,00
  8. Niilo Litz                                                               7,49
           7,49
  9. Veeti Merilä                                                         5,57
           5,57

P9 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Julius Collan                           SalVilp                      7,0
  2. Luka Kahri                                                              7,7
  3. Oskari Grusander                                                   7,8
  4. Paulus Salmelin                         PernU                   7,9
  5. Roman Andruschenko                                            8,2

P9 Pituus

  1. Julius Collan                           SalVilp                     3,49               
          3,21  3,06  3,49  3,40
                               
  2. Nuutti Merilä                                                           3,10               
             -  2,76  2,90  3,10
                               
  3. Roman Andruschenko                                           2,70               
          2,50  2,19  2,09  2,70
                               
  4. Paulus Salmelin                         PernU                  2,67               
          2,67  2,61  2,59  2,54
                               
  5. Oskari Grusander                                                 2,32               
          2,14  1,99     -  2,32
                               

P11 60 m


                     Tuuli: NWND

  1. Jere Jokinen                            PernU                  10,2
  2. Onni Moilanen                           PernU                10,4

P11 1000 m


  1. Jere Jokinen                            PernU               4.05,20
  2. Onni Moilanen                           PernU             4.20,80
Kilpailun ulkopuolella
     Julius Collan                           SalVilp                4.23,00

P11 Pituus

  1. Jere Jokinen                            PernU                  3,57               
          3,57  3,54  3,49     -
                               
  2. Onni Moilanen                           PernU                3,29               
          3,24  3,27  3,23  3,29
                               

P11 Kuula

  1. Oskari Moilanen                         PernU                6,25
           5,53   5,39      -   5,31   6,25   5,01
  2. Onni Moilanen                           PernU                4,55
              -      -      -   3,70      -   4,55
Kilpailun ulkopuolella
     Julius Collan                           SalVilp                   5,36
           4,77      -   4,43      -   5,12   5,36

P13 60 m


                     Tuuli: NWND

  1. Ukko-Pekka Heikkilä                     SalVilp               9,7

P13 1000 m


  1. Ukko-Pekka Heikkilä                     SalVilp            3.57,8
  2. Juhana Paasikivi                                                 4.52,0

P13 Pituus

  1. Juhana Paasikivi                                             3,07 +1,1          
          3,07  3,02  3,01  2,97
          +1,1  +1,3  +2,0  +1.8

P13 Kuula

  1. Juhana Paasikivi                                             7,31
           6,69   7,03   7,31   6,99   7,29   7,03

P15 1000 m


  1. Leevi Vuorinen                          PernU              3.09,0

P15 Pituus

  1. Casper Parviainen                       PernU                4,16 +1,5          
          3,93  3,74  3,68  4,16
          +1,2  +0,9  +1,4  +1.5

P15 Kuula

  1. Casper Parviainen                       PernU                9,08
           7,78   7,63   9,08   8,36      -      -

T3 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Anni Tallqvist                                                  13,5
  2. Hilla Lehto                                                      15,6
  3. Ella Määttänen                                               15,7
  4. Aada Rintakoski                                              16,2
  5. Elaia Paju                                                       30,0
  6. Nikita Lunki                                                     35,6

T3 Pallonheitto

  1. Hilla Lehto                                                         2,10
           2,10
  2. Anni Tallqvist                                                    1,96
           1,96
  3. Ella Määttänen                                                 1,93
           1,93
  4. Nikita Lunki                                                      1,70
           1,70
  5. Aada Rintakoski                                              1,68
           1,68
  6. Elaia Paju                                                        0,58
           0,58

T5 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Emilia Mynttinen                                                  9,5
  2. Aino Grusander                                                10,0
  3. Iina Pääkkönen                                                 10,5
  4. Hilma Kuparinen                                                10,8
  5. Eleonoora Ristimäki                                          11,0
  6. Alina Lunki                                                        11,6
  6. Lilian Paasikivi                                                  11,6
  8. Noora Mäkelä                                                   12,1
  9. Elli Pääkkönen                                                 12,5
  9. Adalmiina Ristimäki                                          12,5
 11. Meea Rintakoski                                              12,7
 12. Amanda Salonen                                            12,9
 13. Kiira Lindegren                                               13,8

T5 40m loppukilpailu
  1. Emilia Mynttinen                             9,5
  2. Aino Grusander                            10,1
  3. Iina Pääkkönen                             10,2
  4. Eleonoora Ristimäki                      10,5
  5. Hilma Kuparinen                            11,1
  6. Lilian Paasikivi                               11,8

T5 Pallonheitto

  1. Emilia Mynttinen                                               7,02
           7,02
  2. Alina Lunki                                                       5,74
           5,74
  3. Eleonoora Ristimäki                                          5,56
           5,56
  4. Aino Grusander                                               5,23
           5,23
  5. Hilma Kuparinen                                               4,49
           4,49
  6. Noora Mäkelä                                                   4,00
           4,00
  7. Kiira Lindegren                                                 3,63
           3,63
  8. Meea Rintakoski                                                3,46
           3,46
  9. Iina Pääkkönen                                                 3,23
           3,23
  9. Amanda Salonen                                               3,23
           3,23
 11. Lilian Paasikivi                                                  2,97
           2,97
 12. Adalmiina Ristimäki                                          2,15
           2,15

T7 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Elina Varemäki                          PernU                 8,2
  2. Neela Johansson                                                 8,6
  3. Adele Paasikivi                                                    8,8
  3. Pinja Mäkelä                            PernU                  8,8
  5. Reea Lindegren                                                  9,0
  6. Linnea Rantanen                         PernU                 9,5
  6. Eveliina Jokela                         PernU                 9,5
  8. Jenna Johansson                                               9,9

T7 Pallonheitto

  1. Jenna Johansson                                                   8,75
           8,75
  2. Linnea Rantanen                         PernU                8,25
           8,25
  3. Neela Johansson                                                   8,08
           8,08
  4. Elina Varemäki                          PernU                    8,04
           8,04
  5. Adele Paasikivi                                                       7,55
           7,55
  6. Reea Lindegren                                                     7,12
           7,12
  7. Pinja Mäkelä                            PernU                    6,58
           6,58
  8. Eveliina Jokela                         PernU                   5,70
           5,70

T9 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Ellen Taponen                           SalVilp                   6,9
  2. Maria Jääskeläinen                      PernU                 7,5
  3. Henni Moilanen                          PernU                   7,9
  4. Wilma Rintakoski                                                    8,0
  5. Ella Hairisto                           PernU                       8,7

T9 Pituus

  1. Ellen Taponen                           SalVilp                  3,71               
          3,36  3,60  3,71  3,57
                               
  2. Maria Jääskeläinen                      PernU                2,85               
          2,65  2,82  2,71  2,85
                               
  3. Henni Moilanen                          PernU                  2,75               
          1,91  2,46  2,75  2,63
                               
  4. Ella Hairisto                                                            2,34               
          2,27  2,34  2,12  2,13
                               

T11 60 m


                     Tuuli: NWND

  1. Essi Lokisto                            SalVilp                 10,0
  2. Maija Elovaara                                                   10,2
  3. Linda Rättö                                                        10,3
  4. Unna Heikkilä                           SalVilp               10,4
  5. Julia JOkinen                           PernU                 11,0
  6. Auroro Paasikivi                                                 11,0
  7. Eveliina Elovaara                                               11,3
  8. Pinja Lakima                                                      11,9

T11 1000 m


  1. Maija Elovaara                                                4.14,8
  2. Unna Heikkilä                           SalVilp            4.26,1
  3. Aurora Paasikivi                                              5.01,5
Kilpailun ulkopuolella
     Adele Paasikivi                                                 5.08,8

T11 Pituus

  1. Maija Elovaara                                               3,64               
          3,58  3,64  3,59  3,62
                               
  2. Linda Rättö                                                    3,52               
          3,34  3,12  3,18  3,52
                               
  3. Aurora Paasikivi                                             3,38               
          3,09  3,17  3,19  3,38
                               
  4. Eveliina Elovaara                                            3,28               
             -  3,28  2,98     -
                               
  5. Essi Lokisto                            SalVilp              3,25               
          3,00  3,14  3,25     -
                               
  6. Julia Jokinen                           PernU                3,21               
          3,21  3,11  3,12  3,11
                               
  7. Julia Augustsson                        IF Raseborg          2,94               
          2,82  2,81  2,94  2,79
                               
  8. Eveliina Johansson                                           2,72               
             -  2,68  2,59  2,72
                               

T11 Kuula

  1. Julia Augustsson                        IF Raseborg          6,81
           6,08   6,62   6,09   5,80   5,88   6,81
  2. Maija Elovaara                                                        5,66
           5,24   5,44   5,66      -   4,97   4,78
  3. Eveliina Elovaara                                                    5,66
           5,14   5,66   5,37      -   4,79   5,36
  4. Essi Lokisto                            SalVilp                     5,45
           5,18   5,45   5,33   5,29   5,03   5,26
  5. Pinja Lakima                                                           4,66
           4,42   4,11   3,98   4,66   4,35   3,77
  6. Aurora Paasikivi                                                     4,36
           4,36   4,29   3,72   4,09   4,19   3,96

T13 60 m


                     Tuuli: NWND

  1. Lili Jokela                             PernU                         9,1
  2. Iina Lokisto                            SalVilp                      9,6
  3. Ainu Paju                                                              10,3
  4. Minne Känkänen                          SalVilp              10,6

T13 1000 m


  1. Iina Lokisto                            SalVilp                    4.11,3
  2. Lili Jokela                             PernU                      4.40,2
  3. Minne Känkänen                          SalVilp             4.52,5

T13 Pituus

  1. Lili Jokela                             PernU                       3,94 +0,9          
          3,67  3,92  3,94     -
          +1,4  +0,4  +0,9  +1,7
  2. Iina Lokisto                            SalVilp                     3,94 +1,5          
          3,60  3,86  3,94     -
          +1,3  +2,0  +1,5  +1,3
  3. Minne Känkänen                          SalVilp              3,67 +1,0          
          3,37     -  3,67     -
          +1,0  +2,0  +1,0  +2.0

T13 Kuula

  1. Iina Lokisto                            SalVilp                      6,37
           6,37   5,40   6,30   5,29   5,89   6,30
  2. Lili Jokela                             PernU                        5,57
           4,98   5,31   5,57   5,25   5,21
  3. Minne Känkänen                          SalVilp              4,50
           4,50   4,15   4,37   4,18   4,09   3,85

T15 Kuula

  1. Liinu Jokela                            PernU                9,08
           8,36   8,76   9,08   8,38   8,53   8,60
=================================================================================

Tilastopajacup2  Turku 19.6.2018

M100m; 1 erä, 4) Petri Tauriainen PernU 11,73
P15 pituus; 1) Arttu Tauriainen PernU 582

================================================================================

Paimion yu-kilpailut 18.6.2018

T13 200m; 1) Helmi Heinonen LiedPa 30,51  2) Lili Jokela PernU 30,86

================================================================================

Hippokilpaillut 2018
Perniö
13.6.2018


TULOKSET

P4 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Vilho Mäenpää                                                   11,5
  2. Vilho Kyttänen                                                    12,7
  3. Alexander Westberg                                           14,2
  4. Konsta Honkanen                                              15,5
  5. Niklas Rantanen                                                 16,8
  6. Rion Krasniqi                                                     20,8
  7. Edward Värv                                                      21,8
  8. Klas Valjanen                                                     24,2

P4 Pallonheitto

  1. Alexander Westberg                                           5,09
           5,09
  2. Vilho Kyttänen                                                    3,83
           3,83
  3. Konsta Honkanen                                              3,10
           3,10
  4. Vilho Mäenpää                                                   3,07
           3,07
  5. Niklas Rantanen                                                 2,23
           2,23
  6. Klas Valjanen                                                     1,89
           1,89
  7. Rion Krasniqi                                                     1,70
           1,70
  8. Edward Värv                                                      1,05
           1,05

P5 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Nooa Lehto                                                      9,4
  2. Shabani Besart                                                9,9
  3. Niilo Lindqvist                                                 10,1
  4. Sulo Ojanen                                                   11,1
  5. Juho Äikäs                                                     15,3

P5 Pallonheitto

  1. Nooa Lehto                                                    9,74
           9,74
  2. Niilo Lindqvist                                                 5,70
           5,70
  3. Juho Äikäs                                                     4,64
           4,64
  4. Sulo Ojanen                                                  4,13
           4,13

P6 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Sergio Varfolomejev                                              8,3
  2. Kaius Collan                                                         9,0
  3. Santeri Moilanen                        PernU                 9,1
  4. Kenert-Karl Makats                                              9,5
  5. Elias Kulmala                           PernU                  10,3

P6 Pallonheitto

  1. Kaius Collan                                                      10,16
          10,16
  2. Santeri Moilanen                        PernU                8,50
           8,50
  3. Sergio Varfolomejev                                             7,61
           7,61
  4. Kenert-Karl Makats                                               6,11
           6,11
  5. Elias Kulmala                           PernU                   5,70
           5,70

P7 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Wilho Rintakoski                                                  8,3
  2. Luka Mynttinen                                                    9,0
  3. Eemeli Jokela                           PernU                  9,7

P7 Pallonheitto

  1. Wilho Rintakoski                                               12,37
          12,37
  2. Eemeli Jokela                           PernU                8,54
           8,54
  3. Luka Mynttinen                                                  7,70
           7,70
  4. Lauri Kuparinen                                                 6,82
           6,82

P8 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Marlo Mäkinen                                                   7,7
  2. Oskari Grusander                                              7,7
  3. Vilho Haapaniemi                                               9,0

P8 Pituus

  1. Marlo Mäkinen                                                  3,20               
          2,95  2,65  3,09  3,20
                               
  2. Vilho Haapaniemi                                              2,61               
          2,46  2,31  2,27  2,61
                               
  3. Oskari Grusander                                             2,58               
          2,58  2,36     -  2,47
                               

P9 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Julius Collan                           SalVilp                   7,2
  2. Paulus Salmelin                         PernU                 8,2

P9 Pituus

  1. Julius Collan                           SalVilp                  3,29               
          3,24  3,18  3,29  3,05
                               
  2. Paulus Salmelin                         PernU                2,65               
          2,65  2,62  2,59  2,59
                               

P10 60 m


                     Tuuli: NWND

  1. Onni Moilanen                           PernU                10,7

P10 Pituus

  1. Onni Moilanen                           PernU                3,26               
             -  3,10  3,26  3,10
                               

P11 60 m


                     Tuuli: NWND

  1. Jere Jokinen                            PernU                 10,2
 
P11 Pituus

  1. Jere Jokinen                            PernU                 3,80               
          3,78  3,67  3,80  3,70
                               

P12 60 m


                     Tuuli: NWND

  1. Ukko-Pekka Heikkilä                     SalVilp              10,0

P12 Pituus

  1. Ukko-Pekka Heikkilä                     SalVilp              3,62               
          3,13  3,33     -  3,62
                               

P12 Kuula

  1. Ukko-Pekka Heikkilä                     SalVilp              6,89
           4,99   5,88   6,89   5,24

T4 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Tiida Kuokkanen                                              11,4
  2. Venla Visuri                                                      11,6
  3. Klaara Höglund                                                12,1
  4. Frida Holm                                                       12,3
  5. Elli Pääkkönen                                                 12,8
  6. Kiira Lindegren                                                 13,9
  7. Adalmiina Ristimäki                                          14,0
  8. Mette Rostedt                                                  14,3
  9. Siiri Heikkilä                                                     14,9
 10. Ella Määttänen                                               16,0
 11. Ada Rintakoski                                               16,5
 12. Miisa Kankaanpää                                         16,6
 13. Hilla Lehto                                                     16,9
 14. Isla Lehto                                                       23,5

T4 40 m loppukilpailu


                     Tuuli: NWND

  1. Tiida Kuokkanen                                              11,5
  2. Venla Visuri                                                     12,1
  3. Klaara Höglund                                               12,3
  4. Frida Holm                                                      12,6
  5. Elli Pääkkönen                                               12,9
  6. Kiira Lindegren                                              13,6

T4 Pallonheitto

  1. Tiida Kuokkanen                                              5,83
           5,83
  2. Kiira Lindegren                                                 3,52
           3,52
  3. Elli Pääkkönen                                                  2,99
           2,99
  4. Hilla Lehto                                                        2,85
           2,85
  5. Klaara Höglund                                                2,78
           2,78
  6. Mette Rostedt                                                  2,64
           2,64
  7. Frida Holm                                                       2,50
           2,50
  8. Venla Visuri                                                      2,30
           2,30
  9. Ada Rintakoski                                                2,05
           2,05
 10. Siiri Heikkilä                                                   1,89
           1,89
 11. Ella Määttänen                                               1,86
           1,86
 11. Miisa Kankaanpää                                         1,86
           1,86
 13. Isla Lehto                                                       0,97
           0,97

T5 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Emilia Mynttinen                                              9,4
  2. Aino Grusander                                               10,2
  3. Hilma Kuparinen                                              10,5
  4. Eleonoora Ristimäki                                          10,7
  5. Iina Pääkkönen                                               10,8
  6. Oona Karjaluoto                                              11,4
  7. Meea Rintakoski                                              11,9
  8. Lisbeth Holmström                                            19,8

T5 Pallonheitto

  1. Emilia Mynttinen                                              6,48
           6,48
  2. Aino Grusander                                               5,39
           5,39
  3. Eleonoora Ristimäki                                          5,26
           5,26
  4. Iina Pääkkönen                                               4,43
           4,43
  5. Hilma Kuparinen                                              4,06
           4,06
  6. Meea Rintakoski                                              3,33
           3,33
  7. Oona Karjaluoto                                              3,07
           3,07      
  8. Lisbeth Holmström                                            2,42
           2,42

T6 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Aada Kuokkanen                                                8,7
  2. Claudia Manninen                                              8,9
  3. Reea Lindegren                                                 9,2
  4. Eedla Höglund                                                   9,4
  5. Linnea Rantanen                                               9,5
  6. Nelli Piirainen                                                     11,4

T6 Pallonheitto

  1. Linnea Rantanen                                              9,33
           9,33
  2. Aada Kuokkanen                                               8,82
           8,82
  3. Eedla Höglund                                                   6,50
           6,50
  4. Claudia Manninen                                             6,14
           6,14
  5. Nelli Piirainen                                                    4,21
           4,21
  6. Reea Lindegren                                               4,14
           4,14

T7 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Anisa Veseli                                                       8,6
  2. Neela Johansson                                               8,7
  3. Aada Karjaluoto                                                 9,0
  4. Justiina Neusalmi                                               9,1
  5. Eveliina Jokela                         PernU                 9,3
  6. Oona Ojanen                                                     9,4
  6. Josefiina Neulasalmi                                          9,4

T7 Pallonheitto

  1. Oona Ojanen                                                     9,57
           9,57
  2. Justiina Neulasalmi                                             8,02
           8,02
  3. Josefiina Neulasalmi                                           6,74
           6,74
  4. Eveliina Jokela                         PernU                6,30
           6,30
  5. Anisa Veseli                                                       5,80
           5,80

T8 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Wilma Rauhaniemi                                              7,9
  2. Ella Hairisto                                                         8,6
  3. Minea Mäkinen                                                    8,7
  4. Ada-Sofia Kulmala                       PernU             8,9
  5. Roosa Piirainen                                                  9,0

T8 Pituus

  1. Wilma Rauhaniemi                                              2,75               
          1,31  2,72  2,75     -
                               
  2. Minea Mäkinen                                                   2,53               
          2,50  2,53  2,43  2,15
                               
  3. Ella Hairisto                                                        2,36               
          1,84  2,02  2,36  2,21
                               

T9 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Kristiina Mahkonen                      VahdTu                7,4
  2. Noora Tammi                                                           7,9
  3. Iiris Piirainen                                                            8,2
  4. Wilma Rintakoski                                                     8,3

T9 Pituus

  1. Kristiina Mahkonen                      VahdTu               3,36               
          3,36  2,92  3,29  3,26
                               

T10 60 m


                     Tuuli: NWND

  1. Essi Lokisto                            SalVilp                10,0
  2. Unna Heikkilä                           SalVilp              10,8
  3. Julia Jokinen                           PernU                11,1
  4. Pinja Lakima                            SalVilp              11,4

T10 Pituus

  1. Unna Heikkilä                           SalVilp              3,57               
          3,47  3,37  3,57  3,34
                               
  2. Essi Lokisto                            SalVilp               3,47               
          3,39  3,47  3,39  3,16
                               
  3. Julia Jokinen                           PernU                3,24               
          2,84  3,24  3,11  2,97
                               

T10 Kuula

  1. Essi Lokisto                            SalVilp                5,27
           4,55   5,21   5,27   5,02
  2. Unna Heikkilä                           SalVilp              5,09
           5,09   4,58   4,81   4,44
  3. Pinja Lakima                            SalVilp              4,51
              -   4,51   4,46   4,14

T11 60 m


                     Tuuli: NWND

  1. Emmiina Mahkonen                        VahdTu                9,8
  2. Nessa Rannikko                          SalVilp                  10,0
  3. Amelia Stolpe                                                           10,4

T11 Pituus

  1. Nessa Rannikko                          SalVilp                   4,06               
          3,77  3,83  4,06  4,05
                               
  2. Emmiina Mahkonen                        VahdTu               3,94               
          3,90  3,87  3,81  3,94
                               

T11 Kuula

  1. Nessa Rannikko                          SalVilp                    9,31
           8,87   9,15   8,66   9,31
  2. Emmiina Mahkonen                        VahdTu               6,37
           6,16   6,37   6,11   6,26

T12 60 m


                     Tuuli: NWND

  1. Lili Jokela                             PernU                  9,3
  2. Iina Lokisto                            SalVilp                9,7

T12 Pituus

  1. Lili Jokela                             PernU                3,86               
             -  3,86     -     -
                               
  2. Iina Lokisto                            SalVilp              3,65               
          3,49     -  3,33  3,65
                               

T12 Kuula

  1. Iina Lokisto                            SalVilp              6,60
           6,14   6,60   6,02   5,83
  2. Lili Jokela                             PernU                5,43
           5,09   5,07   5,43   5,12
 

=========================================================================

Seuracup 1
Salo
11.6.2018


TULOKSET     

 

Seuracup-pisteet:

 

Kosken Kaiku

5702

Kuusjoen Humu

626

Loimaan Leisku

2531

Marttilan Murto

6516

Perniön Urheilijat

1813

Someron Esa

6772

Somerniemen Veikot

425


Merkkimitalicup-pisteet:

 

Kosken Kaiku

2783

Kuusjoen Humu

1036

Loimaan Leisku

2840

Marttilan Murto

4227

Perniön Urheilijat

1273

Someron Esa

4742

Somerniemen Veikot

213

 

 

P9 4 x 50 m

  1. Someron Esa                                  36,03

        Niilo Talonen, Paavo Virkki, Arttu Hakamäki, Leevi Suutela

  2. Loimaan Leisku                               36,61

        Aatos Alhonen, Erik Mets, Antti Ristanen, Eeti Tammelin

 

P11 4 x 50 m

  1. Someron Esa                                  33,58

        Patrik Rantanen, Miska Helenius, Otto Helenius, Rasmus Heinonen

  2. Marttilan Murto                              34,49

        Sisu Kallio, Samuli Vuori, Aapo Lehtonen, Akseli Koskivainio

  3. Loimaan Leisku                               36,37

        Santeri Heinonen, Kasper Koliseva, Joonas Keskinen, Nikolas Lindén

 

P13 4 x 100 m

  1. Someron Esa                                1.01,86

        Alex Hakanen, Oliver Helenius, Akseli Hakamäki, Paavo Hälli

  2. Kosken Kaiku                               1.03,99

        Paavo Penttinen, Leevi Stolt, Otto Syrjälä, Ilkka Turunen

 

P15 4 x 100 m

  1. Marttilan Murto                              58,19

        Ossi Salmela, Erik Korpiaho, Aaro Järveläinen, Jere Ounaslehto

 

T9 4 x 50 m

  1. Marttilan Murto                              36,34

        Martta Koskivainio, Eimi Agge, Wilhelmiina Mäkelä, Iina Palmroos

  2. Kuusjoen Humu                                38,89

        Emma Rauhala, Lumia Lujasmaa, Sofia Smit, Leona Lujasmaa

 

 



P9 1000 m


  1. Eeti Tammelin                           LoimLei              3.51,10
  2. Niilo Talonen                           SomE                  4.04,70
  3. Niklas Nousiainen                       MarttMu           4.32,50
  4. Ossi Nummila                            MarttMu             4.52,30

P9 Korkeus

  1. Paavo Virkki                            SomE                  110
         085 090 095 098 101 104 107 110 113
           O   O   O   O  XO   O  XO   O XXX
  2. Antti Ristanen                          LoimLei               090
         075 080 085 090 095
           O XXO   O   O XXX

P9 Kuula

  1. Leevi Suutela                           SomE                  7,14
           5,98   6,37   7,14   6,56
  2. Arttu Hakamäki                          SomE                 5,71
           5,10   5,71   5,17   5,63
  3. Erik Mets                               LoimLei                   5,11
           4,37   4,76   4,19   5,11
  4. Aatos Alhonen                           LoimLei              4,08
           3,89   4,08   3,93   4,07
  5. Ilari Sinkko                            MarttMu                  3,84
           3,45   3,11   3,43   3,84

P11 60 m


                     Tuuli: NWND

  1. Aapo Lehtonen                           MarttMu             10,26
  2. Onni Moilanen                           PernU                  10,30
  3. Patrik Rantanen                         SomE                 10,36
  4. Kasper Koliseva                         LoimLei              10,63
  5. Aapo Kanasuo                            KoskKai             10,75
  6. Sisu Kallio                             MarttMu                   11,77

P11 1000 m


  1. Otto Helenius                           SomE                   3.50,72
  2. Akseli Koskivainio                      MarttMu              3.55,14
  3. Tapio Vuorentausta                      KoskKai           4.07,45
  4. Leonardo Lehtimäki                      MartMu            4.28,52
  5. Joonas Keskinen                         LoimLei             4.48,82

P11 Pituus

  1. Kasper Nousiainen                       MarttMu              3,75               
          3,75  3,70  3,74  3,41
                               
  2. Nikolas Lindén                          LoimLei                  3,59               
          3,59  3,49  3,57  3,51
                               
  3. Jere Jokinen                            PernU                      3,54               
          3,52  3,42  3,45  3,54
                               
  4. Johannes Mäenpää                        SomE                 3,26               
          3,26  3,20  3,19  3,17
                               
  5. Rasmus Heinonen                         SomE                 3,17               
          3,16  3,17     -  3,10
                               
  6. Ville Vuola                             SomE                         3,17               
          3,17  3,07  3,07  3,05
                               
  7. Veeti Vuola                             SomE                        3,15               
          3,15  3,10  3,05  3,02
                               

P11 Kiekko

  1. Miska Helenius                          SomE                15,90
          14,22      X  15,90      X
  2. Samuli Vuori                            MarttMu             14,41
              X  12,76  14,41      X
  3. Santeri Heinonen                        LoimLei             10,91
          10,91  10,91      X  10,33

P13 60 m


                     Tuuli: NWND

  1. Tuukka Jalonen                          MarttMu              9,69
  2. Paavo Hälli                             SomE                 9,86
  3. Paavo Penttinen                         KoskKai              9,98
  4. Viljami Salminen                        KuusjHu             10,02
  5. Arttu Inkivaara                         KuusjHu             10,58

P13 1000 m


  1. Hannu Sjöblom                           LoimLei           3.27,85
  2. Frans Pihlava                           MarttMu           3.29,40
  3. Markus Veikkola                         SomerVei          3.49,00
  4. Alex Hakanen                            SomE              3.49,87
  5. Otto Syrjälä                            KoskKai           3.54,67

P13 Korkeus

  1. Ilkka Turunen                           KoskKai               132
         105 110 115 120 123 126 129 132 135
           O   O   O  XO  XO   O   O   O XXX
  2. Lauri Kanasuo                           MarttMu               123
         105 110 115 120 123 126
           O  XO   O   O  XO XXX
  3. Akseli Hakamäki                         SomE                  115
         095 100 105 110 115 120
           O   O   O XXO   O XXX

P13 Keihäs

  1. Mico Lampinen                           SomE                32,17
          27,83  31,06  28,45  32,17
  2. Antti Pettersson                        SomE                24,27
          21,45  22,68  24,27  22,66
  3. Oliver Helenius                         SomE                21,68
          21,68  20,25  19,25  19,77
  4. Luka Lujasmaa                           KuusjHu             19,39
          19,39  14,18  18,72  13,18
  5. Leevi Stolt                             KoskKai             19,30
          19,30  14,32  17,09  19,07

P15 100 m


                     Tuuli: NWND

  1. Arttu Tauriainen                        PernU                12,3
  2. Aaro Järveläinen                        MarttMu              13,6

P15 2000 m


  1. Jere Ounaslehto                         MarttMu           7.00,02
  2. Aleksi Välimaa                          KoskKai           7.22,23

P15 Seiväs

  1. Erik Korpiaho                           MarttMu               210
         170 180 190 200 210 220
           O   O   O   O   O XXX

P15 Kuula

  1. Max Lampinen                            SomE                14,12
          13,85  12,85  14,12      X
  2. Ossi Salmela                            MarttMu              8,95
           8,95   8,11   8,85   8,28

M17 200 m


                     Tuuli: -0,8

  1. Aarne Laaksonen                         KoskKai             24,66

M17 Kolmiloikka

  1. Lauri Salo                              KoskKai             11,20 +1,8          
         11,20     X     X 11,01
          +1,8  -1,1  -1,3  -2.1

M17 Kuula

  1. Jaakko Virkki                           SomE                 6,02
           5,63   5,95   6,02   5,51

T9 1000 m


  1. Iina Palmroos                           MarttMu           4.25,60
  2. Martta Koskivainio                      MarttMu           4.28,39
  3. Emma Rauhala                            KuusjHu           4.28,81
  4. Henni Talonen                           SomE              4.30,53
  5. Maria Jääskeläinen                      PernU             4.32,94
  6. Eimi Agge                               MarttMu           4.33,16

T9 Kuula

  1. Wilhelmiina Mäkelä                      MarttMu              6,79
           5,96   5,59   5,98   6,79
  2. Leona Lujasmaa                          KuusjHu              5,47
           5,47   4,74   5,02   4,40
  3. Lumia Lujasmaa                          KuusjHu              5,40
           5,34   5,40   4,90      X
  4. Riia Juselius                           SomE                 4,74
           4,74   4,41   4,71   4,51
  5. Sofia Smit                              KuusjHu              2,99
           2,56   2,65   2,99   2,45
  6. Nelli Jokinen                           MarttMu              2,88
           2,88   2,62   2,78   2,72


T9 Korkeus

  1. Johanna Lehti                           KoskKa                098  
         075 080 085 090 095 098 101 
           O   O   O  xo   O xxo xxx  
  2. Ronja Korpiaho                          MarttMu               095
         075 080 085 090 095 098
           O   O   O   O XXo xxx

T11 60 m


                     Tuuli: NWND

  1. Kerttu Kanasuo                          KoskKai             10,72
  2. Amanda Juselius                         SomE                10,89
  3. Eevi Agge                               MarttMu             11,19

T11 1000 m


  1. Sanni Tuominen                          SomE              3.47,09
  2. Siiri Friedriksen                       MartMu            4.21,68
  3. Roosa Syrjälä                           KoskKai           4.22,53

T11 Pituus

  1. Elsa Hälli                              SomE                 3,44               
          3,35  3,42  3,43  3,44
                               
  2. Aida Koskenranta                        MarttMu              3,25               
          3,14  3,25  3,10  3,16
                               
  3. Kia Simola                              KoskKai              3,13               
          3,13  3,13  3,12  2,99
                               
  4. Julia Jokinen                           PernU                2,97               
          2,97  2,88  2,95  2,93
                               
  5. Anna Laine                              KoskKai              2,94               
          2,94  2,65  2,85  2,86
                               

T11 Kiekko

  1. Linnea Sariola                          SomE                16,15
          14,32  14,89  13,63  16,15
  2. Julia Ronkainen                         MarttMu             12,57
          11,20  11,07  11,04  12,57

T13 60 m


                     Tuuli: -0,6

  1. Saara Virkki                            SomE                 9,42
  2. Lili Jokela                             PernU                9,61
  3. Karoliina Reunanen                      KuusjHu             10,34
  4. Reetta Korpiaho                         MarttMu             10,35
  5. Emmi Palmroos                           MarttMu             10,40
  6. Emma Toivonen                           LoimLei             10,43

T13 1000 m


  1. Minea Lindén                            LoimLei           3.17,35
  2. Viivi Vuola                             SomE              3.57,41

T13 Korkeus

  1. Ilona Laine                             KoskKai               135
         105 110 115 120 123 126 129 132 135 138
           O   O   O   O   O   O  XO   O  XO XXX
  2. Tilda Mäkelä                            LoimLei               123
         105 110 115 120 123 126
           O   O   O   O  XO XXX
  3. Jenna Lehtonen                          MarttMu               115
         090 095 100 105 110 115 120
           O   O   O   O   O   O XXX
  4. Tuula Kyyrä                             SomE                  085
         085 090
          XO XXX

T13 Keihäs

  1. Aivika Kullas                           PernU               31,43
              -  28,15  31,14  31,43
  2. Veera Vuorentausta                      KoskKai             26,68
          22,19  26,20  25,98  26,68
  3. Ada Jokinen                             MarttMu             26,49
          23,16  25,89  25,55  26,49
  4. Vilma Toivonen                          LoimLei             16,02
          11,01   9,99  14,80  16,02
Kilpailun ulkopuolella
     Matilda Laurila                         SomerVei            40,38
          36,78      -      -  40,38

T15 100 m


                     Tuuli: -1,6

  1. Lotta Sariola                           SomE                14,30
  2. Milla Rantala                           LoimLei             14,70
  3. Ada Kallio                              MarttMu             16,01

T15 2000 m


  1. Katri Veikkola                          SomerVei          8.30,23
  2. Sara Syrjälä                            KoskKai           8.57,35

T15 Seiväs

  1. Julia Vuolli                            KoskKai               310
         270 280 290 300 310 320
           O   O   O   O   O XXX
  2. Riikka Virkki                           SomE                  270
         250 260 270 280
           O  XO   O XXX

T15 Kuula

  1. Marika Virtanen                         SomE                 9,16
           8,66   8,94   8,73   9,16

N17 200 m


                     Tuuli: -0,8

  1. Saara Suonpää                           SomE                29,06

N17 Kolmiloikka

  1. Saimi Koskivainio                       MarttMu             10,19 -1,2          
          9,93  9,95  9,96 10,19
          -1,1  -1,6  -2,2  -1.2

N17 Kuula

  1. Ilona Vuori                             MarttMu             13,33
          12,78  13,00  12,82  13,33
  2. Heidi Nevala                            KoskKai             13,24
          12,96  13,01  13,24  13,16
  3. Silja Kosonen                           SomE                11,99
          11,46  11,53  11,51  11,99
  4. Anniina Witka                           SomE                11,67
          11,67  11,05  11,17  10,84
 

==============================================================================================

 

KILPAILUN 10.6.2018 TULOKSIA T/P11, 13, 15
Perniö

P11 Pituus

  1. Aake Känkänen                           SalVilp              3,33  0,0          

Ryhmä 1            

  1. Aake Känkänen                           SalVilp              3,33  0,0          
          3,12  3,33     -     -     X     X
          -0,2   0,0   0,0  +0,2           

P13 Keihäs

  1. Otto Vesterinen                         IFRaseb             35,82
          32,69  32,22  32,82  35,14  35,82  31,33
  2. Ukko-Pekka Heikkilä                     SalVil              17,89
          13,63  16,43  13,70  16,15  17,89  16,00

P15 Kuula

  1. Casper Parviainen                       PernU                9,06
  2. Juho Kääriäinen                         PernU                5,97

Ryhmä 1            

  1. Casper Parviainen                       PernU                9,06
           8,37   8,52   8,52   9,06      -   8,48
  2. Juho Kääriäinen                         PernU                5,97
           5,19   5,57   5,97   5,90      -      -

P15 Keihäs

  1. Casper Parviainen                       PernU               34,67
              -  30,67  33,11  33,12  32,75  34,67
  2. Juho Kääriäinen                         PernU                9,04
              -      -      -   5,37   9,04      -

T11 Kiekko

  1. Unna Heikkilä                           SalVil              11,53
           9,90   9,88  11,53  10,05  10,95   9,60
  2. Essi Lokisto                            SalVil              10,35
           9,35   8,78  10,35      -   8,78   8,52

T11 Keihäs

  1. Unna Heikkilä                           SalVil              15,55
          13,42  14,41  13,63  13,52  15,55  13,32
  2. Essi Lokisto                            SalVil              10,20
           8,29   8,50  10,20   9,85   9,30   8,61

T13 Pituus

  1. Inkeri Kaseva                           ForssSa              4,25 +0,4          
  2. Lili Jokela                             PernU                4,15 +0,5          
  3. Minne Känkänen                          SalVilp              3,58  0,0          
  4. Iina Lokisto                            SalVil               3,30 +0,4          

Ryhmä 1            

  1. Inkeri Kaseva                           ForssSa              4,25 +0,4          
             -  4,25     -     -     -     -
          +0,5  +0,4  +0,5  +0,1   0,0  +0,4
  2. Lili Jokela                             PernU                4,15 +0,5          
             -     -  4,05  3,60  4,08  4,15
          +0,1  +0,5  +0,6  +0,5  +0,7  +0,5
  3. Minne Känkänen                          SalVilp              3,58  0,0          
          3,28  3,34  3,58     -  3,24  3,52
          +0,4  +0,4   0,0  +0,4  +0,3   0,0
  4. Iina Lokisto                            SalVil               3,30 +0,4          
          3,14  3,12     -     -  3,08  3,30
          +0,5  +0,4  +0,5  +0,3  +0,7  +0.4

T13 Kuula

  1. Inkeri Kaseva                           ForssSa              9,54
           9,54   9,00   9,05   9,05      -   9,13
  2. Lili Jokela                             PernU                5,54
           5,54   4,77   5,04   5,21   4,92   5,12

T13 Kiekko

Kilpailun ulkopuolella
     Inkeri Kaseva                           ForssSa             24,24
          18,83  23,58      -  24,24  22,25      -
     Kiia Korander                           ViVu                14,55
          14,38      -  14,55      -  13,60  13,72

T13 Keihäs

  1. Inkeri Kaseva                           ForssSa             25,50
  2. Kiia Korander                           ViVu                19,15
  3. Iina Lokisto                            SalVil              15,86
  4. Minne Känkänen                          SalVilp              9,14

Ryhmä 1            

  1. Inkeri Kaseva                           ForssSa             25,50
          24,31  25,18  25,50  24,00  25,16  25,31
  2. Kiia Korander                           ViVu                19,15
              -  19,15  18,38  18,41  18,42  18,20

 3. Iina Lokisto                            SalVil              15,86
          13,93  14,23  13,82  15,86  13,97  14,15
  4. Minne Känkänen                          SalVilp              9,14
           8,90      -      -   9,14   8,15  

===============================================================================

 

Paavo Nurmi Junior / Master Cames Turku 4.6.2018

P15 pituus; 1) Arttu Tauriainen PernU 582
T13 60m; 1) Mariella Laakso TuTo 8,30...24) Lili Jokela PernU 9,08

=================================================================================

PeU I
Perniö
30.5.2018


TULOKSET

P3 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Aaro Koskinen                                                18,0
  2. Niklas Rantanen                                              20,0
  3. Edvard Värv                                                    52,6

P3 Pallonheitto

  1. Aaro Koskinen                                                1,50
           1,50
  2. Niklas Rantanen                                              1,38
           1,38
  3. Edvard Värv                                                    0,99
           0,99

P5 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Nooa Lehto                                                          9,0
  2. Elias Kulmala                                                      10,9
  3. Daniel Määttänen                                               11,3
  4. Alexander Westberg                                           12,6

P5 Pallonheitto

  1. Nooa Lehto                                                       11,77
          11,77
  2. Elias Kulmala                                                      6,27
           6,27
  3. Alexander Westberg                                           5,46
           5,46
  4. Daniel Määttänen                                               5,20
           5,20

P7 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Sergio varfolomejev                                                 8,1
  2. Johannes Vuoristo                       NaantLö               8,7
  3. Santeri Moilanen                        PernU                    8,8
  4. Kenert-Karl Makats                                                  9,2

P7 Pallonheitto

  1. Santeri Moilanen                        PernU                    9,83
           9,83
  2. Lauri Kuparinen                                                      7,86
           7,86
  3. Johannes Vuoristo                       NaantLö              7,56
           7,56 
  4. Kenert-Karl Makats                                                 6,30
           6,30
  5. Sergio Varfolomejev                                                6,09
           6,09

P9 150 m


                     Tuuli: NWND

  1. Paulus Salmelin                                                 31,2
  2. Vilho Haapaniemi                                               32,6

P9 Pituus

  1. Paulus Salmelin                                                 2,81               
          2,81  2,74  2,70  2,70  2,71  2,60
                                           
  2. Vilho Haapaniemi                                               2,40               
          2,40  2,30  2,36  2,31  2,05  2,08
                                           

P11 150 m


                     Tuuli: NWND

  1. Jonne Aho                               SalVil                   25,3
  2. Onni Moilanen                           PernU                26,6

P11 Pituus

  1. Niklas Välilä                           LittTU                    3,97               
          3,78  3,86  3,67     -     -  3,97
                                           
  2. Jonne Aho                               SalVil                  3,87               
          3,77  3,63  3,64  3,63  3,61  3,87
                                           
  3. Onni Moilanen                           PernU              3,22               
          3,18  3,22  3,21  2,95  3,18
                                     

P11 Keihäs

  1. Niklas Välilä                           LittTU                     27,78
              -      -      -  27,02  27,78      -
  2. Oskari Moilanen                         PernU               14,92
          14,92  12,52      -  11,94      -  14,52
  3. Onni Moilanen                           PernU               12,99
          10,10  12,99  12,88  10,80      -      -

P13 Pituus

  1. Aapo Koskinen                           SalVilp              3,49 +1,0          
             -  3,21  3,09  3,49  3,36  3,25
           0,0  +1,6  +1,0  +1,0  +1,5  +1.1

P13 Kuula

  1. Jasper Aho                              NaantLöy             8,15
           8,15      -   8,12   7,70      -      -
  2. Lauri Kurkela                           KaarUra              7,70
           6,49   7,65   7,70   7,08   6,83   7,51

P13 Keihäs

  1. Otto Vesterinen                         IFRaseb             41,37
          32,63  37,01  34,40  34,83  35,64  41,37
  2. Jasper Aho                              NaantLöy             37,87
          34,33  35,11      -      -  36,49  37,87
  3. Lauri Kurkela                           KaarUra               29,95
          24,91  28,40  29,00  27,49  27,48  29,95

P15 Pituus

  1. Arttu Tauriainen                        PernU                5,56 +1,6          
          5,56  5,34     -     -     -     -
          +1,6  +1,7  +1,6                 

P15 Kuula

  1. Casper Parviainen                       PernU                8,77
           8,15   8,40   8,52   8,60   8,77   8,31

T3 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Anni Tallqvist                                                       14,9
  2. Sofia Vuoristo                          NaantLö              15,2
  3. Hilla Lehto                                                           16,6
  4. Ella Määttänen                                                    17,2
  5. Ada Rintakoski                                                    17,8
  6. Isla Lehto                                                            23,9

T3 Pallonheitto

  1. Sofia Vuoristo                          NaantLö              2,16
           2,16
  2. Anni Tallqvist                                                      1,94
           1,94
  3. Ada Rintakoski                                                   1,46
           1,46
  4. Ella Määttänen                                                   1,36
           1,36
  5. Hilla Lehto                                                          0,95
           0,95
  6. Isla Lehto                                                           0,78
           0,78

T5 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Hilma Kuparinen                                                10,4
  2. Iina Pääkkönen                                                 11,2
  3. Eleonoora Ristimäki                                          11,6
  4. Lilian Paasikivi                        NaantLö             11,9
  5. Meea Rintakoski                                               12,0
  6. Adalmiina Ristimäki                                           13,2
  7. Kiira Lindegren                                                 14,7

T5 Pallonheitto

  1. Iina Pääkkönen                                                  4,18
           4,18
  2. Hilma Kuparinen                                                4,09
           4,09
  3. Meea Rintakoski                                                3,66
           3,66
  4. Eleonoora Ristimäki                                          3,24
           3,24
  5. Lilian Paasikivi                        NaantLö             2,93
           2,93
  6. Elli Pääkkönen                                                  2,76
           2,76
  7. Kiira Lindegren                                                 2,28
           2,28
  8. Adalmiina Ristimäki                                          2,16
           2,16
  9. Laura Lindholm                                               1,95
           1,95

T7 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Pinja Mäkelä                            PernU                   8,8
  2. Ada-Sofia Kulmala                                                8,9
  3. Linnea Rantanen                                                  9,1
  4. Adele Paasikivi                         NaantLö               9,5
  5. Reea Lindegren                                                   9,8
  6. Eveliina Jokela                         PernU                10,5

T7 Pallonheitto

  1. Ada-Sofia Kulmala                                               8,14
           8,14
  2. Linnea Rantanen                                                 7,99
           7,99
  3. Adele Paasikivi                         NaantLö              6,63
           6,63
  4. Reea Lindegren                                                  5,67
           5,67
  5. Pinja Mäkelä                            PernU                  5,39
           5,39
  6. Eveliina Jokela                         PernU                  5,24
           5,24

T9 150 m


                     Tuuli: NWND

  1. Maria Jääskeläinen                                              28,4
  2. Henni Moilanen                          PernU                29,9
  3. Ella Hairisto                                                          33,8

T9 Pituus

  1. Maria Jääskeläinen                                              3,11               
          3,11  3,06  2,33  2,68  2,68  2,87
                                           
  2. Erika Kanerva                                                     2,92               
          2,09  2,71  1,86  2,69  2,91  2,92
                                           
  3. Minja Lindholm                          PernU                2,67               
          2,66  2,15  2,01  2,48  2,45  2,67
                                           
  4. Henni Moilanen                          PernU                2,60               
          2,08  2,19  2,55  2,58  2,51  2,60
                                           
  5. Ella Hairisto                                                         2,54               
          2,54  1,93  1,84  1,89  1,84  1,72
                                           

T11 Pituus

  1. Essi Lokisto                            SalVil                    3,36               
             -  3,36  2,93  3,33  3,26  3,23
                                           

T11 Keihäs

  1. Essi Lokisto                            SalVil                    9,93
           8,99   9,70      -   8,42   9,93      -

T13 150 m


                     Tuuli: NWND

  1. Lili Jokela                             PernU                   23,7
  2. Iina Lokisto                            SalVil                  25,6
  3. Ida-Maria Kulmala                                            29,2

T13 Pituus

  1. Lili Jokela                             PernU                       4,13 +1,4          
          3,90  4,05  3,87  3,97  3,91  4,13
          +1,8  +0,3  +1,5  +1,1  +1,1  +1,4
  2. Iina Lokisto                            SalVil                      3,85 +1,1          
          3,63  3,85  3,74  3,28  3,27     -
          +1,6  +1,1  +1,6  +0,5  +1,0  +0,5
  3. Noora Lindholm                          PernU                3,74 +0,1          
          3,74     -  3,63     -  3,45     -
          +0,1  +1,5  +1,2  +1,1  +1,4   0,0
  4. Ida-Maria Kulmala                                                3,05 +1,3          
          3,05  2,77  3,00  2,85     -  2,50
          +1,3  +1,7  +1,5  +1,2  +1,2   0.0

T13 Kuula

  1. Iina Lokisto                            SalVilp                     6,70
           5,97   6,45   5,64   6,70   5,99   6,32

T13 Keihäs

  1. Noora Lindholm                          PernU               15,86
          12,11  14,20  15,09  15,86  14,53  15,40
  2. Iina Lokisto                            SalVil                     13,18
          11,60  12,06  13,18  11,57  12,53  11,26

T15 Kuula

  1. Liinu Jokela                            PernU                    8,45
           7,13   7,72   6,61   8,45   7,70   7,56
 

URHEILUKOULUN MAASTOJUOKSUT 16.5.2018
T4v 100m; 1) Kiira Lindegren 40,3
T6v 300m; 1) Linnea Rantanen 1.30,7  2) Reea Lindegren 2.16,8
T7v 300m; 1) Eveliina Jokela 1.29,3
T12v 300m; 1) Lili Jokela 1.00,5
P3v 100m; 1) Aaro Koskinen 57,6  2) Edward Värv 58,9  3) Niklas Rantanen 1.08,6
P4v 100m; 1) Alexander Westberg 35,3 2) Topi Lehtonen 53,9
P5v 100m; 1) Daniel Määttänen 33,6
P6v 300m; 1) Kenert-Karl Makats 1.25,3
P7v 300m; 1) Eemeli Jokela 1.30,9

 

URHEILUKOULUN MAASTOJUOKSUT 9.5.2018
T4v 100m; 1) Kiira Lindgren 55,9
T6v 300m; 1) Linnea Rantanen 1.31,5 2) Reea Lindegren 1.36,2
T7v 300m; 1) Eveliina Jokela 1.30,8
T8v 300m; 1) Henni Moilanen 1.10.9
T12 1 km; 1) Lili Jokela 4.30,6
P3v 100m; 1) Aaro Koskinen 1.09,1 2) Niklas Rantanen 1.26,3
P4v 100m; 1) Alexander Westberg 35,1 2) Topi Lehtonen 43,6
P6v 300m; 1) Sergio Varfolomejev 1.19,3  2) Santeri Moilanen 1.22,8  3) Kenert-Karl Makats 1.26,7
P7v 300m; 1) Eemeli Jokela 1.31,7
 

 

Varsy;n avoimet pm-maastot N/M, N/M17, N/M19 T/P14,15
26.4.2018 Perniö
 

P14 3km

     

Nro

Nimi

Seura

Tulos

Sija

95

Otto Hiivola

Kalannin Vankka

11:52.0

1

94

Aarni Eijs

Salon Vilpas

11:54.0

2

92

Elmeri Kero

Turun Urheiluliitto

11:56.0

3

96

Lauri Saarinen

Kalannin Vankka

12:23.0

4

93

Oiva Ylä-Jarkko

Länsi-Uudenmaan Urheilijat

12:31.0

5

97

Remi Holvitie

Kalannin Vankka

12:50.0

6

124

Oskari Kalliokoski

Kalannin Vankka

12:56.0

7

91

Vilho Ahtinen

Turun Urheiluliitto

DNS

8

T14 3km

     

Nro

Nimi

Seura

Tulos

Sija

103

Nora Kytäjä

Lempäälän Kisa Yleisurheilu

12.00.0

1

98

Carolina Grönroos

Laitilan Jyske

13:03.0

2

131

Liina Ahtiainen

Turun Urheiluliitto

13:38.0

3

101

Eveliina Pääkkö

Vahdon Tuisku

13:54.0

4

107

Ruska Isosaari

Salon Vilpas

14:03.0

5

104

Taika Vuorinen

Piikkiön Kehitys

14:23.0

6

105

Tilda Vuorinen

Piikkiön Kehitys

14:48.0

7

129

Aino Uusipaikka

Vahdon Tuisku

14:58.0

8

106

Elisa Pirilä

Kalannin Vankka

15:06.0

9

100

Elviira Osala

Vahdon Tuisku

15:27.0

10

99

Vilma Valtonen

Paimion Urheilijat

DNS

11

102

Lotte-Line Ekström

Turun Urheiluliitto

DNS

12

         

 

P15 3km

     

Nro

Nimi

Seura

Tulos

Sija

110

Aaro Laaksonen

Turun Urheiluliitto

11:04.0

1

108

Leevi Vuorinen

Perniön Urheilijat

11:17.0

2

116

Ike Melnits

Länsi-Uudenmaan Urheilijat

11:18.0

3

114

Elmo Helenius

Salon Vilpas

11:19.0

4

111

Joona Rasi

Maskun Kataja

11:39.0

5

113

Jermu Vihmakoski

Turun Urheiluliitto

11:42.0

6

109

Kalle Oksanen

Maskun Kataja

11:45.0

7

122

Aapeli Leppä

Raision Kuula

12:08.0

8

112

Rasmus Haavisto

Maskun Kataja

12:10.0

9

 

T15 3km

     

Nro

Nimi

Seura

Tulos

Sija

117

Roosa-Maija Nieminen

Mynämäen Isku

12:18.0

1

115

Liisa Jalava

Turun Urheiluliitto

12:36.0

2

120

Muska Sanden

Salon Vilpas

12:37.0

3

121

Veera Helkama

Salon Vilpas

12:38.0

4

127

Fiia Kajula

Raision Kuula

13:06.0

5

123

Ilona Ruohola

Turun Urheiluliitto

13:09.0

6

118

Alice Reivo

Laitilan Jyske

13:18.0

7

130

Alina Loikas

Turun Urheiluliitto

15:21.0

8

119

Silja Goman

Nousiaisten Susi

DNS

9

 

M19 5km

     

Nro

Nimi

Seura

Tulos

Sija

51

Matias Meriläinen

Nurmijärven Yleisurheilu

17:08.0

1

56

Valtteri Lehtonen

Turun Urheiluliitto

17:53.0

2

52

Juho-Kusti Sivosavi

Turun Weikot Yleisurheilu

18:13.0

3

55

Niilo Helkama

Salon Vilpas

20:15.0

4

57

Nuutti Pirhonen

Salon Vilpas

20:45.0

5

54

Kasper Jokinen

Naantalin Löyly

20:56.0

6

53

Leevi Kokkinen

Länsi-Uudenmaan Urheilijat

DNS

7

58

Vesa Nokka

Oripään Vesa

DNS

8

 

     

M 5km

     

Nro

Nimi

Seura

Tulos

Sija

64

Antti-Pekka Niinistö

Lahden Ahkera

16:09.0

1

63

Antton Launto

Sauvon Urheilijat

16:56.0

2

125

Pekka Antikainen

Turun Toverit

17:09.0

3

59

Jaakko Kero

Turun Urheiluliitto

17:10.0

4

60

Markus Teijula

Naantalin Löyly

18:07.0

5

136

Henri Heikkinen

Paimion Urheilijat

19:43.0

6

61

Niklas Wihlman

Turun Urheiluliitto

DNS

7

62

Atte Nokka

Oripään Vesa

DNS

8

 

 

M17 4km

     

Nro

Nimi

Seura

Tulos

Sija

75

Veikka Saren

Someron Esa

13:40.0

1

81

Mustafe Muuse

Turun Urheiluliitto

13:50.0

2

74

Tuure Haapanen

Turun Urheiluliitto

13:57.0

3

73

Wiljami Itämeri

Turun Urheiluliitto

14:24.0

4

79

Matias Vesma

Turun Urheiluliitto

14:45.0

5

78

Mikko Vesma

Turun Urheiluliitto

14:50.0

6

134

Robin Lainto

Turun Urheiluliitto

14:54.0

7

76

Iivo Kalajoki

Raision Kuula

14:55.0

8

77

Pyry Suojanen

Turun Urheiluliitto

15:16.0

9

80

Antti Reiman

Salon Vilpas

DNS

10

82

Samuli Rousku

Maskun Kataja

DNS

11

 

N 4km

     

Nro

Nimi

Seura

Tulos

Sija

65

Anni Suominen

Raision Kuula

15:22.0

1

66

Anna Hyvärinen

Turun Urheiluliitto

16:49.0

2

69

Jenni Lautiala

Salon Vilpas

17:22.0

3

67

Sonja Vikman

Turun Urheiluliitto

18:25.0

4

68

Essi Hjelm

Turun Urheiluliitto

DNS

5

 

N19 4km

     

Nro

Nimi

Seura

Tulos

Sija

135

Astrid Snäll

Forssan Salama

15:29.0

1

72

Sara-Elise Ruokonen

Kuusjoen Humu

15:58.0

2

128

Lotta Sumuvuori

Seinäjoen Seudun Urheilijat

16:04.0

3

132

Sunna Penttinen

Turun Urheiluliitto

16:38.0

4

71

Bea Österman

Turun Urheiluliitto

18:56.0

5

70

Anu Saarinen

Oripään Vesa

DNS

6

 

N17 4km

     

Nro

Nimi

Seura

Tulos

Sija

90

Heljä-Viivi Unkila

Turun Urheiluliitto

15:39.0

1

89

Nelli Hiippavuori

Maarian Mahti

16:44.0

2

133

Melina Lahdenperä

Espoon Tapiot

16:57.0

3

88

Iines Aho

Turun Urheiluliitto

17:23.0

4

85

Sofia Piispa

Salon Vilpas

18:22.0

5

84

Venla-Nora Nirkkonen

Turun Weikot Yleisurheilu

18:31.0

6

83

Maria Palmu

Turun Urheiluliitto

19:14.0

7

126

Sol Malka

Salon Vilpas

19:36.0

8

86

Isabella Latva

Raision Kuula

DNF

9

87

Sini Saarinen

Oripään Vesa

DNS

10

 

Joukkuekilpailut:

P14 3km         1)Kalannin Vankka             11p
T14 3km         1)Vahdon Tuisku                22p
P15 3km         1)Maskun Kataja                21p
T15 3km         1)Turun Urheiluliitto           16p
M19 5km        ---
M  5km           ---
N17 4km        1)Turun Urheiluliitto             9p
                      2)Turun Urheiluliitto           18p
N 4km            1)Turun Urheiluliitto            11p

 

2.4.2018 Palkintokeskuskisa, Kupittaalla
T15 kuula; 1) Sanni Krapi LoimJa 11,24...7) Liinu Jokela PernU 8,07
T13 60m; 1) Eveliina Laakso TuTO 8,55...7) Lili Jokela PernU 9,06
T13 pituus; 1) Pinja Rintamaa LiedPa 490...15) Lili Jokela PernU 359

9.-11.3.2018 TJIG Tampere
P15 pituus; 1) Eemil Porvari HartVoi 609 2) Aukusti Jaskari SeinäjSU 598
3) Arttu Tauriainen PernU 590
P15 60m 1) Tuukka Koskinen LahdA 7,31 3.ae 5) Arttu Tauriainen PernU 7,87
 

3.3.2018 VARSY:n pm SISULISÄHALLIHUIPENTUMA Kupittaalla
T12 60m; 1) Unnaveera Hämäläinen TurWei 8,71...4) Lili Jokela PernU 9,16
(Lili alkuerät 3) 9,11)

17.2. KANSALLINEN JUNIORIHALLIKILPAILU
P15 kuula; 1) Mico Ekman PiikkKe 13,65...Casper Parviainen PernU 8,31

T13 pituus (lankulta); 1)Aino Ojaniemi HämeenlTa 4,88...38) Lili Jokela PernU 3,46
T13 60m (ae); 1) Marielle Laakso TurTo 8,17...21) Lili Jokela PernU 9,29

 

VARSY;n M/N, P/T15 pm-hallikilpailut 3.2.2018     
T15 kuula; 1) Sanni Krapi LoimJa 10,27...8) Liinu Jokela PernU 7,83

 

27.1.2018 MALJA SPRINTIT, Kupittaalla Turku

T13 60m; 1) Sara Takala Seinäjoen Seudun Urheilijat 8,39...
7) Lili Jokela PernU 9,07 (alkerissä 9,07 sijoitus 5.)

 

6.1.2018 LOPPIAISKISAT, Kupittaalla

P15 60m; 1) Roope Kivelä TuUL 7,74...5) Arttu Tauriainen PernU 8,10 (ae. 7,98)