Jäsenhuone|TyöhuoneEdustusjoukkue

MENESTYNEITÄ URHEILIJOITAMME 2014, 2015, 2016, 2017

VUONNA 2017

 

Paras yleisurheilijaArttu Tauriainen
Paras nuoriurheilijaAivika Kullas
MiesurheilijaPetri Tauriainen
Sisulisäikäinen tyttö 9-15v
tavoitepalkinto I
Aivika Kullas
Sisulisäikäinen tyttö 9-15v
tavoitepalkinto II
Lili Jokela
Sisulisäikäinen poika 9-15v
tavoitepalkinto II
Arttu Tauriainen
AleksiTauriainen
Vuoden 2017 toimitsijatSofia Parviainen
Liinu Jokela
 
Vuoden 2017 toimitsija
tavoitepalkinto II
Erika Kuusijärvi
Vuoden 2017 valmentajatKaisa Vainio
Ensio Sarpola
 
Aikuisurheilija 2017 nainenJaana Riikonen
Aikuisurheilija 2017 miesLauri Helle
Kannustepalkinto 2017Otso Rokka
Aamu Niva
 
Moni urheilulajin kannustepalkinto
tavoitepalkinto II
Casper Parviainen
Tsemppipalkinto P 817v
kannustepalkinto
Onni Moilanen
Tsemppipalkinto T 8-17v
tavoitepalkinto II
Liinu Jokela

 

PALKITTIIN REIPPAITA VARAINHANKINNAN KERÄÄJIÄ

Diplomi, PuttipajaPinja Mäkelä
Diplomi, PuttipajaMiko Heinonen
Kannustepalkinto/Puttipaja keräysEveliina Jokela
Kannustepalkinto/Puttipaja keräysEemeli Jokela
Kannustepalkinto/Puttipaja keräysSanteri Moilanen
Kannustepalkinto/Puttipaja keräysOnni Moilanen

 

v. 2016

 

Paras yleisurheilija (kiertopalkinto)Arttu Tauriainen
Paras nuoriurheilija (kiertopalkinto)Aivika Kullas
MiesurheilijaPetri Tauriainen
Sisulisäikäinen tyttö 9-15v
Tavoitepalkinto I
Aivika Kullas
Sisulisäikäinen poika 9-15v
Tavoitepalkinto I
Arttu Tauriainen
Aleksi Tauriainen
Vuoden 2015 toimitsijat

Tuija Niva
Sanna Sundberg
Heidi Parviainen

Vuoden 2015 valmentajaAntti Kiuru
Aikuisurheilija miesLauri Helle
Aikuisurheilija nainenJaana Riikonen
Tavoitepalkinto IOtso Rokka
Aivika Kullas
Arttu Tauriainen
Aleksi Tauriainen
Noora Lindholm
Tavoitepalkinto IICasper Parviainen
Liinu Jokela
Erika Kuusijärvi
Ossi Mahlberg
KannustepalkintoLili Jokela
Nea Niva
Miska Suominen
Jere Jokinen
Moni urheilulajien
kannustepalkinto
Lili Jokela
Tsemppipalkinto pojat 8-17v
(kiertopalkinto)
Tavoitepalkinto II
Ossi Mahlberg
Tsemppipalkinto tytöt 8-17v
Tavoitepalkinto I
(kiertopalkinto)
Noora Lindholm

 
STIPENDIT v. 2016
Erika Kuusijärvi, Liinu Jokela, Nea Niva, Aivika Kullas, Lili Jokela, Noora Lindholm,
Aino Saario, Iida Saario, Aamu Niva, Julia Jokinen, Olivia MavGill, Arttu Tauriainen, Ossi Mahlberg,Aleksi Tauriainen, Casper Parviainen, Niilo Lempiäinen, Miska Suominen, Otso Rokka, Jere Jokinen
==============================================================================

2015

 

Paras yleisurheilija (kiertopalkinto)Aivika Kullas
Paras nuoriurheilija (kiertopalkinto)Arttu Tauriainen
MiesurheilijaPetri Tauriainen
Sisulisäikäinen tyttö 9-15v
Tavoitepalkinto I
Aivika Kullas
Sisulisäikäinen poika 9-15v
Tavoitepalkinto II
Arttu Tauriainen
Aleksi Tauriainen
Vuoden 2015 toimitsijat

Pirjo Kuusijärvi
Jari Huuhtanen
Aki Kullas

Vuoden 2015 valmentajaPetri Tauriainen
Aikuisurheilija miesLauri Helle
Aikuisurheilija nainenJaana Riikonen
Tavoitepalinto IIMerete Kuusijärvi
Noora Lindholm
Erika Kuusijärvi
Sampo Helkama
KannustepalkintoOssi Mahlberg
Liinu Jokela
Edona Junuzi
Nea Niva
Olivia MacGill
Moni urheilulajien
kannustepalkinto
Tavoitepalkinto I
Otso Rokka
Tsemppipalkinto pojat 8-17v
(kiertopalkinto)
Casper Parviainen
Tsemppipalkinto tytöt 8-17v
Tavoitepalkinto II
(kiertopalkinto)
Lili Jokela

 
STIPENDIT v. 2015
Erika Kuusijärvi, Olivia MacGill, Edona Junuzi, Veera Helkama, Ester Koivunen,
Liinu Jokela, Nea Niva, Aivika Kullas, Noora Lindholm, Lili Jokela, Malva Salmelin,
Essi Pyykkö, Merete Kuusijärvi, Julia Jokinen.
Arttu Tauriainen, Ossi Mahlberg, Sauli Siltanen, Aleksi Tauriainen, Casper Parviainen,
Matias Heikkilä, Eino Luusalo, Otso Rokka, Sampo Helkama, Hermanni Kemppainen,
Jere Jokinen, Artturi Kemppainen.

2014

Yleisurheilijan kiertopalkinto

Arttu Tauriainen
MiesurheilijaPetri Tauriainen
Nuoren urheilijan kiertopalkintoAleksi Tauriainen
Sisulisäikäinen tyttö 9-15vSiiri Sutinen
Aivika Kullas
 
Sisulisäikäinen poika 9-15vArttu Tauriainen
Aleksi Tauriainen
AikuisurheilijatJaana Riikonen
Antti Kiuru
 
Moniurheilulajien kannustepalkitoEino Luusalo
Tsemppipalkinto pojat 8-17vOssi Mahlberg
Tsemppipalkinto tytöt 8-17vErika Kuusijärvi
Vuoden valmentajaPetri Tauriainen
Vuoden toimitsijatMia Salmelin, Jaana Riikonen
Sanna Fagerström-Jokinen
Sari Kari
 
Tavoitepalkinto IIOtso Rokka, Otto Luusalo,
Sampo Helkama, Hermanni
Kemppainen
 
KannustepalkintoSanttu Arfman, Sauli Siltanen, Liinu Jokela
Vilma Lähteenmäki, Bettina Wikström