Jäsenhuone|TyöhuoneEdustusjoukkue

v. 2019 TULOKSIA

Tilastopajacup 3  9.7.2019 TURKU

M17 100m; 1) Daniel Keane KeskiUYU 11.45...7) Arttu Tauriainen PernU 11,84
P15 100m; 1) Jimi Aho SalVil 12,18..4) Aleksi Tauriainen PernU 12,35
T13 200m; 1) Sara Ahlfors HIFK 27,79...9) Lili Jokela PernU 29,81

===========================================================================0

Säästöpankin yu-kilpailut
Perniö
26.6.2019


TULOKSET

P4 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Johannes Jääskelä                                            10,6
  2. Santeri Virtanen                                             11,4

P4 Pallonheitto

  1. Johannes Jääskelä                                            7,74
           7,74
  2. Santeri Virtanen                                             3,39
           3,39

P5 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Dren Hajdini                                                  9,3
  2. Elias Takala                                                 10,6
  3. Eetu Takala                                                  11,1
  4. Eelis Karjalainen                                            11,8

P5 Pallonheitto

  1. Dren Hajdini                                                 7,36
           7,36
  2. Elias Takala                                                 6,04
           6,04
  3. Eetu Takala                                                  4,86
           4,86
  4. Eelis Karjalainen                                            4,32
           4,32

P6 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Nooa Lehto                                                    8,0
  2. Besert Shabani                                                8,8
  3. Fisnic Veseli                                                 9,0
  4. Nooa Laukkanen                                                9,8
  5. Daniel Määttänen                                             10,1
  6. Juho Äikäs                                                   12,6

P6 Pallonheitto

  1. Nooa Lehto                                                  16,56
          16,56
  2. Besert Shabani                                              10,95
          10,95
  3. Daniel Määttänen                                             9,58
           9,58
  4. Nooa Laukkanen                                               8,00
           8,00
  5. Juho Äikäs                                                   5,72
           5,72
  6. Fisnic Veseli                                                4,97
           4,97

P7 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Kaius Collan                            SalVilp               8,6
  2. Santeri Moilanen                        PernU                 8,8
  3. James Jurvelin                                                9,8
  4. Aleksi Savolainen                                            10,1

P7 Junnukeihäs

  1. Kaius Collan                            SalVilp              7,56
           7,16   5,65   6,36   4,88   6,58   7,56
  2. Santeri Moilanen                        PernU                5,96
           5,78      -   3,79   4,74   5,96      -
  3. Aleksi Savolainen                                            5,48
           5,12   5,19   5,48   4,97   3,17   5,41
  4. James Jurvelin                                               3,35
           2,64   1,56   2,65   2,42      -   3,35

P8 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Vilho Rokka                                                   9,1

P8 junnukeihäs

  1. Vilho Rokka                                                  8,25
           7,19   8,25      -   5,94   6,13   5,80

P9 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Oskari Grusander                        Turku                 7,8
  2. Aaro Kivijoki                                                 8,2
  3. Arttu Rokka                                                   9,6

P9 1000 m


  1. Oskari Grusander                                           4.57,1
  2. Aaro Kivijoki                                              5.20,0
  3. Arttu Rokka                                                5.47,2

P9 Pituus

  1. Oskari Grusander                        Turku                2,68               
          2,63     -  2,68  2,67  2,45  2,20
                                           
  2. Arttu Rokka                                                  2,14               
          1,98  2,14  1,97  2,00  1,96  1,94
                                           
  3. Aaro Kivijoki                                                2,10               
          1,92  2,10  1,86  1,97     -  1,82
                                           

P11 60 m


                     Tuuli: NWND

  1. Julius Collan                           SalVilp              10,2
  2. Paulus Salmelin                         PernU                10,8

P11 1000 m


  1. Julius Collan                           SalVilp            4.30,9

P11 Pituus

  1. Julius Collan                           SalVilp              3,54               
          3,35  3,43  3,44  3,54     -  3,47
                                           
  2. Paulus Salmelin                         PernU                3,01               
          2,91  2,88  2,88  2,62  2,47  3,01
                                           

P11 Kuula

  1. Julius Collan                           SalVilp              6,83
           6,37   6,60   6,22   6,83
  2. Paulus Salmelin                         PernU                3,84
           3,52   3,69   3,49   3,84

P13 60 m


                     Tuuli: NWND

  1. Ukko-Pekka Heikkilä                     SalVilp               8,9

P15 Kuula

  1. Casper Parviainen                       PernU               10,27
           9,93  10,27      -  10,17

P15 Keihäs

  1. Casper Parviainen                       PernU               42,95
          36,74  39,15  38,21  38,88  42,95      -

T4 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Lilli Nuotio                                                 10,9
  2. Maribel Saarva                                               11,7
  3. Sofia Sandholm                          PernU                12,0
  4. Adela Luis-Lindström                                         12,2
  5. Hilla Lehto                                                  12,6
  6. Ella Määttänen                                               13,1
  7. Hillevi Salmi                                                14,2
  8. Oona Laukkanen                                               14,3
  9. Nellli Moilanen                                              15,9
 10. Peppi Määttänen                                              27,3

T4 Pallonheitto

  1. Adela Luis-Lindström                                         4,21
           4,21
  2. Maribel Saarva                                               3,87
           3,87
  3. Lilli Nuotio                                                 3,61
           3,61
  4. Sofia Sandholm                          PernU                3,45
           3,45
  5. Ella Määttänen                                               3,43
           3,43
  6. Hilla Lehto                                                  3,40
           3,40
  7. Oona Laukkanen                                               3,11
           3,11
  8. Hillevi Salmi                                                2,62
           2,62
  9. Peppi Määttänen                                              1,60
           1,60
 10. Nellli Moilanen                                              0,92
           0,92

T5 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Maisa Tanska                                                  9,5
  2. Adeliina Karppinen                                           10,3
  3. Amanda Salonen                                               10,7
  4. Frida Holm                                                   10,8
  4. Aino Rokka                                                   10,8
  6. Kamilla Helenius                                             11,8
  7. Kiira Lindegren                                              13,0

T5 Pallonheitto

  1. Kamilla Helenius                                             5,88
           5,88
  2. Amanda Salonen                                               5,83
           5,83
  3. Maisa Tanska                                                 4,35
           4,35
  4. Frida Holm                                                   3,97
           3,97
  5. Adeliina Karppinen                                           3,94
           3,94
  6. Aino Rokka                                                   3,49
           3,49
  7. Kiira Lindegren                                              3,46
           3,46

T6 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Aino Grusander                          Turku                 9,2
  2. Mette Junnila                           EsboIF                9,6

T6 Pallonheitto

  1. Mette Junnila                           EsboIF               6,61
           6,61
  2. Aino Grusander                          Turku                6,30
           6,30

T7 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Reea Lindegren                                                9,7

T7 junnukeihäs

  1. Reea Lindegren                                               4,46
           3,68      -   3,58   3,45   4,46   4,06

T8 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Wilma Aarnio                            SalVilp               7,8
  2. Suela Hajdini                                                 7,9
  3. Pinja Mäkelä                            PernU                 8,2
  4. Kiira Junnila                           EsboIF                8,7
  5. Eveliina Jokela                         PernU                 9,0

T8 junnukeihäs

  1. Kiira Junnila                           EsboIF               7,40
              -   5,38   6,95   6,91   6,82   7,40
  2. Suela Hajdini                                                6,90
           4,78   5,81   6,29   5,86   6,36   6,90
  3. Eveliina Jokela                         PernU                5,15
           5,13   4,62   4,94   5,15   4,51   5,07
  4. Pinja Mäkelä                            PernU                4,21
           3,57   3,47   3,51   4,00   4,21   2,74
  5. Wilma Aarnio                            SalVilp              3,51
           3,51   3,27   3,48      -   2,76   3,26

T9 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Henni Moilanen                          PernU                 8,0

T9 Pituus

  1. Henni Moilanen                          PernU                2,72               
          2,41  2,58  2,41  2,54  2,60  2,72
                                           

T11 60 m


                     Tuuli: NWND

  1. Essi Lokisto                            SalVilp               9,9
  2. Unna Heikkilä                           SalVilp              10,0
  3. Greta Aarnio                            SalVilp              10,1

T11 1000 m


  1. Greta Aarnio                            SalVilp            4.14,0

T11 Pituus

  1. Unna Heikkilä                           SalVilp              3,84               
          3,79  3,82  3,82  3,72     -  3,84
                                           
  2. Essi Lokisto                            SalVilp              3,54               
          3,46  3,30  3,54  3,30  3,43  3,20
                                           
  3. Greta Aarnio                            SalVilp              3,44               
          3,37  3,44  3,40  3,31  3,28  3,34
                                           

T11 Kuula

  1. Essi Lokisto                            SalVilp              6,22
           5,95   6,22   6,19   5,48
  2. Unna Heikkilä                           SalVilp              6,17
           6,12   6,17   4,70   5,80
  3. Greta Aarnio                            SalVilp              4,15
           4,06   3,79   4,15   3,79

T13 60 m


                     Tuuli: NWND

  1. Iina Lokisto                            SalVilp               8,9
  2. Lili Jokela                             PernU                 9,1
  3. Alisa Niemi                             PernU                12,8

T13 1000 m


  1. Lili Jokela                             PernU              4.31,3

T13 Pituus

  1. Lili Jokela                             PernU                4,23 -0,3          
          4,16     -     -  4,23  4,22     -
          +0,7   0,0   0,0  -0,3   0,0  -1,2
  2. Iina Lokisto                            SalVilp              4,10 -0,7          
             -     -     -  4,09  4,07  4,10
           0,0   0,0   0,0  -0,1  -0,1  -0.7

T13 Kuula

  1. Iina Lokisto                            SalVilp              7,90
           7,90   6,76   7,90   7,59
  2. Julia Augustsson                        IF Raseborg          6,93
           5,57   6,71   6,93   5,84
  3. Lili Jokela                             PernU                6,02
           5,23   5,72   5,77   6,02
  4. Alisa Niemi                             PernU                4,85
           4,76   4,85   4,65   4,19
 

===================================================================

Tilastopajacup 2  25.6.2019 Turku

M17 pituus; 1) Arttu Tauriainen PernU 631
T13 60 m; 1) Maria Ranne TuUL8,53...4) Lili Jokela PernU 8,80
============================================================================

21.6. Somerolla

T13 200m; 1) Elmiina Siikala EspTa 27,09..5) Lili Jokela PernU 29,68
T9 40m; 1) Jasmin Vaskelainen LaitJy 6,93..6) Eveliina Jokela PernU 9,01

==========================================================================

Avoimet OP:n hippokisat
Perniö
19.6.2019

TULOKSET


P4 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Johannes Jääskelä                                            10,5
  2. Akseli Aarnio                                                11,8
  3. Lauri Tulonen                                                11,8
  4. Lenni Makkonen                                               12,0
  5. Klas Valjanen                                                13,5
  6. Vilho Mussaari                                               17,1
  7. Väinö Koskinen                                               52,4

P4 Pallonheitto

  1. Johannes Jääskelä                                            6,40
           6,40
  2. Akseli Aarnio                                                3,50
           3,50
  3. Lauri Tulonen                                                3,17
           3,17
  4. Klas Valjanen                                                2,59
           2,59
  5. Vilho Mussaari                                               2,34
           2,34

P5 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Dren Hajdini                                                  9,6
  2. Viktor Lindstedt                                             10,4
  3. Vilho Kyttänen                                               10,5
  4. Jesper Jokinen                                               10,7
  5. Eetu Takala                                                  11,0
  6. Elias Takala                                                 11,2
  7. Alexander Westberg                      PernU                13,2
  8. Konsta Honkanen                                              13,5

P5 Pallonheitto

  1. Alexander Westberg                                           8,30
           8,30
  2. Dren Hajdin                                                  6,91
           6,91
  3. Viktor Lindstedt                                             6,59
           6,59
  4. Eetu Takala                                                  6,06
           6,06
  5. Vilho Kyttänen                                               5,91
           5,91
  6. Elias Takala                                                 5,69
           5,69
  7. Konsta Honkanen                                              3,51
           3,51

P6 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Nooa Lehto                                                    8,3
  2. Väinö Mussaari                                                8,8
  3. Lukas Lindstedt                                               9,9
  4. Niklas Leppälahti                                            10,3
  5. Daniel Määttänen                                             10,5
  6. Juho Äikäs                                                   13,6

P6 Pallonheitto

  1. Nooa Lehto                                                  16,72
          16,72
  2. Lukas Lindstedt                                             12,48
          12,48
  3. Väinö Mussaari                                               9,28
           9,28
  4. Daniel Määttänen                                             8,75
           8,75
  5. Juho Äikäs                                                   7,32
           7,32
  6. Niklas Leppälahti                                            5,14
           5,14

P7 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Santeri Moilanen                        PernU                 8,7
  2. Elias Kulmala                           PernU                 9,6

P7 Pallonheitto

  1. Santeri Moilanen                        PernU               13,60
          13,60
  2. Elias Kulmala                           PernU                8,20
           8,20

P8 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Vilho Rokka                                                   8,2

P8 Pituus

  1. Vilho Rokka                                                  2,31               
             -  1,77     -  2,27  1,97  2,31
                                           

P9 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Arttu Rokka                                                   8,9
  2. Vilho Haapaniemi                                              9,3

P9 Pituus

  1. Arttu Rokka                                                  2,10               
             -  2,10  2,00  1,81  1,69  2,06
                                           
  2. Vilho Haapaniemi                                             2,07               
          1,68  1,84  2,00  2,07  2,05  1,94
                                           

P11 60 m


                     Tuuli: NWND

  1. Eemeli Varemäki                         PernU                10,6
  1. Paulus Salmelin                         PernU                10,6

P11 Pituus

  1. Eemeli Varemäki                         PernU                3,27               
          3,24  3,27  3,01  2,86  3,26  3,22
                                           
  2. Paulus Salmelin                         PernU                3,08               
          2,88  2,56  2,92  2,97  3,08  2,80
                                           

P11 Kuula

  1. Eemeli Varemäki                         PernU                4,80
           4,51   4,43   4,45   4,80
  2. Paulus Salmelin                         PernU                4,14
           4,14   3,96   3,44   4,13

P12 60 m


                     Tuuli: NWND

  1. Jere Jokinen                            PernU                10,3
  2. Veeti Rokka                                                  12,9

P12 Pituus

  1. Jere Jokinen                            PernU                3,47               
          3,06  3,16  3,14  3,37  3,47  3,24
                                           
  2. Veeti Rokka                                                  2,51               
             -  2,51     -     -  2,40     -
                                           

P12 Kuula

  1. Jere Jokinen                            PernU                4,93
           4,93   4,54   4,87   4,73
  2. Veeti Rokka                                                  4,61
              -   4,47      -   4,61

T4 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Sofia Sandholm                                               12,3
  2. Ella Määttänen                                               12,8
  3. Janelle Saarva                                               13,4
  4. Hilla Lehto                                                  13,5
  5. Adalmiina Niemelä                                            13,8
  6. Isla Lehto                                                   14,7
  7. Hillevi Salmi                                                15,1
  8. Nelli Moilanen                                               16,0
  9. Maribel Saarva                                               17,8
 10. Ada Westberg                                                 26,7
 11. Eerika Lasorla                                               29,3
 12. Lilja Jalonen                                                35,2

T4 Pallonheitto

  1. Hilla Lehto                                                  4,43
           4,43
  2. Janelle Saarva                                               4,31
           4,31
  3. Maribel Saarva                                               3,38
           3,38
  4. Ella Määttänen                                               3,26
           3,26
  5. Isla Lehto                                                   2,83
           2,83
  6. Sofia Sandholm                                               2,76
           2,76
  7. Hillevi Salmi                                                2,60
           2,60
  8. Eerika Lasorla                                               2,44
           2,44
  9. Adalmiina Niemelä                                            1,96
           1,96
 10. Peppi Määttänen                                              1,46
           1,46
 11. Ada Westberg                                                 1,15
           1,15
 12. Nelli Moilanen                                               1,08
           1,08

T5 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Nea Kuitunen                                                 10,3
  2. Anni Tallqvist                                               10,6
  3. Adeliina Karppinen                                           10,6
  4. Aino Rokka                                                   10,7
  5. Johanna Lasorla                                              10,8
  6. Kamilla Helenius                                             11,2
  7. Amanda Salonen                                               11,6
  8. Kiira Lindegren                                              11,7
  9. Fanny Koskinen                                               14,3

T5 Pallonheitto

  1. Amanda Salonen                                               5,82
           5,82
  2. Adeliina Karppinen                                           5,23
           5,23
  3. Johanna Lasorla                                              4,74
           4,74
  4. Nea Kuitunen                                                 4,16
           4,16
  5. Aino Rokka                                                   3,62
           3,62
  6. Anni Tallqvist                                               3,29
           3,29
  6. Fanny Koskinen                                               3,29
           3,29
  8. Kiira Lindegren                                              2,99
           2,99

T6 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Emilia Mynttinen                        PernU                 9,0
  2. Hilma Kuparinen                                               9,0
  3. Oona Karjaluoto                                               9,5
  4. Emma Knuutila                                                 9,6
  5. Hilla Hämäläinen                                             10,1

T6 Pallonheitto

  1. Hilla Hämäläinen                                             6,48
           6,48
  2. Emilia Mynttinen                        PernU                6,43
           6,43
  3. Hilma Kuparinen                                              6,34
           6,34
  4. Emma Knuutila                                                4,45
           4,45

T7 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Erika Elovaara                                                8,6
  2. Reea Lindegren                                                8,6
  3. Nella Koskinen                                                9,6

T7 Pallonheitto

  1. Reea Lindegren                                               8,00
           8,00
  2. Erika Elovaara                                               7,50
           7,50
  3. Nella Koskinen                                               6,63
           6,63

T8 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Viivi Välikangas                                              7,6
  2. Minni Saalop                                                  7,9
  3. Pinja Mäkelä                    PernU               8,2
  4. Ada Karjaluoto                                                8,2
  5. Eveliina Jokela                         PernU                 8,9

T8 Pituus

  1. Viivi Välikangas                                             2,70               
          2,68  2,70     -  2,19  2,51  2,62
                                           
  2. Pinja Mäkelä                                                 2,38               
          1,96  2,34  2,38  2,29  1,45  2,28
                                           
  3. Minni Saalop                                                 2,31               
          1,84  1,91  2,31     -  2,22  2,22
                                           
  4. Eveliina Jokela                         PernU                2,22               
          1,78  2,18  2,19  1,89     -  2,22
                                           

T9 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Aleksandra Lasorla                                            7,2
  2. Wilma Rauhaniemi                                              7,3
  3. Ada-Sofia Kulmala                       PernU                 8,7

T9 Pituus

  1. Aleksandra Lasorla                                           3,16               
          3,06  3,16  3,01  3,10  2,88  3,01
                                           
  2. Wilma Rauhaniemi                                             2,90               
          2,61  2,87  2,62  2,84  2,90  2,90
                                           

T10 Kuula

Kilpailun ulkopuolella
     Minni Saalop                                                 4,33
           3,69   4,33   4,05   3,51

T11 60 m


                     Tuuli: NWND

  1. Iiris Kurppa                                                  9,7
  2. Kseniia Lasorla                                              11,7

T11 Pituus

  1. Kseniia Lasorla                                              3,24               
          3,14  3,09  3,15     -  3,21  3,24
                                           

T11 Kuula

  1. Kseniia Lasorla                                              4,65
           4,09   4,65      -   4,49

T12 60 m


                     Tuuli: NWND

  1. Alisa Niemi                             PernU                11,3

T12 Kuula

  1. Julia Augustsson                        IF Raseborg          6,75
           6,58   6,10   6,75   6,06
  2. Alisa Niemi                             PernU                4,78
              -   4,72   4,78   4,65
 

 

Paavo Nurmi Junior/Master Games 10.-11.6.2019 Turku

M100m; 2) Petri Tauriainen PernU 11,88
M17 100m; 8) Arttu Tauriainen PernU 11,90 (karsinnassa 11,85 oma ennätys)
M17 pituus; 3) Arttu Tauriainen PernU 652 (+5) 632 (+2) oma ja seuraennätys

Silja Line II seurakisa
Perniö
5.6.2019


TULOKSET

P4 Pituus

  1. Elias Poikkeus                                               1,08               
          1,00  1,08     -     -
                               
  2. Eetu Poikkeus                                                0,82               
          0,79  0,65  0,65  0,82
                               

P5 100 m


                     Tuuli: NWND

  1. Alexander Westberg                                           29,6

P5 Pituus

  1. Alexander Westberg                                           2,11               
          2,11  1,95  1,82  1,90
                               

P6 100 m


                     Tuuli: NWND

  1. Daniel Määttänen                                             25,3

P6 Pituus

  1. Daniel Määttänen                                             1,86               
          1,86  1,85     -  1,56
                               

P8 100 m


                     Tuuli: NWND

  1. Eemeli Jokela                           PernU                23,0

P8 Pituus

  1. Eemeli Jokela                           PernU                1,81               
          1,81     -     -  1,67
                               

T4 80 m


                     Tuuli: NWND

  1. Maribel Saarva                                               23,1
  2. Ella Määttänen                                               25,2
  3. Ada Westberg                                                 43,8
  4. Peppi Määttänen                                              55,3

T4 Pituus

  1. Maribel Saarva                                               1,63               
          1,36  0,79  1,16  1,63
                               
  2. Ella Määttänen                                               1,10               
          1,02  0,50  0,96  1,10
                               
  3. Peppi Määttänen                                              0,27               
          0,27  0,17  0,20  0,26
                               

T5 80 m


                     Tuuli: NWND

  1. Anni Tallqvist                                               21,8

T5 Pituus

  1. Anni Tallqvist                                               1,33               
          0,93  1,09  1,14  1,33
                               

T8 100 m

  1. Viivi Välikangas                                             19,3
  2. Pinja Mäkelä                            PernU                21,1
  3. Eveliina Jokela                         PernU                21,3

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Viivi Välikangas                                             19,3
  2. Pinja Mäkelä                            PernU                21,1
  3. Eveliina Jokela                         PernU                21,3

T8 Pituus

  1. Viivi Välikangas                                             2,98               
          2,72  2,98  2,54  2,44
                               
  2. Pinja Mäkelä                            PernU                2,60               
          2,40  2,05  2,02  2,60
                               
  3. Eveliina Jokela                         PernU                2,28               
          1,94  2,21  2,28  1,17
                               
 

 

 

Avoin PeU:n kilpailu II
Perniö
5.6.2019


TULOKSET

P11 60 m


                     Tuuli: NWND

  1. Paulus Salmelin                         PernU                10,8

P11 Pituus

  1. Paulus Salmelin                         PernU                3,30               
          3,15  3,19  3,21  3,26  3,23  3,30
                                           

P11 Kiekko

  1. Niklas Ojanen                           TuUL                27,22
          25,35  24,01      -  26,56  27,22      -
  2. Paulus Salmelin                         PernU               11,52
              -      -  11,52  10,61   8,81      -

T9 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Sofia Lahdenperä                        Ulvila                7,6

T9 Pituus

  1. Sofia Lahdenperä                        Ulvila               3,24               
          3,06  3,16  3,19  3,06  3,24  3,09
                                           

T13 60 m


                     Tuuli: NWND

  1. Lili Jokela                             PernU                 9,1
 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Tilastopajacup I Turku 4.6.2019

T13 60m; 1) Unnaveera Hämäläinen TurWei 8,22...7) Lili Jokela PernU 8,72 (oma ennätys)
T13 pituus; 1) Emmi Tiljander NaantLöy 493...4) Lili Jokela PernU 442
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

PeU:n avoimet kans aikuisurheilukilp. ,T/P11,13,15
Perniö
2.6.2019


TULOKSET

P11 Pituus

  1. Eerik Häkli                             RaisKu               3,71 +1,9          
          3,62  3,49     -  3,55  3,71  3,48
          +1,8  +1,3  +2,6  +1,8  +1,9  +2.2

P11 Kuula

  1. Eerik Häkli                             RaisKu               5,12
           4,92   5,12   5,10      -      -      -

P11 Keihäs

  1. Sami Rekola                             TammRy              21,92
          21,92  18,48      -  17,22  19,12  20,63
  2. Eerik Häkli                             RaisKu              21,89
          21,89      -  19,17      -  18,15  20,67

P13 Pituus

  1. Niklas Välilä                           MaarMa               3,96 +1,5          
          3,80  3,90  3,87  3,57  3,96  3,79
          +2,2  +2,3  +1,1  +1,8  +1,5  +2.3

P13 Keihäs

  1. Ville Rekola                            TammRy              44,54
          34,79  35,24      -  39,30  44,54  42,70
  2. Otto Vesterinen                         IF Raseborg         37,65
          34,28  37,65      -  30,40      -      -
  3. Niklas Välilä                           MaarMa              31,31
          31,31      -  29,90      -  30,91  29,66

P15 Kuula

  1. Casper Parviainen                       PernU                8,72
           8,72      -      -      -      -      -

P15 Keihäs

  1. Casper Parviainen                       PernU               40,27
              -  36,76  40,27  36,99  35,40      -

M35 Kuula

  1. Antti Pitkänen                          LUU                  7,37
           7,15   6,91      -   7,37      -   6,92

M35 Kiekko

  1. Antti Pitkänen                          LUU                 21,01
          18,07  21,01      -      -      -      -

M35 Keihäs

  1. Antti Pitkänen                          LUU                 24,05
              -  22,49      -  24,05      -  22,45

M40 Keihäs

  1. Heikki Häkli                            RaisKu              28,81
          26,80      -  28,81  27,16  28,02  26,34

M50 300 m aj

  1. Paavo Reilson                           LUU                  50,2


M50 Pituus

  1. Paavo Reilson                           LUU                  5,06 +2,4  4,61 +2,0
          1,97  4,74  4,57     -  4,61  5,06
          +2,7  +2,2  +1,8  +2,6  +2,0  +2.4

M50 Kuula

  1. Paavo Reilson                           LUU                 10,47
          10,02  10,07   9,72      -      -  10,47
  2. Hannu Eronen                            Uudenmaan munua      7,98
           7,06   7,98   7,71   7,64   7,93      -
  3. Jarmo Leväinen                          Kenttäurheilija      7,97
           7,97   7,78      -   7,80      -      -

M50 Keihäs

  1. Jarmo Leväinen                          Kenttäurheilija     31,16
          26,35  28,49      -  29,11  31,16  27,32
  2. Hannu Eronen                            Uudenmaan munua     25,35
          25,35  23,28  22,84      X  23,88      X

M55 Kuula

  1. Arto Aho                                                     9,10
           8,60   8,42   8,34   9,10   8,95   9,09
  2. Petri Korander                          VihdVe               8,43
              -   8,06   8,41   8,43   8,25   8,25

M55 Kiekko

  1. Petri Korander                          VihdVe              29,18
          28,71  29,18  27,12      -      -      -

M55 Keihäs

  1. Petri Korander                          VihdVe              33,49
          29,01      -  33,02  33,49      -  31,74
  2. Arto Aho                                                    27,14
              -  26,90  26,47  26,84  27,14  27,14

M60 300 m aj


  1. Antti Kiuru                             PernU              1.02,8

M60 Kuula

  1. Hannu Ranta                             TammRy              10,19
           9,78  10,19   9,78      -      -      -

M60 Kiekko

  1. Timo Taajaranta                         PorvUrh             32,96
          31,10  32,77  32,19  32,96  31,59  32,81
  2. Hannu Ranta                             TammRy              31,50
          29,26      -      -  31,50      -      -

M60 Keihäs

  1. Sauli Saunamäki                         ToijVa              39,32
          39,32  37,53      -  35,30  37,73  39,29
  2. Timo Taajaranta                         PorvUrh             35,72
              -      -      -  35,58  35,72  35,54
  3. Hannu Ranta                             TammRy              34,91
          29,70  31,75  31,64  31,82  31,80  34,91

M65 Pituus

  1. Risto Aho                               VSVU                 4,71 +1,3          
          4,63  4,71  4,68  4,60     -     -
          +1,5  +1,3  +1,4  +1,7           

M65 Kuula

  1. Raimo Majuri                            SpoVe               11,20
              -  10,74  10,70  10,81      -  11,20

M65 Kiekko

  1. Raimo Majuri                            SpoVe               32,50
          32,50      -      -  31,62      -      -

M65 Keihäs

  1. Risto Aho                               VSVU                38,08
          35,68  37,64  33,29  38,08  30,88  34,06
  2. Raimo Majuri                            SpoVe               36,92
              -  35,42  34,56  36,92      -  35,27
  3. Jukka Pyy                               SpoVe               31,06
          31,06  28,95      -      -      X      X

M70 Pituus

  1. Vesa Mäki                               LUU                  4,79 +2,4  4,59 +1,8
          4,37  4,44  4,59     -     -  4,79
          +1,4  +1,3  +1,8  +2,6  +2,9  +2.4

M70 Kuula

  1. Reijo Sundell                           VihdUrhveteraan     10,92
          10,24  10,53  10,39  10,66  10,92  10,78
  2. Jarmo Jaatinen                          VSVU                 9,04
              -   9,04   8,95   9,01   8,79      -

M70 Keihäs

  1. Ismo Rastas                             VSVU                29,86
              -  27,43  25,69  28,25  29,86  29,41
  2. Reijo Sundell                           VihdUrhveteraan     29,58
          29,08      -  28,73  29,58  29,22      -
  3. Jarmo Jaatinen                          VSVU                26,80
          23,51      -  22,67      -  26,24  26,80
     Vesa Mäki                               LUU                    NM
              -      -      -      X      X      X

M80 Kuula

  1. Kaarlo Valasjärvi                       HKV                  9,94
           9,35   9,81   9,94   9,78   9,78   9,44
  2. Kalevi Tiikkaja                         SpoVe                9,21
           9,10   9,21   9,16      -   8,98      -

M80 Kiekko

  1. Tauno Tukkinen                          LohjUrh             29,02
          27,62  28,78  22,85  28,43  29,02      -
  2. Kaarlo Valasjärvi                       HKV                 24,23
          23,66  22,62  22,36  22,68  24,23  22,07
  3. Kalevi Tiikkaja                         SpoVe               22,47
          20,74  22,10  22,03  22,47      -      -

M80 Keihäs

  1. Tauno Tukkinen                          LohjUrh             30,86
              -      -  28,66  28,16  29,67  30,86
  2. Nils Jansson                            Ekenäs              20,05
          20,05      -      -      -  17,64      -

M85 Kuula

  1. Raimo Lehmusvainio                      SpoVe                7,47
           7,35   7,32      -   7,15   7,47   7,33

M85 Kiekko

  1. Matti Halme                             SpoVe               18,39
          13,42  17,91  18,39  16,18  17,21  15,79
  2. Raimo Lehmusvainio                      SpoVe               17,93
          15,43  16,73  16,64  17,93  14,45      -

M85 Keihäs

  1. Raimo Lehmusvainio                      SpoVe               15,61
          13,17  15,61      -  14,06      -  13,26
  2. Matti Halme                             SpoVe               14,60
          14,54  14,60  14,56      X      X      X

T11 Pituus

  1. Essi Lokisto                            SalVilp              3,66 +2,2  3,57 +1,1
          3,24  3,57  3,66  3,53  3,47  3,52
          +1,8  +1,1  +2,2  +1,8  +2,7  +2,0
  2. Cecilia Välilä                          LTU                  3,06 +1,5          
          3,00     -  2,94  3,05  3,06  3,00
          +1,6  +2,3  +1,7  +1,8  +1,5  +2,0
  3. Carolina Välilä                         LTU                  2,73 +1,7          
          2,44  2,66  2,63  2,66  2,73  2,60
          +2,0  +3,1  +2,2  +1,9  +1,7  +1.1

T11 Kuula

  1. Essi Lokisto                            SalVilp              5,95
           5,17   5,33   5,71   5,80   5,74   5,95
  2. Carolina Välilä                         LTU                  3,27
           2,99   3,27   2,99   2,86   2,62   3,25

T11 Keihäs

  1. Essi Lokisto                            SalVilp             10,45
           9,56  10,10  10,45      X      X      X

T13 Pituus

  1. Lili Jokela                             PernU                4,45 +3,0  4,37 +1,2
          3,83  3,93  4,09  4,37  4,34  4,45
          +1,7  +1,5  +2,3  +1,2  +2,3  +3,0
  2. Iina Lokisto                            SalVilp              4,25 +1,9          
             -  4,25  4,12  3,90     -     -
          +1,8  +1,9  +2,0  +2,1  +1,7  +2.2

T13 Kuula

  1. Roosa Haanpää                           Viialan Valtti      10,68
           9,70  10,48  10,04  10,30  10,60  10,68
  2. Ella Råstedt                            Esbo IF              7,90
           7,32   7,38      -   7,90      -      -
  3. Miina Valtonen                          PaimU                6,52
           6,19   6,34      -   6,52   6,35
  4. Lili Jokela                             PernU                6,14
           5,95   6,14   6,07   6,04   6,10   6,09

T13 Kiekko

  1. Roosa Haanpää                           Viialan Valtti      28,00
              -      -  28,00  26,42  25,09  27,14
  2. Miina Valtonen                          PaimU               20,29
          14,97  20,29      -      -      -      -

T13 Keihäs

  1. Ella Råstedt                            Esbo IF             30,15
          30,15  26,28  29,77  27,87  28,91  30,03
  2. Iina Lokisto                            SalVilp             19,81
          19,81  19,25  19,73      X      X      X

T15 Kiekko

  1. Vilma Valtonen                          PaimU               25,10
          25,02  23,60      -  25,10      -      -

N40 Keihäs

  1. Johanna Sirviö                          VampUrh             30,31
          27,53  28,38  27,58  29,69  29,74  30,31

N45 Keihäs

  1. Heidi Sailola                           SalVilp             27,88
          26,42  27,88  27,06  27,51      -      -

N50 Kuula

  1. Sari Parviainen                         ViVv                 6,43
           6,27   6,31   6,40   6,43   6,27   6,30

N50 Kiekko

  1. Sari Parviainen                         ViVv                14,16
          13,03  14,09  14,16      -  13,73      -

N50 Keihäs

  1. Kirsi Yijälä                            JKU                 29,08
          27,93  26,51  28,87      -  26,48  29,08

N60 Kuula

  1. Senja Lukkaroinen                       VSVU                 8,46
           8,46      -   8,04      -   8,38   8,11
  2. Tuija Varsala                           LUU                  8,12
           7,27   7,88   7,79   8,12      -   7,79
  3. Seija Hellman                           VSVU                 7,68
           7,68   7,24   7,43   7,49   7,63   7,56

N60 Kiekko

  1. Senja Lukkaroinen                       VSVU                20,65
          20,27  20,65  19,37  19,34      -  18,76
  2. Seija Hellman                           VSVU                18,55
          18,06  18,13      -  16,51      -  18,55
  3. Tuija Varsala                           LUU                 16,97
          16,33  14,27  15,21  16,97  15,78  15,14

N60 Keihäs

  1. Senja Lukkaroinen                       VSVU                21,01
          18,37  18,26  19,16  16,63  21,01  19,97
  2. Tuija Varsala                           LUU                 17,71
          17,15  17,71  17,12      -      -  16,64
  3. Seija Hellman                           VSVU                17,50
          14,83  14,19  15,69  16,62  15,97  17,50

N65 Kuula

  1. Maire Sundell                           VihdUrhveteraan      6,55
           6,53      -      -      -      -   6,55

N65 Kiekko

  1. Raija Mäkipää                           HelsTa              14,91
          14,91      -  13,87      -  12,60      -

N65 Keihäs

  1. Raija Mäkipää                           HelsTa              18,18
          15,38  18,18  17,41      -  15,70  14,31

N70 Kiekko

  1. Leena Schreerer                         JämsänkIlves        18,97
          18,97  18,35  17,30  18,52  17,25  18,97
 

 

 

 

 

 

Silja Line kilpailut 1
Perniö
22.5.2019


TULOKSET

P4 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Konsta Honkanen                                              13,0

  2. Aaro Koskinen                                                  13,8

P4 Pallonheitto

  1. Konsta Honkanen                                              4,46
           4,46
  2. Aaro Koskinen                                                  1,73
           1,73

P5 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Alexander Westberg                                           11,6

P5 Pallonheitto

  1. Alexander Westberg                                           9,02
           9,02

P6 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Nooa Lehto                                                            8,3
  2. Rasmus Kolehmainen                                           10,9

P6 Pallonheitto

  1. Nooa Lehto                                                        16,72
          16,72
  2. Rasmus Kolehmainen                                           6,73
           6,73

P7 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Santeri Moilanen                        PernU                 8,2
  2. Elias Kulmala                           PernU                 10,0

P7 Pallonheitto

  1. Santeri Moilanen                        PernU               13,38
          13,38
  2. Elias Kulmala                           PernU                  8,90
           8,90

P8 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Luka Mynttinen                          SalVilp              8,60

P8 Pallonheitto

  1. Luka Mynttinen                          SalVilp             12,99
          12,99
  2. Eemeli Jokela                           PernU               10,81
          10,81

T4 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Hilla Lehto                                                          12,4
  1. Aada Rintakoski                         PernU                12,4
  3. Janelle Saarva                                                     14,1
  3. Maribel Saarva                                                     14,1
  5. Eevi Rintakoski                         PernU                  23,5
  6. Nelli Moilanen                                                      25,9

T4 Pallonheitto

  1. Hilla Lehto                                                         4,81
           4,81
  2. Maribel Saarva                                                   4,32
           4,32
  3. Janelle Saarva                                                    3,40
           3,40
  4. Aada Rintakoski                         PernU                3,39
           3,39   
  5. Eevi Rintakoski                         PernU                  0,62
           0,62

T5 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Maisa Tanska                                                  9,8
  2. Anni Tallqvist                                                  10,7

T5 Pallonheitto

  1. Maisa Tanska                                                 3,50
           3,50
  2. Anni Tallqvist                                                  3,36
           3,36

T6 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Emilia Mynttinen                        SalVilp               8,9
  2. Meea Rintakoski                         PernU                10,1

T6 Pallonheitto

  1. Emilia Mynttinen                        SalVilp              7,14
           7,14
  2. Meea Rintakoski                         PernU                4,00
           4,00

T8 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Pinja Mäkelä                            PernU                 8,4
  2. Eveliina Jokela                         PernU                 8,7

T8 Pallonheitto

  1. Eveliina Jokela                         PernU                7,24
           7,24
  2. Pinja Mäkelä                            PernU                6,24
           6,24
 

PeU:n kilpailu 1
Perniö
22.5.2019


TULOKSET

P9 150 m


                     Tuuli: 0,0

  1. Luka Mynttinen                          SalVilp              37,6

P9 Pituus

  1. Lukas Wahteristo                        LittTU               3,01               
          2,86     -  3,01  2,93  2,87  2,90
                                           

P9 Kuula

  1. Lukas Wahteristo                        LittTU               6,48
           6,48   5,55      -   5,56   5,76   5,88

P11 150 m


                     Tuuli: 0,0

  1. Alvin Lundström                         SalVil               27,5
  2. Joel Mäki                                                    34,1

P11 Pituus

  1. Alvin Lundström                         SalVilp              3,73               
          3,69  3,52  3,52  3,57  3,73     -
                                           
  2. Joel Mäki                                                    2,70               
          2,70  2,62  2,52  2,60  2,37  2,50
                                           

P13 Pituus

  1. Niklas Välilä                           MaarMa               4,00  0,0          
          3,63  3,79  3,88  3,94  4,00     -
           0,0   0,0  -0,3   0,0   0,0   0.0

P13 Keihäs

  1. Ville Rekola                            TammRy              41,25
          37,49      -  37,66  38,07  41,25  40,61
  2. Niklas Välilä                           MaarMa              31,82
          29,37      -      -  29,81      -  31,82

P15 Keihäs

  1. Casper Parviainen                       PernU               43,69
          37,87      -  36,84  43,69  39,45  41,52

T9 150 m


                     Tuuli: -1,0

  1. Henni Moilanen                          PernU                28,9
  2. Ada-Sofia Kulmala                       PernU                34,2

T9 Pituus

  1. Henni Moilanen                          PernU                2,90               
          2,71  2,85  2,88  2,73  2,67  2,90
                                           
  2. Ada-Sofia Kulmala                       PernU                2,49               
          2,42  2,40  2,42  2,49  2,34  2,40
                                           

T11 150 m


                     Tuuli: -1,0

  1. Minja Saari                             TarvasjU             27,9

T11 Pituus

  1. Minja Saari                             TarvasjU             3,13               
          2,94  3,11  3,08  3,13  3,06  2,94
                                           

T13 200 m


                     Tuuli: -1,6

  1. Lili Jokela                             PernU                31,9
  2. Merete Kuusijärvi                       PernU                35,2

T13 Pituus

  1. Lili Jokela                             PernU                4,39  0,0          
             -  3,21  3,52  3,35  4,39  4,14
           0,0   0,0   0,0   0,0   0,0   0.0

T13 Keihäs

  1. Maya-Maria Hautala                      TuUL                32,45
              -      -  32,45      -      -      -

T15 Keihäs

  1. Anni Myllymäki                          RaisKu              37,59
          33,27  33,09  35,15      -      -  37,59
  2. Säde Engblom                            TurTo               37,44
          37,44  35,97      -  36,11      -      -

N17 Kuula

  1. Liinu Jokela                            PernU               10,04
           9,23   9,74   9,37  10,00  10,04
 

14.5.2019 PeU:n maastokilpailu II, Melassuolla

P4v 100m; 1) Konsta Honkanen 38,6  2) Aaro Koskinen 40,9
P6v 300m; 1) Daniel Määttänen 1.37
P7v 300m; 1) Santeri Moilanen 1.15 2) Besart Shabawi 1,,21  3) Elias Kulmala 1.36
P8v 300m; 1) Eemeli Jokela 1.27
T3v 100m; 1) Nelli Moilanen 52,1  2) Ada Westberg 1.08  3) Peppi Määttänen 1.40
T4v 100m; 1) Sofia Sandholm 40,0
T5v 100m; 1) Anni Tallqvist 34,4  2) Amanda Salonen 48,0
T7v 300m; 1) Matilda Poutanen 1.34
T8v 300m; 1) Pinja Mäkelä 1.23  2) Eveliina Jokela 1.25
T9v 500m; 1) Henni Moilanen 2.14  2) Ada-Sofia Kulmala 2.40  3) Svela Haidin 2.55
T10v 500m; 1) Maria Jääskeläinen 2.23
T13v 1 km; 1) Lili Jokela 4.13,4

 

7.5.2019 PeU:n maastokilpailu I, Melassuolla
T3v 100m 1) Ada Westberg 1.02,1  2) Peppi Määttänen 1.50,2
T4v 100m 1) Ella Määttänen 39,8
P4v 100m 1) Aaro Koskinen 41,1
T5v 100m 1) Anni Tallqvist 38,1
P5v 100m 1) Alexander Westberg 37,2
P6v 300m 1) Daniel Määttänen 1.38,0  2) Rasmus Kolehmainen 1.56,0
T7v 300m 1) Ilona Raitisto 1.33,0
T8v 300m 1) Elina Varemäki 1.09,0  2) Pinja Mäkelä 1.19,0 3) Eveliina Jokela 1.21,0
P7v 300m 1) Elias Kulmala 1.37,0
P8v 300m 1) Eemeli Jokela 1.25,0
T9v 500m 1) Anni Vuorinen 2.26,3  2) Ada-Sofia Kulmala 2.30,7
T10v 500m 1) Maria Jääskeläinen 2.33,9
T13v 1,5km 1) Lili Jokela 5.50,4

 

30.3.2019 Palkintokeskuskisa, Turku
T13 60m; 1) Emmi Savenius VehmaistenU 8,37...12) Lili Jokela Pernu 9,00

8.3. Tampereen Junior Indoor Games
M17 60m; 1) Alexander Björkgren IFDrott 7,08 ...erä 1  2) Arttu Tauriainen PernU 7,51
M17 pituus; 1) Evangelos Spartiotis EspTa 651  2) Arttu Tauriainen PernU 622
 

23.2. Juniorikilpailut Turussa
T13 60m; 1)Elmiina Siikala EspTa 8,33...14) Lili Jokela PernU 9,14

17.2. 19 ja 17 v pm kilpailut ja kansalliset kilpailut Turussa
M 60m; 1) Samir Demnati IkaalU 7,13...3) Petri Tauriainen PernU 7,76
M17 60m; 1) Ilmari Vuorela LaitJy 7,41  2) Arttu Tauriainen PernU 7,43
M17 pituus; 1) Nuutti Kokko TuUL 625...5) Arttu Tauriainen PernU 563

10.2.2019 Malja-Sprintit 20, Turku
N 60m; 5 erä 3) Lili Jokela PernU 8,98
N17 kuula; 2) Liinu Jokela PernU 9,14

pm-hallikilpailut 2.-3.2.2019
M pituus; 5) Arttu Tauriainen PernU 592

19- ja 17v pm-kilpailut, Turku 27.1.2019

N17 kuula; 1) Ilona Vuori MarttMu 13,32...10 Liinu Jokela PernU 9,18

 

6.1.2019 Loppiaiskilpailut, Kupittaalla

M17 60m; 1) Ilmari Vuorela LaitJy 7,56...4) Arttu Tauriainen PernU 7,71
N17 kuula; 1) Kaisa Äijälä NousSu 10,91...5) Liinu Jokela PernU 8,91
T13 60m; 1) Unnaveera Hämäläinen TurWei 8,51...10) Lili Jokela PernU 9,01 (ae 8,84)
T13 pituus: 1) Sara Ahlfors HJFK 478...28) Lili Jokela PernU 345 (askeleet ei sopinut lankulle)