Jäsenhuone|TyöhuoneEdustusjoukkue

Muut kilpailut-tuloksia 2015-2016

 

Taivalkosken Hiihdot 25.3.2016

M8 1 km (V) 1) Iiro Säisä Vieremän Koitto 4:29,0, 7) Onni Vuorinen Perniön Urheilijat 5:15,9,

 

Ylläksen kisat 27.3.2016

N10 2 km (P) 1) Anlourdees Veerpalu Sparta Skiclub EST 7:12.5, 6) Essi Pyykkö Perniön Urheilijat 11:29.6, 

 

Nuorten SM – Valkeakoski

M23v 10 km V 1) Joni Mäki PyhäjärvPoht 20.30,0, 54) Joni Juva PernUrh +4.06,8,

N17v 5 km V 1) Anita Korva KainHS 12.02,0, 35) Bettina Wikström PernUrh +2.05,8, 

 

Nuorten SM - Valkeakoski,

M23v 20 km P 1) Joni Mäki PyhäjärvPoht 45.42,3, 47) Joni Juva PernUrh +9.12,4,

N17v 15 km P 1) Anita Korva KainHS  41.39,7, 22) Bettina Wikström PernUrh +5.45,0,

 

Lahden Talvikisat

M14v 5 km V 1) Salmelin Eemeli Pakilan Veto 12.33,0, 9) Vuorinen Leevi Perniön Urheilijat +1.34,0

 

Rajamäki-hiihto 12.3.2016

Myl 13,8 km P 1) Marko Mänttäri Kouvolan Hiih 34.46,7, 4) Joni Juva Perniön Urhei 37.04,0,

 

Piiriviesti 12.3.2016 13 km V Rovaniemi

1) Etelä-Suomi 36.07,0, 13) Varsinais-Suomi 39.48,0 (Niilo Helkama Perniön Urheilijat, Ilana Onnela Raision Kuula, Leevi Vuorinen Perniön Urheilijat, Salla Lindgren Liedon Luja, Setti Pirkola Vehmaan Kiisto, Rebekka Liski Liedon Luja),

 

XLVI Jämin Kisat 12.03.2016 (P), Jämijärvi

M8 1,0 km 1) Sakarja Koivisto Noormarkun Nopsa 3:31,8, 3) Eemeli Varemäki Perniön Urheilijat 3:53,1,

M10 2,0 km 1) Johannes Alarotu Teiskon Urheilijat 6:16,1, 5) Niilo Lempiäinen Perniön Urheilijat 7:09,2, 

 

Jämin Kisat 13.03.2016 (V)

M8 1,0 km 1) Aapeli Karislahti Lempäälän Kisa 3:06,3, 7) Eemeli Varemäki Perniön Urheilijat 3:36,4,

M10 2,0 km 1) Eemil Koskinen Ylöjärven Ryhti 5:33,1, 4) Niilo Lempiäinen Perniön Urheilijat 5:42,4,

 

KLL mestaruuskisat Rovaniemi yhteislähdöt

N17 10 km V 1) Anita Korva Sotkamo 29.42,2, 34) Bettina Wikström Salo -6.06,8, M16 10 km V 1) Miska Poikkimäki Sievi 27.07,5, 36) Niilo Helkama Salo -4.57,1, M13 5 km V 1) Niko Anttola Tornio 15.29,8, 4) Leevi Vuorinen Salo -0.16,9, 26) Sauli Siltanen Salo -2.34,0,

 

Hopeasompa loppukilpailu Kuopio sprintti (V)

M14 0,7km 1) Aabel Lehtoranta One Way Pro Team, 31) Leevi Vuorinen Perniön Urheilijat, 97) Sauli Siltanen Perniön Urheilijat,

M16 0,7km 1) Miska Poikkimäki Sievin Sisu, 91) Niilo Helkama Perniön Urheilijat, 130) Santtu Arfman Perniön Urheilijat,

 

Hopeasompa loppukilpailu (P)

M13 3 km 1) Benjamin Tasa Vehkalahden Veikot 10.09,6, 5) Leevi Vuorinen Perniön Urheilijat 10.47,4, 56) Sauli Siltanen Perniön Urheilijat 12.28,7,

M16 8 km (P) 1) Miska Poikkimäki Sievin Sisu 22.14,9, 42) Niilo Helkama Perniön Urheilijat 25.40,3, 53) Santtu Arfman 26.31,0

 

Viestit M16 3x 5 km (V) 1) Leppävirran Viri 38.46,8, 26) Perniön Urheilijat 43.20,0 (Niilo Helkama, Santtu Arfman, Leevi Vuorinen)

 

Kansalliset kesäkankare-hiihdot
MYL Miehet 10 km (V) 1) Otso Klemola, Vantaan Hiihtoseura 23.41,8, 4) Joni Juva, Perniön Urheilijat 24.55,9


Loimaan lehden miniviestit
Miehet 8 vuotta 3km (V) 1) Perniön Urheilijat 1 8.36,7 (Eemeli Varemäki, Sulo Siltanen, Onni Vuorinen), 3) Perniön Urheilijat 2 12.46,2 ( Lenni Kantonen, Greta Aarnio, Tarleena Palmunen)
Miehet 10 vuotta 3km (V) 1) Perniön Urheilijat 6.00,6 (Otso Rokka, Niilo Lempiäinen, Essi Pyykkö)
Naiset 10 vuotta 3 km (V) 1) Pargas IF 1 6.03,1, 4) Perniön Urheilijat 8.23,3 (Olga Lähteenmäki, Salli Siltanen, Selma Siltanen)

 

Hämeenlinnan hiihdot (P) 27.2.2016, M8 1km 1. Vilho Peltotalo Hämeenlinnan HS 5.09,2, 8) Sulo Siltanen Perniön Urheilijat 7.34,5, M14 5km 1)  Oskari Yli-Penttilä Espoon Hiihtoseura 15.49,3, 15) Sauli Siltanen Perniön Urheilijat 20.20,6, M16 8km 1) Wiljam Mattila Keravan Urheilijat 23.45,0, 14) Santtu Arfman Perniön Urheilijat 27.40,1, M yl 10km 1) Markus Sinijärvi Valkeakosken Haka 27.50,7, 7) Joni Juva Perniön Urheilijat 32.35,5, M45 5km 1) Anssi Reunanen Forssan Salama 15.47,9, 4) Keijo Arfman Perniön Urheilijat 16.34,0,

KontU:n 60-vuotisjuhlakilpailut Kontiolahti (V) 27.2.2016
M40 10km 1) Mäkinen Antti Vantaan Hiihtoseura 25.47,0, 2) Saastamoinen Pasi
Perniön  Urheilijat 29.53,0,  

 

Säästöpankkihiihdot 28.2.2016 Oripää (V) M 14 v 3 km 1) Jesper Lietzen PIF 7:40, 2) Leevi Vuorinen PerUrh 8:14, 6) Antti Reiman PerUrh 10:10, N 16 v 5 km 1) Anu Saarinen PöUrh 18:49, 6) Renja Roos PerUrh 21:43,

 

 

 

Varsinais-Suomen piirin mestaruuskilpailu 21.2.2016 (V)

M8 1,0km  1) Vuorinen Onni Perniön Urheilijat 3:32,3, 

M10 1,5km 1) Multamäki Otto Pöytyän Urheilijat 4:43,8, 2) Rokka Otso Perniön Urheilijat 5:10,7,

M13 2.5km 1) Vuorinen Leevi Perniön Urheilijat 6:32,7,

N18 5km 1) Pakola Jonna Kosken Kaiku 13:46,4, 2) Wikström Bettina Perniön Urheilijat 14:06,2, 3) Juva Jonna Perniön Urheilijat 14:16,8,

 

Varsinais-Suomen piirin mestaruuskilpailu 20.2.2016 (P)

M8 1,0km 1) Vuorinen Onni Perniön Urheilijat 3:49,

M10 1,5km 1) Multamäki Otto Pöytyän Urheilijat 5:01, 2) Rokka Otso Perniön Urheilijat 5:29,

M13 2,5km 1) Vuorinen Leevi Perniön Urheilijat 6:59,

N18 5km 1) Pakola Jonna Kosken Kaiku 14:09, 2) Wikström Bettina Perniön Urheilijat 14:28,

M16 5km 1) Helkama Niilo Perniön Urheilijat 13:49, 2) Arfman Santtu Perniön Urheilijat 14:51,

M35 10 km 1) Salo Janne Perniön Urheilijat 28:41

 

FIS Vantaan hiihdot (V), 14.2.2016

Miehet 8 vuotta 0.7 km 1) Onni Vuorinen Perniön Urheilijat 2.49,6,

Miehet 10 vuotta 1.1 km V 1) Frans Pylkkänen Keravan Urheilijat 3.29,1, 2) Niilo Lempiäinen Perniön Urheilijat 3.33,1, 3) Otso Rokka Perniön Urheilijat 3.34,3,

Miehet 14 vuotta 5 km V 1) Iiro Uusitalo Valkeakosken Haka 15.22,3, 2) Leevi Vuorinen Perniön Urheilijat 15.36,5, 8) Sauli Siltanen Perniön Urheilijat 18.25,9

 

 

Adara-hiihdot (V), 13.2.2016 Valkeakoski

N18 1) Ella Hyvärinen Nastolan Naseva,12.02,2, 7) Bettina Wikström Perniön Urheilijat 12.51,5

 

 

Haukkavuoren Nuorisoviestit 6.2.2016

M8 (3x1km) 
  1.       Perniön Urheilijat                                       13.42,3
          (Eemeli Varemäki,Sulo Siltanen,Onni Vuorinen)                               
  2.       Raision Kuula                                            13.47,2
  3.      Pöytyän Urheilijat                                       17.57,2                           

N10 (3x1,5km) 
  1.     Pargas IF                                                16.17,9                               
  2.      Perniön Urheilijat                                       20.34,8
          (Malva Salmelin,Selma Siltanen,Essi Pyykkö)                                 
  3.      Pöytyän Urheilijat                                       22.23,3
                                

Parainen Laskiaishiidot 7.2.2016
M14 (2.5 + 2.5 + 2.5 km) : 7.5P
  1.       Lietzen Jesper                  Pargas IF                           21:57,1       
  9.       Siltanen Sauli                  Perniön Urheilijat                  29:36,7    
M16 (4 x 2.5 km) : 10.0P
  1.       Pirkola Setti                   Vehmaan Kiisto                      29:29,9       
  3.       Helkama Niilo                   Perniön Urheilijat                  29:59,8       
  
 

 

Imatra SM kisat N sprintti V

1) Anne Kyllönen Kainuun Hiihtoseura, 76) Jonna Juva Perniön Urheilijat

M sprintti V, 1) Juho Mikkonen Kuhmo-Ski, 94) Simo Siltanen Paimion Urheilijat, 100) Joni Juva Perniön Urheilijat

N 10km V, 1) Krista Pärmäkoski Ikaalisten Urheilijat 21.40,7, 92) Jonna Juva Perniön Urheilijat 29.30,7

M 15km V, 1) Matti Heikkinen Vantaan Hiihtoseura 30.08,9, 159) Joni Juva Perniön Urheilijat 37.37,1

 

 

Haltiavuoren hiihdot Helsinki

M14 5 km V 1) Eemeli Salmelin Pakilan Veto 12.32,4, 17) Sauli Siltanen Perniön Urheilijat 15.39,3

M16 5 km V 1) Wiljam Mattila Keravan Urheilijat 12.06,8, 11) Niilo Helkama Perniön Urheilijat 13.18,4,

 

Haukkavuoren hiihdot Pöytyä 23.1.2016 (P)

M8 1km 1) Vuorinen Onni Perniön Urheilijat 4.16, 2) Varemäki Eemeli Perniön Urheilijat 4.32

M10 1,5km 1) Multamäki Otto Pöytyän Urheilijat 5.31, 3) Rokka Otso Perniön Urheilijat 6.05

M14 5km 1) Lietzen Jesper Pargas IF 14.25, 5) Vuorinen Leevi Perniön Urheilijat 16.34 

 

52. Vihdin Hiihdot 23.1.2016 (P)

M14 v 5 km 1) Matias Hyvönen Lahden Hiihtoseura 15.46,5, 11) Sauli Siltanen Perniön Urheilijat 19.28,8

N 18 v 5 km 1) Emma Metzner One Way Pro Team 16.39,9, 5) Bettina Wikström Perniön Urheilijat 17.16,5, 6) Jonna Juva Perniön Urheilijat 17.20,2,

M16 v 8 km 1) Eero Iso-Tryykäri Rajamäen Kehitys 25.07,6, 6) Niilo Helkama Perniön Urheilijat 27.48,7

Myl 10 km 1) Miika Ruokonen Vehkalahden Veikot 27.08,1, 6) Joni Juva Perniön Urheilijat 29.17,8

M35 v 10 km 1) Sami Kuisma Riihimäen Kiista-Veikot 30.29,5, 8) Janne Salo Perniön Urheilijat 32.52,5,

 

Vaaravuoren Hiihdot Alastaro 24.1.2016 (V)

M10 2 km 1) Otto Multamäki Pöytyän Urheilijat 7.44,0, 3) Niilo Lempiäinen Perniön Urheilijat 8.28,1

MYL 10 km 1) Jari Jaakkola Raision Kuula 27.46,0, 8) Pasi Saastamoinen Perniön Urheilijat 31.59,9,

 

16.1.2016 Nationella Österbyloppet (V)

M8 1 km 1) Varemäki Eemeli Perniön Urheilijat 3.40,2

N10 2.1 km 1) Westerlund Ronja Pargas IF 8.20,9, 5) Pyykkö Essi Perniön Urheilijat 10.01,4

M10 2.1 km 1) Fritzén Florian Österby Sportklubb 7.15,8, 2) Lempiäinen Niilo Perniön Urheilijat 8.56,2, 3) Rokka Otso Perniön Urheilijat 8.59,9

M12 3.0 km 1) Kalliokoski Oskari Pargas IF 9.21,3, 6) Helkama Sampo Perniön Urheilijat 11.23,5

N14 3 km 1) Westerlund Wilma Pargas IF 8.58,2, 4) Helkama Veera Perniön Urheilijat 13.24,8

M14 5.1 km 1) Rosin Emil Pargas IF 16.07,1, 5) Siltanen Sauli Perniön Urheilijat 18.11,3

N16 5.1 km 1) Lindroos Anni Pargas IF 16.11,4, 6) Roos Renja Perniön Urheilijat 19.39,0

M16 8.1 km 1) Helkama Niilo Perniön Urheilijat 25.37,5, 2) Arfman Santtu Perniön Urheilijat 27.06,8

MYL 15 km 1) Nuuttila Olli-Pekka Kuhmoisten Kumu 40.34,8, 3) Juva Joni Perniön Urheilijat 43.04,2

M35 10.2 km 1) Salo Janne Perniön Urheilijat 32.22,9

 

16.1.2016 Vantaa Nuorten katsastukset

N 18 v 5 km V 1) Roosa Niemi Jämin Jänne 14.48,4, 29) Jonna Juva Perniön Urheilijat 17.42,8, 

17.1.2016 Vantaa Nuorten katsastukset

N 18 v sprintti P 1) Rebecca Immonen Nastolan Naseva 36) Jonna Juva Perniön Urheilijat 

 

17.1.2016 Timanttiset Ryskehiihdot Tammela (P)

M 14v 5 km 1) Iiro Uusitalo Valkeakosken Haka 12.48,2, 16) Sauli Siltanen Perniön Urheilijat 16.19,0

M 16 v 5 km 1) Joonatan Junkkala Kankaantaan Kisa 11.24,0, 13) Niilo Helkama Perniön Urheilijat 13.01,0

N 18 v 5 km 1) Klaara Leponiemi 13.01,7, 5) Bettina Wikström Perniön Urheilijat 13.57,6

M YL 10 km 1) Miika Ruokonen Vehkalahden Veijot 21.28,3, 7) Joni Juva Perniön Urheilijat 23.28,1

 

10.1.2016 Maakuntaviesti

Junioriviestissä oli mukana yksi PeU:n joukkue sijoittuen yhdeksänneksi

Maakuntaviestissä oli mukana kaksi PeU:n joukkuetta, ollen sijoituksilla 9. ja 13.

 

3.1.2016

 

Ensilumenhiihdot 20.12.2015 Valkeakoski (P)

M14 4 km 1) Valtteri Heinimaa Kangasalan Kisa 15.22,6, 4) Leevi Vuorinen Perniön Urheilijat 15.57,0

 

Vahterusring-CUP 3. osakilpailu (P) 13.12.2015

M10 2 km 1) Florian Fritzén Österby Sportklubb 6.57, 4) Otso Rokka Perniön Urheilijat 8.25

M 5 km 1) Aleksi Leino Kankaantaan Kisa 12.36, 8) Joni Juva Perniön Urheilijat 13.35

M16 5 km 1) Setti Pirkola Vehmaan Kiisto 14.05, 2) Niilo Helkama Perniön Urheilijat 14.56

N18 5 km 1) Jonna Juva Perniön Urheilijat 15.52, 2) Bettina Wikström Perniön Urheilijat 15.57

 

Lempäälän tulokset 5.12.2015 (V)
M 14 3,75 km 1) Seeti Salonen Valkeakosken Haka 10.27,7, 5) Leevi Vuorinen Perniön Urheilijat 10.51,0

 

Vahterusring-CUP 2. osakilpailu 29.11.2016 (V)

M10 2 km 1) Florian Fritzén Österby Sportklubb 6.08, 3) Niilo Lempiäinen Perniön Urheilijat 7.23, 4) Otso Rokka Perniön Urheilijat 7.45

M14 5 km 1) Akseli Lindgren Liedon Luja 16.36, 5) Sauli Siltanen Perniön Urheilijat 18.32

 

Karhu-Cup Uusikaupunki 15.11.2016 (P)

M10 2 km 1) Florian Fritzén Österby Sportklubb 6.54, 3) Otso Rokka Perniön Urheilijat 8.15, 4) Niilo Lempiäinen Perniön Urheilijat 8.34

 

Varsinais-Suomen piirin mestaruuskilpailu 20.2.2016 (P) M8 1,0km 1) Vuorinen Onni Perniön Urheilijat 3:49, M10 1,5km 1) Multamäki Otto Pöytyän Urheilijat 5:01, 2) Rokka Otso Perniön Urheilijat 5:29, M13 2,5km 1) Vuorinen Leevi Perniön Urheilijat 6:59, N18 5km 1) Pakola Jonna Kosken Kaiku 14:09, 2) Wikström Bettina Perniön Urheilijat 14:28, M16 5km 1) Helkama Niilo Perniön Urheilijat 13:49, 2) Arfman Santtu Perniön Urheilijat 14:51, M35 10 km 1) Salo Janne Perniön Urheilijat 28:41

  

Varsinais-Suomen piirin mestaruuskilpailu 21.2.2016 V

M8 1,0km  1) Vuorinen Onni Perniön Urheilijat 3:32,3,  M10 1,5km 1) Multamäki Otto Pöytyän Urheilijat 4:43,8, 2) Rokka Otso Perniön Urheilijat 5:10,7, M13 2.5km 1) Vuorinen Leevi Perniön Urheilijat 6:32,7,  N18 5km 1) Pakola Jonna Kosken Kaiku 13:46,4, 2) Wikström Bettina Perniön Urheilijat 14:06,2, 3) Juva Jonna Perniön Urheilijat 14:16,8,