Jäsenhuone|TyöhuoneEdustusjoukkue

v. 2020 TULOKSIA

 

 pm-sisulisämaastot
Perniö
3.10.2020

TULOKSET

P9 1km


  1. Markku Holmberg                         LoimLe            3.38,66
  2. Elias Heinonen                          LiedPa                3.42,47
  3. William Söderblom                       MaarMa            3.49,84
  4. Mikael Aulin                            LaitJy                   3.53,78
  5. Axel Vorselman                          NaantLö            3.54,50
  6. Eemil Aulas                             TuUL                   3.56,32
  7. Olavi Järvi                             TuUL                      3.57,27
  8. Eliel Huhtala                           PiikKe                  3.58,95
  9. Anton Lindén                            LoimLe               4.01,65
 10. Iiro Kuikka                             Salvilp                  4.02,28
 11. Akseli Heinonen                         LiedPa            4.02,53
 12. Aaro Kuikka                             SalVilp             4.10,04
 13. Otso Järvinen                           SalVilp             4.12,82
 14. Niila Anttila                           LiedPa                 4.13,25
 15. Henrik Santavuori                       NaantLö           4.21,35
 16. Onni Nummi                              TuTo              4.24,73
 17. Veikka Akkola                           LiedPa            4.29,82
 18. Leevi Engström                          MaarMa            4.38,60
 19. Elmo Vuohijoki                          MaarMa            4.53,78
 20. Pentti Huppunen                         MaarMa            4.59,87
 21. Felix Kero                              TuUL                   5.37,84


P9 JOUKKUE

1. Liedon Parma    27
    Elias Heinonen 2
    Akseli Heinonen 11
    Niila Anttila 14

2. Turun Urheiluliitto 34
    Eemil Aulas 6
    Olavi Järvi 7
    Felix Kero 21

3. Salon Vilpas 35
    Iiro Kuikka 10
    Aaro Kuikka 12
    Otso Järvinen 13
    
4. Maarian Mahti 40
    William Söderblom 3
    Leevi Engström 18
    Elmo Vuohijoki 19


P10 1,5 km


  1. Niki Sirén                              RaisKu                 5.27,65
  2. Akseli Änäkkälä                         SalVilp            5.33,33
  3. Eeli Heiska                             TuUL                   5.37,03
  4. Vincent Kymäläinen                      TuUL              5.55,92
  5. Leon Östman                             TurseuKen ry      6.11,37
  6. Vilho Helenius                          TuUL                  6.28,17
  7. Lauri Heinonen                          MaarMa             6.31,87
  8. Juho Männistö                           TuUL                6.33,59
  9. Oskari Ojansivu                         TuUL                6.38,61
 10. Onni Vuotila                            TuUL                  6.49,83

P10 JOUKKUE

1. Turun Urheiluliitto 13
    Eeli Heiska 3
    Vincent Kymäläinen 4
    Vilho Helenius 6

2. Turun Urheiluliitto 27
    Juho Männistö 8
    Oskari Ojansivu 9
    Onni Vuotila 10

P11 1,5 km


  1. Sisu Saarinen                           TuUL                   5.02,72
  2. Antti Ristanen                          LoimLe                 5.06,71
  3. Niklas Ojanen                           TuUL                   5.33,61
  4. Tuomas Suopajärvi                       MaskKa            5.35,94
  5. Luukas Laitinen                         VirttNo                5.51,42
  6. Aaro Manner                             SalVilp                 6.11,37

P12 2km


  1. Tatu Virtanen                           LiedPa                6.52,96
  2. Eero Lahdenkauppi                       TuUL              6.53,26
  3. Atte Virtanen                           LiedPa                7.28,64
  4. Lukas Brandt                            NaantLö             7.57,94
  5. Carlos Mattson                          TuUL                 7.59,90
  6. Onni Vuorinen                           PernU                8.06,76
  7. Nikolas Lindén                          LoimLe               8.07,95
  8. Mikael Kynkäänniemi                     RaisKu            8.15,48
  9. Valtteri Hyyrynen                       TuUL                  8.21,09
 10. Eero Hakola                             LiedPa                8.23,38
 11. Noah Laapio                             TuTo                   8.24,66
     Viljo Korhonen                          SalVilp               DNS

P12 JOUKKUE

1. Liedon Parman 14
    Tatu Virtanen 1
    Atte Virtanen 3
    Eero Hakola 10

2. Turun Urheiluliitto 16
    Eero Lahdenkauppi 2
    Carlos Mattsson 5
    Valtteri Hyyrynen 9

P13 2km


  1. Oliver Pulkki                           TuTo                     7.49,47
  2. Hannes Santavuori                       NaantLö           7.57,03
  3. Luca Jämsen                             SalVilp               8.43,68
  4. Mikko Loisa                             SalVilp                9.10,75
  5. Aleksanteri Nyholm                      VirttNo             9.30,37
  6. Ilari Takko                             SalVilp                  11.07,82

P13 JOUKKUE

1. Salon Vilpas 13
    Luca Jämsen 3
    Mikko Loisa 4
    Ilari Takko 6

P14 3km


  1. Lauri Kilpeläinen                       PiikKe                 10.34,31
  2. Hannu Sjöblom                           LoimLe              10.58,50
  3. René-Peter Vuorio                       MaarMa           11.18,18
  4. Edwin Itämeri                           TuUL                  12.19,86

P15 3km


  1. Sisu Moilanen                           TuUL               10.37,33
  2. Samuel Marku                            VahdTu           12.29,51

T9 1km

  1. Elena Kero                              TuUL                    3.43,29
  2. Kerttu Matikainen                       LaitJy                 3.45,46
  3. Ruska Laaksonen                         SomE              3.58,93
  4. Elsa Kaarlola                           SalVilp                 4.00,42
  5. Wilma Aarnio                            SalVilp                4.08,31
  6. Lilja Öhman                             TuUL                    4.11,25
  7. Tara Ruohola                            TuUL                  4.12,74
  8. Sofia Leppäniemi                        RaisKu             4.13,86
  9. Oona Lapila                             MynI                   4.16,24
 10. Alexandra Söderblom                     MaarMa            4.16,97
 11. Martta Uusipaikka                       VahdTu            4.20,13
 12. Sandra Palmroth                         MynI               4.21,05
 13. Pinja Myllymaa                          RaisKu             4.21,76
 14. Camilla Nieminen                        RaisKu            4.23,09
 15. Sara Siivonen                           SalVilp               4.30,17
 16. Lotta Saarinen                          SalVilp              4.33,82
 17. Kaneli Ojansivu                         TuUL                4.40,75
 18. Olivia Lavonius                         MaarMa             4.41,51
 19. Hilda Vuohijoki                         MaarMa             4.50,81
 20. Lotta Heinonen                          MaarMa            5.13,35
 21. Sofie Palmroth                          MynI                 5.22,56

T9 JOUKKUE

1.Turun Urheiluliitto 14
    Elena Kero 1
    Lilja Öhman 6
    Tara Ruohola 7

2. Salon Vilpas 24
    Elsa Kaarlola 4
    Wilma Aarnio 5
    Sara Siivonen 15

3. Raision kuula 35
    Sofia Leppäniemi 8
    Pinja Myllymaa 13
    Camilla Nieminen 14

4. Mynämäen Isku 42
    Oona Lapila 9
    Sandra Palmroth 12
    Sofie Palmroth 21

5. Maarian Mahti 47
    Alexandra Söderblom 10
    Olivia Lavonius 18
    Hilda Vuohijoki 19

    

T10 1,5km

  1. Neela Ihanmäki                          LaitJy               5.42,25
  2. Siina Kossa                             SauvU                5.50,37
  3. Ilona Utriainen                         RaisKu                5.51,76
  4. Devine Agbontaen                        RaisKu            5.59,40
  5. Lilja Ahtiainen                         TuUL                   6.19,22
  6. Emma Toivonen                           LoimLe            6.23,42
  7. Kandela Keltti                          TuUL                  6.29,67
  8. Wilma Rauhaniemi                        SalVilp           6.39,23
  9. Martta Koskivainio                      MarttMu           6.42,57
 10. Mona Nylund                             PiikKe             6.57,46
 11. Netta Salonen                           RaisKu             7.19,10
 12. Aino Jaakkola                           SalVilp             7.19,47
 13. Noora Åkerblom                          SalVilp           7.20,02
 14. Anna Leskinen                           TuUL              7.22,06
     Viivi Leppänen                          TuTo                  DNS

T10 JOUKKUE

1. Raision kuula 18
    Ilona Utriainen 3
    Devine Agbontaen 4
    Netta Salonen 11

2. Turun Urheiluliitto 26
    Lilja Ahtiainen 5
    Kandela Keltti 7
    Anna Leskinen 14

3. Salon Vilpas 33
    Wilma Rauhaniemi 8
    Aino Jaakkola 12
    Noora Åkerblom 13
    

T11 1,5km


  1. Paola Kero                              TuUL                 5.45,86
  2. Greta Aarnio                            SalVilp              5.47,39
  3. Milla Elovaara                          SalVilp              6.42,53
  5. Viivi Leppänen                          TuTo                6.43,82

T11 JOUKKUE

1. Salon Vilpas 10
    Greta Aarnio 2
    Milla Elovaara 3
    Neea Lunden 4


T12 2km


  1. Iida Vähätalo                           NaantLö               8.26,44
  2. Elma Uusipaikka                         VahdTu            8.34,00
  3. Kaisla Manner                           SalVilp               8.41,31
  4. Lotta Kero                              TuUL                   8.47,32
  5. Helka Heinonen                          LiedPa            9.07,77
  6. Vilja Koivisto                          LiedPa                9.28,06
  7. Rosa Karlsson                           TuUL              9.33,07
  8. Vilma Toivonen                          LoimLe            9.41,68
  9. Eveliina Elovaara                       SalVilp            9.47,71
 10. Siiri Luukka                            LiedPa             10.28,06
     Maija Elovaara                          SalVilp               DNS

T12 JOUKKUE

1. Liedon Parma 21
    Helka Heinonen 5
    Vilja Koivisto 6
    Siiri Luukka 10


T13 2km


  1. Nanna Kukkula                           KalannVa           8.18,16
  2. Anna Saarinen                           KalannVa           8.39,50
  3. Ida Mäki                                LoimLe                  9.33,65
  4. Verna Huppunen                          MaarMa            9.53,52

T14 3km


  1. Linnea Kero                             TuUL               12.28,12
  2. Emilia Ellä                             KalannVa          12.45,76
  3. Maija Männistö                          TuUL             15.26,15
  4. Lili Jokela                             PernU                15.39,80
  5. Laura Ahlqvist                          SalVilp           15.52,51

T15 3km

  1. Minea Lindén                            LoimLe               12.14,08
  2. Aino Saarinen                           KalannVa           13.28,37
  3. Linda Ellä                              KalannVa              13.34,56
  4. Ronja Huppunen                          MaarMa           15.05,96

 

 

 

 

 

 

===========================================================================================

 

TuWe Junnukisat 8.9.2020 Turku

T9 kuula; 1) Milja Anttila NakkVire 5,45...5) Eveliina Jokela PernU 4,50 (oma ennätys)
=========================================================================

Salon Vilppaan syyskisat 3.9.2020

T15 100m; 1) Inka Ekbom SalVi 13,51...5) Lili Jokela pernU 14,24
T15 pituus: 1) Helena Koivu TuTo 473...3) Lili Jokela PernU 437

T11 kuula; 1) Ellen Taponen SalVil 9,24...10) Eveliina Jokela PernU 4,05
==========================================================================

Kaarinan Aluekilpailut 23.8.2020

N17 kuula; 1) Maya-Maria Hautala TuUL 10,07  2) Liinu Jokela pernU 9,86
T15 pituus; 1) Ronja Huppunen MaarMa 472  2) Lili Jokela PernU 454
T15 100m; 1) Krista Puisto PaimU 13,72  2) Lili Jokela PernU 14,53

==========================================================================
PeU:n 80- vuotis kilpailu
Perniö
19.8.2020


TULOKSET

P4 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Klas Valjanen                                                10,7

P4 Pallonheitto

  1. Klas Valjanen                                                4,51
           4,51

P5 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Niklas Rantanen                                              10,1

P5 Pallonheitto

  1. Niklas Rantanen                                              4,59
           4,59

P6 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Dren Hajdini                                                  8,6
  2. Alexander Westberg                                            9,8

P6 Pallonheitto

  1. Alexander Westberg                                          12,92
          12,92
  2. Dren Hajdini                                                 9,11
           9,11

P7 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Nooa Lehto                                                    7,6
  2. Daniel Määttänen                        PernU                 8,8

P7 Pallonheitto

  1. Nooa Lehto                                                  21,39
          21,39
  2. Daniel Määttänen                        PernU               11,62
          11,62

P8 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Besart Shabani                                                8,1

P8 Pallonheitto

  1. Besart Shabani                                              10,08
          10,08

P9 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Luka Mynttinen                          PernU                 8,2

P9 Pituus

  1. Luka Mynttinen                          PernU                2,58  0,0          
          2,58  2,38  2,24  2,12
           0,0   0,0   0,0  -0.6

P13 60 m


                     Tuuli: NWND

  1. Onni Vuorinen                           PernU                 9,6

P13 Korkeus

  1. Onni Vuorinen                           PernU                 126
         102 104 106 108 110 112 114 116 118 120 122 124 126 128
                   O   O   O   O   O   O   O   O   O   O   O XXX

P15 100 m


                     Tuuli: NWND

  1. Miska Suominen                          PernU                14,6
  2. Oliver Järvinen                         PernU                14,9
  3. Otso Rokka                              PernU                15,0

P15 Pituus

  1. Miska Suominen                          PernU                4,35 +0,1          
          3,93  3,89  4,35  4,01  3,81  4,06
           0,0  +0,1  +0,1   0,0  -0,9  -0,9
  2. Luca Jämsen                             SalVilp              4,26 +0,7          
          3,76  4,26     -     -     -     -
          -0,2  +0,7                       
  3. Otso Rokka                              PernU                3,97 +0,1          
          3,97  3,84  3,87  3,91  3,65  3,71
          +0,1   0,0  +1,1   0,0   0,0  -0.5

M17 Kuula

  1. Casper Parviainen                       PernU               10,05
           8,69  10,05   9,99      -      -      -
  2. Tomi Työppönen                          PernU                8,82
           8,55      -   8,82   8,35   8,82   8,69
  3. Emil Järvinen                           PernU                7,99
              -   7,50   7,42   7,47   7,77   7,99
  4. Janne Hailio                            PernU                7,08
           6,85   7,08   6,96   6,50   6,90      -

M17 Keihäs

  1. Casper Parviainen                       PernU               37,16
              -  34,79  37,16      -
  2. Tomi Työppönen                          PernU               29,78
          29,78  26,78  27,42  27,22
  3. Emil Järvinen                           PernU               27,05
          27,02  22,06  23,93  27,05

T4 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Isla Lehto                                                   10,8
  2. Luiisa Lasorla                                               15,0
  3. Peppi Määttänen                                              15,9
  4. Stella Valjanen                                              16,0
  5. Ada Westberg                                                 18,1

T4 Pallonheitto

  1. Isla Lehto                                                   4,64
           4,64
  2. Ada Westberg                                                 3,32
           3,32
  3. Luiisa Lasorla                                               3,25
           3,25
  4. Peppi Määttänen                                              2,81
           2,81
  5. Stella Valjanen                                              1,73
           1,73

T5 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Ella Määttänen                                               10,2
  2. Eerika Lasorla                                               10,5
  3. Sofia Sandholm                                               11,0

T5 Pallonheitto

  1. Sofia Sandholm                                               6,42
           6,42
  2. Ella Määttänen                                               3,31
           3,31
  3. Eerika Lasorla                                               2,88
           2,88

T6 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Johanna Lasorla                                               9,0
  2. Verna Lukkaroinen                                             9,1
  3. Iina Halonen                                                  9,4
  4. Anni Tallqvist                                                9,5
  5. Amanda Salonen                                                9,9

T6 Pallonheitto

  1. Amanda Salonen                                               9,43
           9,43
  2. Johanna Lasorla                                              5,83
           5,83
  3. Verna Lukkaroinen                                            5,23
           5,23
  4. Anni Tallqvist                                               5,03
           5,03
  5. Iina Halonen                                                 4,93
           4,93

T7 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Emilia Mynttinen                        PernU                 8,8
  2. Alina Lunki                                                   8,9

T7 Pallonheitto

  1. Alina Lunki                                                 11,08
          11,08
  2. Emilia Mynttinen                        PernU                7,36
           7,36

T8 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Milla Lukkaroinen                                             8,1
  2. Linnea Rantanen                         PernU                 8,8

T8 Pallonheitto

  1. Milla Lukkaroinen                                           12,96
          12,96
  2. Linnea Rantanen                         PernU               12,51
          12,51

T9 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Elsa Kaarlola                           SalVilp               7,1
  2. Evelyn Pietarsaari                                            7,5
  3. Mette Mettala                           KuusjHu               7,7
  4. Elina Varemäki                          PernU                 7,7
  5. Hilla Hyvärinen                         SalVilp               7,8
  6. Pinja Mäkelä                            PernU                 7,8
  7. Elina Ahlroos                                                 8,2
  8. Eveliina Jokela                         PernU                 8,7

T9 Pituus

  1. Elsa Kaarlola                           SalVilp              3,85 +1,3          
          3,67  3,85  3,60  3,62
          -0,2  +1,3   0,0  -0,3
  2. Elina Varemäki                          PernU                3,43 +0,9          
          3,41  3,43  3,41  3,31
           0,0  +0,9  +0,2   0,0
  3. Evelyn Pietarsaari                                           3,20  0,0          
          3,07  3,20  3,12  3,17
           0,0   0,0   0,0  -0,6
  4. Hilla Hyvärinen                         SalVilp              3,11  0,0          
          3,11  3,06  2,96  2,90
           0,0  +1,3  +0,7   0,0
  5. Mette Mettala                           KuusjHu              3,11  0,0          
          2,93  3,11  2,92  2,91
           0,0   0,0   0,0   0,0
  6. Elina Ahlroos                                                2,99  0,0          
          2,99  2,89  2,95  2,86
           0,0  +0,9   0,0  -0,8
  7. Pinja Mäkelä                            PernU                2,85  0,0          
          2,74  2,85     -  2,81
           0,0   0,0        -0,4
  8. Eveliina Jokela                         PernU                2,80 -0,9          
          2,68  2,64  2,68  2,80
           0,0   0,0   0,0  -0.9

T11 60 m


                     Tuuli: NWND

  1. Meira Hyvärinen                         SalVilp               9,8
  2. Alexandra Lasorla                                            10,2
  3. Taru Tuomela                                                 11,0
  4. Ella Hairisto                                                11,2
  5. Suella Hajdini                                               11,8

T11 Kuula

  1. Meira Hyvärinen                         SalVilp              5,59
           4,49   4,39   4,95   4,80   4,77   5,59
  2. Alexandra Lasorla                                            5,58
           5,40   5,58   5,30   5,51      -   5,57
  3. Suella Hajdini                                               3,96
           3,07      -   2,97   3,63   3,96   3,66

T13 60 m


                     Tuuli: NWND

  1. Unna Heikkilä                           SalVilp               9,4
  2. Eveliina Elovaara                       SalVilp              10,1
  3. Alisa Niemi                             PernU                10,6
  4. Kseniia Lasorla                                              10,7

T13 Korkeus

  1. Eveliina Elovaara                       SalVilp               132
         120 124 128 132 135
           O   O   O   O XXX
  2. Kseniia Lasorla                                               108
         100 102 104 106 108 110
           O   O   O   O   O XXX

T15 100 m


                     Tuuli: NWND

  1. Lili Jokela                             PernU                14,8

T15 Pituus

  1. Lili Jokela                             PernU                4,31 +0,2          
          3,88  4,31  4,16  4,08  4,14  4,21
           0,0  +0,2  +0,2  +0,1   0,0  -0.7

T15 Kuula

  1. Karoliina Reunanen                      KuusjHu              9,13
           8,13   8,36   8,29   8,53      -   9,13
  2. Lili Jokela                             PernU                6,01
           5,43   5,60   5,60   6,01   5,97   5,93

N17 Kuula

  1. Liinu Jokela                            PernU               10,13
              -   9,67   9,87  10,10      -  10,13
Kilpailun ulkopuolella
     Karoliina Reunanen                      KuusjHu              8,93
              -      -   8,24      -   8,52   8,93
 

============================================================================

Säästöpankin yleisurheilukisat
Perniö
11.8.2020

TULOKSET


P3 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Eemil Hoppania                                               13,9
  2. Mio Vainio                                                   17,4
  3. Sasu Koski                                                   18,6
  4. Aksel Arimaa                                                 21,6
  5. Väinö Räsänen                                                21,7
  6. Elias Hurnanen                                               24,7

P3 Pallonheitto

  1. Elias Hurnanen                                               2,62
           2,62
  2. Eemil Hoppania                                               2,41
           2,41
  3. Mio Vainio                                                   2,13
           2,13
  4. Aksel Arimaa                                                 1,91
           1,91
  5. Väinö Räsänen                                                1,59
           1,59

P5 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Niklas Rantanen                                              10,4
  2. Aaro Koskinen                                                11,4
  3. Joni Kamberg                                                  12,2
  4. Leo Rautio                                                   12,2
  5. Viljo Leikkonen                                              12,5

P5 Pallonheitto

  1. Viljo Leikkonen                                              5,35
           5,35
  2. Niklas Rantanen                                              5,02
           5,02
  3. Aaro Koskinen                                                4,16
           4,16
  4. Joni Kamberg                                                 3,28
           3,28
  5. Leo Rautio                                                   2,63
           2,63

P7 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Nooa Lehto                                                    7,7
  2. Fisnik Veseli                                                 8,5
  3. Dren Hajdni                                                   8,7
  4. Nooa Laukkanen                                                8,8
  5. Daniel Määttänen                        PernU                 8,8
  6. Alexander Westberg                                            9,9

P7 Pallonheitto

  1. Nooa Lehto                                                  18,73
          18,73
  2. Alexander Westberg                                          16,87
          16,87
  3. Nooa Laukkanen                                              12,55
          12,55
  4. Daniel Määttänen                        PernU               11,56
          11,56
  5. Fisnik Veseli                                                6,89
           6,89
  6. Dren Hajdni                                                  6,49
           6,49

P9 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Vilho Rokka                                                   8,0
  2. Besart Shabani                                                8,3
  3. Santeri Moilanen                        PernU                 8,5

P9 Pituus

  1. Vilho Rokka                                                  2,70 -0,3          
          2,58  2,63  2,70  2,59
          +1,2   0,0  -0,3  +0,9
  2. Santeri Moilanen                        PernU                2,20  0,0          
          2,20     -  2,14  2,20
          +0,5         0,0   0,0
  3. Besart Shabani                                               0,94 -0,8          
             -     -  0,94     -
                      -0,8     

P13 60 m


                     Tuuli: NWND

  1. Eemeli Varemäki                         PernU                10,3
  2. Veeti Rokka                                                  12,6

P13 1000 m


  1. Onni Vuorinen                           PernU              3.47,0

P13 Pituus

  1. Onni Vuorinen                           PernU                3,89 -1,6          
          3,89  3,78  3,69  3,47
          -1,6  -1,0  -1,5  -1,6
  2. Eemeli Varemäki                         PernU                3,21 -1,1          
          2,99  2,86  3,21  2,76
          -1,6  -0,7  -1,1  -1,3
  3. Veeti Rokka                                                  2,01 -1,1          
          1,95  1,99  1,92  2,01
          -1,5  -1,3  -1,5  -1.1

P13 Kuula

  1. Onni Vuorinen                           PernU                6,36
           6,22   6,12   6,36   6,31
  2. Eemeli Varemäki                         PernU                6,22
           5,71   5,60   5,85   6,22
  3. Veeti Rokka                                                  5,22
           4,15   4,50   4,96   5,22

T3 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Nelli Moilanen                          PernU                11,9
  2. Ada Westberg                                                 15,2
  3. Peppi Määttänen                         PernU                15,3
  4. Aksia Niemelä                                                23,1
  5. Pihla Lehto                                                  26,7

T3 Pallonheitto

  1. Ada Westberg                                                 2,79
           2,79
  2. Peppi Määttänen                         PernU                2,49
           2,49
  3. Nelli Moilanen                          PernU                1,95
           1,95
  4. Pihla Lehto                                                  1,29
           1,29

T5 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Isla Lehto                                                   10,1
  2. Oona Laukkanen                                               10,3
  3. Ella Määttänen                          PernU                10,4
  4. Hilla Lehto                                                  10,5
  5. Aava Laaksonen                                               11,5

T5 Pallonheitto

  1. Hilla Lehto                                                  4,26
           4,26
  2. Isla Lehto                                                   4,19
           4,19
  3. Oona Laukkanen                                               3,80
           3,80
  4. Aava Laaksonen                                               3,32
           3,32
  5. Ella Määttänen                          PernU                3,29
           3,29

T7 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Sanni Lahdenperä                        UST                   8,9
  2. Iina Halonen                                                  9,4
  3. Verna Lukkaroinen                                             9,4
  4. Adalmiina Ristimäki                                           9,5
  5. Eleonoora Ristimäki                                           9,6
  6. Aino Rokka                                                    9,6
  7. Anni Tallqvist                                                9,7
  8. Amanda Salonen                                               10,1

T7 Pallonheitto

  1. Eleonoora Ristimäki                                         10,00
          10,00
  2. Aino Rokka                                                   6,58
           6,58
  3. Verna Lukkaroinen                                            6,51
           6,51
  4. Amanda Salonen                                               5,86
           5,86
  5. Anni Tallqvist                                               4,85
           4,85
  6. Adalmiina Ristimäki                                          4,79
           4,79
  7. Iina Halonen                                                 4,62
           4,62

T9 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Elina Varemäki                          PernU                 7,4
  2. Pinja Mäkelä                            PernU                 7,7
  3. Milla Lukkaroinen                                             7,9
  4. Elina Ahlroos                                                 8,2
  5. Eveliina Jokela                         PernU                 8,3

T9 Pituus

  1. Elina Varemäki                          PernU                3,26 +0,1          
          3,26  3,19  3,15  3,16
          +0,1  +0,2  -0,6  +0,2
  2. Pinja Mäkelä                            PernU                2,94  0,0          
          2,74  2,68  2,94  2,76
          +0,2   0,0   0,0  +0,5
  3. Elina Ahlroos                                                2,84 +0,3          
          2,77  2,44  2,74  2,84
          +0,2   0,0  -0,8  +0,3
  4. Eveliina Jokela                         PernU                2,72  0,0          
          2,68  2,49  2,52  2,72
           0,0  +0,1   0,0   0,0
  5. Milla Lukkaroinen                                            2,61 +1,1          
          2,40  2,47  2,55  2,61
           0,0   0,0  -0,5  +1.1

T11 60 m


                     Tuuli: NWND

  1. Sofia Lahdenperä                        UST                  10,0
  2. Henni Moilanen                          PernU                10,6
  3. Anni Vuorinen                           PernU                11,2

T11 1000 m


  1. Sofia Lahdenperä                        UST                3.55,0

T11 Pituus

  1. Sofia Lahdenperä                        UST                  3,65  0,0          
          3,65  3,56  3,59  3,53
           0,0  -0,2   0,0   0,0
  2. Henni Moilanen                          PernU                3,14 +0,5          
          2,84  2,88  2,93  3,14
          +0,6   0,0  -0,7  +0.5

T11 Kuula

  1. Anni Vuorinen                           PernU                3,81
           3,51   3,20   3,64   3,81

T13 60 m


                     Tuuli: NWND

  1. Alisa Niemi                             PernU                10,6

T13 Kuula

  1. Alisa Niemi                             PernU                6,84
           6,36   6,65   6,51   6,84

T15 100 m


                     Tuuli: NWND

  1. Lili Jokela                             PernU                14,8

T15 300 m


  1. Lili Jokela                             PernU                57,8

T15 Pituus

  1. Lili Jokela                             PernU                4,47 -1,0          
          3,96  4,47  4,24  4,40
          -1,6  -1,0  -1,1  -1,4
  2. Karoliina Reunanen                      KuusjHu              3,98 -0,6          
          3,83  3,97  3,87  3,98
          -0,3  -1,2  -1,0  -0.6

T15 Kuula

  1. Karoliina Reunanen                      KuusjHu              9,23
           9,16   8,48   8,89   9,23
  2. Lili Jokela                             PernU                5,79
           5,23   5,53   5,39   5,79
=====================================================================

 

 

17- ja 16-v SM kilpailut Pedersöre 7.-9.8.2020

M17 100m; 1) Valtteri Louko LapVi 10,93...7) Arttu Tauriainen PernU 11,45 (ae 11,43)
M17 pituus; 1) Adrian Björkgren IFDrott 719...3) Arttu Tauriainen PernU 676

M16 100m; 1) Jarmo Eromäki HaukivKi 11,02...7) Aleksi Tauriainen PernU 11,76

===========================================================================
15- ja 14-v SM kilpailut Naantali 7.-9.8.2020

T14v keihäs; 1) Rebecca Nelimarkka UlvST 46,83...11) Aivika Kullas PernU 37,53

===========================================================================
OP:n hippokilpailut 4.8.2020
Perniö
4.8.2020


TULOKSET

P4 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Klas Valjanen                                               11,1
  2. Hugo Aaltonen                                                12,2

P4 Pallonheitto

  1. Klas Valjanen                                                4,69
           4,69
  2. Hugo Aaltonen                                                3,25
           3,25
  3. Veikko Vigelius                                              1,37
           1,37

P5 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Johannes Jääskelä                                             9,4
  2. Unto Hakala                                                   9,8
  3. Akseli Aarnio                                                10,5
  4. Aaro Koskinen                                                10,8

P5 Pallonheitto

  1. Johannes Jääskelä                                           12,16
          12,16
  2. Unto Hakala                                                 12,05
          12,05
  3. Akseli Aarnio                                                6,62
           6,62
  4. Aaro Koskinen                                                4,95
           4,95

P6 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Urho Salmenoja                          Kisko                 8,4
  2. Jesper Jokinen                                                9,6
  3. Alexander Westberg                                           10,1
  4. Konsta Honkanen                                              11,9

P6 Pallonheitto

  1. Alexander Westberg                                          17,01
          17,01
  2. Konsta Honkanen                                             11,04
          11,04
  3. Urho Salmenoja                          Kisko               10,68
          10,68
  4. Jesper Jokinen                                               7,39
           7,39

P7 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Nooa Lehto                                                    7,5
  2. Daniel Määttänen                                              8,5
  3. Nooa Laukkanen                                                9,2
  4. Konsta Ketonen                                                9,2
  5. Juho Äikäs                                                   11,5

P7 Pallonheitto

  1. Nooa Lehto                                                  21,70
          21,70
  2. Nooa Laukkanen                                              14,14
          14,14
  3. Daniel Määttänen                                            12,05
          12,05
  4. Konsta Ketonen                                              10,34
          10,34
  5. Juho Äikäs                                                   9,31
           9,31

P8 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Elmo Salmenoja                          Kisko                 7,7
  2. Santeri Moilanen                        PernU                 8,1

P8 Pituus

  1. Elmo Salmenoja                          Kisko                2,82 -2,6          
          2,72  2,82  2,77  2,48
          -0,7  -2,6   0,0  -1,8
  2. Santeri Moilanen                        PernU                2,42 -1,2          
             -  2,18  2,26  2,42
          -0,1   0,0   0,0  -1.2

P9 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Eemil Tito                                                    6,8
  2. Vilho Rokka                                                   7,8

P9 Pituus

  1. Eemil Tito                                                   3,12  0,0          
          3,11  3,12  3,10  2,92
          -0,1   0,0   0,0  -0,7
  2. Vilho Rokka                                                  2,88 -1,5          
          2,50  2,88  2,80  2,60
          -1,6  -1,5   0,0  -1.1

P10 Kuula

  1. Oscar Parviainen                        PernU                5,26
           5,10   5,13   5,26   5,03

T4 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Eva Moberg                                                   10,1
  2. Isla Lehto                                                   10,3
  3. Ilona Tito                                                   11,0
  4. Aava Koskinen                                                11,7
  5. Nelli Moilanen                                               11,8
  6. Elaia Paju                                                   11,9
  7. Alma Ervasto                                                 12,4
  8. Eevi Rintakoski                                              13,2
  9. Minttu Määttänen                                             13,4
 10. Ada Westberg                                                 15,2
 11. Eira Jokinen                                                 18,4
 12. Aksia Niemelä                                                24,1
 13. Pihla Lehto                                                  29,7

T4 Pallonheitto

  1. Isla Lehto                                                   4,85
           4,85
  1. Aava Koskinen                                                4,85
           4,85
  3. Alma Ervasto                                                 3,65
           3,65
  4. Eva Moberg                                                   3,52
           3,52
  5. Ada Westberg                                                 3,24
           3,24
  6. Elaia Paju                                                   3,14
           3,14
  7. Peppi Määttänen                                              2,87
           2,87
  8. Ilona Tito                                                   2,83
           2,83
  9. Minttu Määttänen                                             2,68
           2,68
 10. Nelli Moilanen                                               2,29
           2,29
 11. Eevi Rintakoski                                              1,65
           1,65
 12. Pihla Lehto                                                  0,80
           0,80

T5 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Lilli Nuotio                                                  9,8
  2. Ada Rintakoski                                                9,9
  3. Oona Laukkanen                                                9,9
  4. Unna Vigelius                                                10,2
  5. Hilla Lehto                                                  10,9
  6. Ella Määttänen                                               10,9
  7. Sofia Sandholm                                               11,0
  8. Hillevi Salmi                                                11,5

T5 Pallonheitto

  1. Unna Vigelius                                                5,91
           5,91
  2. Hilla Lehto                                                  5,46
           5,46
  3. Lilli Nuotio                                                 5,19
           5,19
  4. Ada Rintakoski                                               5,12
           5,12
  5. Sofia Sandholm                                               4,73
           4,73
  6. Oona Laukkanen                                               4,53
           4,53
  7. Hillevi Salmi                                                3,75
           3,75
  8. Ella Määttänen                                               3,69
           3,69

T6 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Verna Lukkaroinen                                             9,4
  2. Aino Rokka                                                    9,5
  3. Adalmiina Ristimäki                                           9,5
  4. Anni Tallqvist                                                9,6
  4. Moona Määttänen                                               9,6
  6. Iina Halonen                                                 10,0
  7. Amanda Salonen                                               10,0

T6 Pallonheitto

  1. Aino Rokka                                                   9,33
           9,33
  2. Amanda Salonen                                               7,58
           7,58
  3. Adalmiina Ristimäki                                          6,65
           6,65
  4. Iina Halonen                                                 6,53
           6,53
  5. Moona Määttänen                                              5,88
           5,88
  6. Anni Tallqvist                                               4,49
           4,49
  7. Verna Lukkaroinen                                            4,10
           4,10

T7 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Mea Rintakoski                                                8,8
  2. Eleonoora Ristimäki                                           9,7

T7 Pallonheitto

  1. Eleonoora Ristimäki                                          9,29
           9,29
  2. Mea Rintakoski                                               6,35
           6,35

T8 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Milla Lukkaroinen                                             8,2

T8 Pituus

  1. Milla Lukkaroinen                                            2,50 -0,1          
          2,14  2,00  2,50  2,37
          -1,0   0,0  -0,1  -0.5

T9 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Pinja Mäkelä                            PernU                 7,9
  2. Eveliina Jokela                         PernU                 8,3

T9 Pituus

  1. Pinja Mäkelä                            PernU                2,96  0,0          
          2,39     -  2,79  2,96
           0,0        +0,1   0,0
  2. Eveliina Jokela                         PernU                2,75 +0,5          
          2,48  2,69  2,74  2,75
          -0,8   0,0  +0,4  +0.5

T10 60 m


                     Tuuli: NWND

  1. Henni Moilanen                          PernU                10,6
  2. Anni Vuorinen                           PernU                11,3

T10 Pituus

  1. Henni Moilanen                          PernU                3,14 +0,5          
          2,80  2,79  2,96  3,14
           0,0  +1,6   0,0  +0.5

T10 Kuula

  1. Anni Vuorinen                           PernU                4,03
           3,55   3,44   3,49   4,03

T12 60 m


                     Tuuli: NWND

  1. Essi Lokisto                            SalVilp               9,4

T12 Pituus

  1. Essi Lokisto                            SalVilp              3,63 +0,9          
          3,56  3,48  3,56  3,40  3,57  3,63
          -0,3  -0,9   0,0   0,0  +0,2  +0.9

T12 Kuula

  1. Essi Lokisto                            SalVilp              6,78
           6,52   6,78   6,17      -
 

 

==================================================================

17v piiriottelu Porissa 30.7.2020 (HämsSY-SatY-VarSY-EPU)

M17 100m; 1) Valtteri Louko LapVi 11,01...3) Arttu Tauriainen PernU 11,40
M17 pituus; 1) Arttu Tauriainen PernU 655
Sijoitus:
V-S  349
E-P 265
Häme 262
Satakunta 198
==================================================================

Salamanholjat nuorisokisat Forssa 29.7.2020

M17 100m; 1) Aleksi Tauriainen PernU 11,82
==================================================================

25.-26.7.2020 pm-sisulisähuipentuma, Turku

T14 100m; 1) Unnaveera Unadike TurWei 12,88...9) Lili Jokela Pernu 13,87 (uusi oma ennätys)
T14 pituus: 1) Emmi Tiljander TuUL 513...8) Lili Jokela PernU 445
T14 keihäs: 1) Rania Toivonen UudKK 40,37 2) Aivika Kullas PernU 37,86
T14 300m; 1) Unnaveera Unadike TurWi 44,57 1) Ella-Sofia Hyövelä LidPa 44,57...10)
Lili Jokela PernU 49,17 (uusi oma ennätys)
T9 kuula; 1) Odelia Suutari UudKK 6,58...17) Eveliina Jokela PernU 4,10 (uusi oma ennätys)
T9 40m; 1) Venla Susi RaisKu 6,82...37) Eveliina Jokela PernU 8,59
===================================================================

pm-kilpailut 20.7.2020 Raisio

M100m; 1) Tuomas Lehtonen LiedPa 10,87...10) Petri Tauriainen PernU 12,05
M17 100m; 1) Arttu Tauriainen PernU 11,50 (ae 11,47)...Aleksi Tauriainen PernU
ae 3. 11,47, mutta loppukilpailussa tuli aavistuslähtö
M17 pituus; 1) Arttu Tauriainen PernU 665 (uusi oma ennätys)
====================================================================

Janakkala Games 18.-19.7.2020

T15 100m; 1) Veera Reponen Joutsan Pommi 12,85...18) Lili Jokela PernU 14,17 (oma ennätys)
T15 pituus; 1) Emmi Savenius VehmU 543...21) Lili Jokela PernU 413
T9 40m; 1) Isla Juselius HämeenlTar 6,89...22) Eveliina Jokela PernU 8,46
T9 kuula; 1) Pinja Luontila TampPy 6,44...12) Eveliina Jokela PernU 3,61 (oma ennätys)
====================================================================

Kesäkisa 2 16.7.2020 Helsinki/E

M17 100m; 1) Oliver Kruuspan EST 11,21 2) Arttu Tauriainen PernU 11,45..
4) Aleksi Tauriainen PernU 11,81 (oma ennätys)
M17 pituus: 1) Oliver Kruuspan EST 650  2) Arttu Taurainen PernU 645
====================================================================

Tilastopajacup 5 14.7.2020 Turku

T15 100m; 1) Aada-Olivia Oksanen NoormNo 12.,88...23) Lili Jokela PernU 14,32
====================================================================

Sisulisäikäisten 9-15v pm-kilpailut 9.7.2020 Mynämäki

T9 3-ottelu; 1) Venla Vainio NaantLöy 68...37) Eveliina Jokela PernU 246
====================================================================

Tilastopajacup 4  Turku 7.7.2020

M17 100m; 1) Daniel Keane LahdA 11,27  2) Arttu Tauriainen PernU 11,36 (oma ennätys)
3) Aleksi Tauriainen PernU 11,98 (ae 11,69)
M17 pituus; 1) Leo Rautiainen KU-58 672...3) Arttu Tauriainen PernU 648

T15 300m; 1) Minea Linden LoimLei 43,04...24) Lili Jokela PernU 50,62
T9 40m; 1) Venla Vainio NaanTLöy 7,01...17) Eveliina Jokela PernU 8,27
T9 kuula; 1) Vanessa Rauvola LiedPa 5,16...8) Eveliina Jokela PernU 3,46
====================================================================

Timanttikisat Sastamala 4.7.2020

M100m; 1) Arttu Peltola JyväskKu 10,86...8) Arttu Tauriainen PernU 11,47 oma ennätys...
21) Petri Tauriainen PernU 12,10
====================================================================

pm-kilpailut 2.7.2020 Naantali

M17 200m; 1) Ilari Hiltunen KaarUr 23,69  2) Arttu Tauriainen PernU 23,99
N17 kuula; 1) Minttu Laurila TuUL 13,81...9) Liinu Jokela PernU 8,87

===================================================================

Kipinän kisat 28.6.2020 Lohja/Nummi-Pusula

T15 100m; 1) Elmiina Siikala EspTa 13,09...15) Lili Jokela PernU 14,48
T15 pituus; 1) Venla Lähdemäki RiihimKi 493...12) Lili Jokela PernU 420
T9 pituus; 1) Miisa Virtanen HyvsU 363...19) Eveliina Jokela PernU 223
====================================================================

Rastin Ratakisat 1 25.6.2020  Suomussalmi

M 100m; 1) Arttu Tauriainen PernU 11,48...3) Aleksi Tauriainen PernU 11,91 
4) Petri Tauriainen PernU 12,31 (12,29)
M pituus; 1) Arttu Tauriainen PernU 652

====================================================================

Kesäkuun kisat  Paimio, 25.6.2020

T15 100m; 1) Helena Koivu TTo 13,68...7) Lili Jokela PernU 14,35

====================================================================

Tilastopajacup 3  23.6.2020

T15 pituus: 1) Verna Vuorela LaitJy 532...17) Lili Jokela PernU 419
T9 40m: 1) Maria Fugleberg TuUL 6,97...11) Eveliina Jokela PernU 8,22

====================================================================

 

 

Forssan Salaman viikkokisat 22.6.2020

T9v 40m; 1) Matilda Puolimatka VehmUr 7,25...4) Eveliina Jokela PernU 8,30
T9v keihäs; 1) Olivia Mattila ForssSa 10,78...5) Eveliina Jokela PernU 5,30
T15v pituus; 1) Erika Pyykkö ForssSa 475...7) Lili Jokela PernU 403
T15v 100m; 1)Erika Pyykkö ForssSa 13,30...8) Lili Jokela PernU 14,43

=====================================================================

Vilpas Track Games, Salo 15.6.2020

T15 100m; 1) Emma Sjöberg RaisKu 13,79...Lili Jokela PernU 14,49
T9 40m: 1)Pihla Halava LittTu 7,23...14) Eveliina Jokela PernU 8,22
T9 pituus: 1) Pihla Halava LittTu 332...14) Eveliina Jokela PernU 251

======================================================================

Forssan hyppykisat 13.6.2020

T15 pituus; 1) Erika Pyykkö ForssSa 499....3) Lili Jokela PernU 431

================================================================================

Tilastopajacup I 9.6.2020 Turku

T15 100m oli jälleen ennätysmäärä osallistujia 44
1) Verna Vuorela LaitJy 12,90...32) Lili Jokela PernU 14,35
======================================================================

Tampere Junior Indoor Cames, 6.-8.3.2020 Tampere

M17 pituus; 1) Arttu Tauriainen PernU 647
M17 60m; 1) Valtteri Louko LapuanVirkiä 7,23...12) Arttu Tauriainen PernU 7,50
...15) Aleksi Tauriainen PernU 7,58
T14 60m; 1) Emmi Mäkinen Vehmaisten Urheilijat 8,08...62) Lili Jokela PernU 8,84
(osallistujia 125)
 

=====================================================================

9-15v pm-Hallikilpailut 29.2.-1.3.2020

T9 40m; 1) Venla Vainio NaantLöy 6,98...33) Eveliina Jokela PernU 8,40
T9 kuula; 1) Edith Tuominen LiedPa 5,99...11) Eveliina Jokela PernU 3,01
T9 pituus; 1) Venla Vainio NaantLöy 362...20) Eveliina Jokela PernU 232

=====================================================================

22.-23.2.2020 Nuorten SM-Hallit, Helsinki

M17 pituus: 1) Leo Rautialnen KU-58  682...8) Arttu Tauriainen PernU 635

=====================================================================

8.-9.2.2020 pm hallikilpailut Turku

M60m alkuerissä; 9) Petri Tauriainen PernU 7,48
M17 60m; 1) Arttu Tauriainen PernU 7,32 oma ennätys, 2) Roope Kivelä TuUL 7,50
M17 pituus; 1) Arttu Tauriainen PernU 654 oma ennätys. 2) Jermu Vihmakoski TuUL 628
N15 pituus; 21) Lili Jokela PernU 398

=====================================================================

pm-Kilpailut, Kupittaa 2.2.2020

T15v 200m; 1) Tinja Pirttikoski TuUL 27,32...19)Lili Jokela PernU 30,38

=====================================================================

6.1.2020 LOPPIAISKISAT, TURKU

T15 60m; 1) Verna Vuorela LaitJY 8,08...14) Lili Jokela PernU 8,82
T9 200m; 1) Venla Vainio NaantLöy 33,92...16) Eveliina Jokela PernU 47,50
T9 pituus; 1) Venla Vainio NaantLöy 345...20) Eveliina Jokela PernU 215