Jäsenhuone|TyöhuoneEdustusjoukkue

v. 2020 TULOKSIA

 

Säästöpankin yleisurheilukisat
Perniö
11.8.2020

TULOKSET


P3 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Eemil Hoppania                                               13,9
  2. Mio Vainio                                                   17,4
  3. Sasu Koski                                                   18,6
  4. Aksel Arimaa                                                 21,6
  5. Väinö Räsänen                                                21,7
  6. Elias Hurnanen                                               24,7

P3 Pallonheitto

  1. Elias Hurnanen                                               2,62
           2,62
  2. Eemil Hoppania                                               2,41
           2,41
  3. Mio Vainio                                                   2,13
           2,13
  4. Aksel Arimaa                                                 1,91
           1,91
  5. Väinö Räsänen                                                1,59
           1,59

P5 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Niklas Rantanen                                              10,4
  2. Aaro Koskinen                                                11,4
  3. Joni Kamberg                                                  12,2
  4. Leo Rautio                                                   12,2
  5. Viljo Leikkonen                                              12,5

P5 Pallonheitto

  1. Viljo Leikkonen                                              5,35
           5,35
  2. Niklas Rantanen                                              5,02
           5,02
  3. Aaro Koskinen                                                4,16
           4,16
  4. Joni Kamberg                                                 3,28
           3,28
  5. Leo Rautio                                                   2,63
           2,63

P7 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Nooa Lehto                                                    7,7
  2. Fisnik Veseli                                                 8,5
  3. Dren Hajdni                                                   8,7
  4. Nooa Laukkanen                                                8,8
  5. Daniel Määttänen                        PernU                 8,8
  6. Alexandra Westberg                                            9,9

P7 Pallonheitto

  1. Nooa Lehto                                                  18,73
          18,73
  2. Alexandra Westberg                                          16,87
          16,87
  3. Nooa Laukkanen                                              12,55
          12,55
  4. Daniel Määttänen                        PernU               11,56
          11,56
  5. Fisnik Veseli                                                6,89
           6,89
  6. Dren Hajdni                                                  6,49
           6,49

P9 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Vilho Rokka                                                   8,0
  2. Besart Shabani                                                8,3
  3. Santeri Moilanen                        PernU                 8,5

P9 Pituus

  1. Vilho Rokka                                                  2,70 -0,3          
          2,58  2,63  2,70  2,59
          +1,2   0,0  -0,3  +0,9
  2. Santeri Moilanen                        PernU                2,20  0,0          
          2,20     -  2,14  2,20
          +0,5         0,0   0,0
  3. Besart Shabani                                               0,94 -0,8          
             -     -  0,94     -
                      -0,8     

P13 60 m


                     Tuuli: NWND

  1. Eemeli Varemäki                         PernU                10,3
  2. Veeti Rokka                                                  12,6

P13 1000 m


  1. Onni Vuorinen                           PernU              3.47,0

P13 Pituus

  1. Onni Vuorinen                           PernU                3,89 -1,6          
          3,89  3,78  3,69  3,47
          -1,6  -1,0  -1,5  -1,6
  2. Eemeli Varemäki                         PernU                3,21 -1,1          
          2,99  2,86  3,21  2,76
          -1,6  -0,7  -1,1  -1,3
  3. Veeti Rokka                                                  2,01 -1,1          
          1,95  1,99  1,92  2,01
          -1,5  -1,3  -1,5  -1.1

P13 Kuula

  1. Onni Vuorinen                           PernU                6,36
           6,22   6,12   6,36   6,31
  2. Eemeli Varemäki                         PernU                6,22
           5,71   5,60   5,85   6,22
  3. Veeti Rokka                                                  5,22
           4,15   4,50   4,96   5,22

T3 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Nelli Moilanen                          PernU                11,9
  2. Ada Westberg                                                 15,2
  3. Peppi Määttänen                         PernU                15,3
  4. Aksia Niemelä                                                23,1
  5. Pihla Lehto                                                  26,7

T3 Pallonheitto

  1. Ada Westberg                                                 2,79
           2,79
  2. Peppi Määttänen                         PernU                2,49
           2,49
  3. Nelli Moilanen                          PernU                1,95
           1,95
  4. Pihla Lehto                                                  1,29
           1,29

T5 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Isla Lehto                                                   10,1
  2. Oona Laukkanen                                               10,3
  3. Ella Määttänen                          PernU                10,4
  4. Hilla Lehto                                                  10,5
  5. Aava Laaksonen                                               11,5

T5 Pallonheitto

  1. Hilla Lehto                                                  4,26
           4,26
  2. Isla Lehto                                                   4,19
           4,19
  3. Oona Laukkanen                                               3,80
           3,80
  4. Aava Laaksonen                                               3,32
           3,32
  5. Ella Määttänen                          PernU                3,29
           3,29

T7 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Sanni Lahdenperä                        UST                   8,9
  2. Iina Halonen                                                  9,4
  3. Verna Lukkaroinen                                             9,4
  4. Adalmiina Ristimäki                                           9,5
  5. Eleonoora Ristimäki                                           9,6
  6. Aino Rokka                                                    9,6
  7. Anni Tallqvist                                                9,7
  8. Amanda Salonen                                               10,1

T7 Pallonheitto

  1. Eleonoora Ristimäki                                         10,00
          10,00
  2. Aino Rokka                                                   6,58
           6,58
  3. Verna Lukkaroinen                                            6,51
           6,51
  4. Amanda Salonen                                               5,86
           5,86
  5. Anni Tallqvist                                               4,85
           4,85
  6. Adalmiina Ristimäki                                          4,79
           4,79
  7. Iina Halonen                                                 4,62
           4,62

T9 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Elina Varemäki                          PernU                 7,4
  2. Pinja Mäkelä                            PernU                 7,7
  3. Milla Lukkaroinen                                             7,9
  4. Elina Ahlroos                                                 8,2
  5. Eveliina Jokela                         PernU                 8,3

T9 Pituus

  1. Elina Varemäki                          PernU                3,26 +0,1          
          3,26  3,19  3,15  3,16
          +0,1  +0,2  -0,6  +0,2
  2. Pinja Mäkelä                            PernU                2,94  0,0          
          2,74  2,68  2,94  2,76
          +0,2   0,0   0,0  +0,5
  3. Elina Ahlroos                                                2,84 +0,3          
          2,77  2,44  2,74  2,84
          +0,2   0,0  -0,8  +0,3
  4. Eveliina Jokela                         PernU                2,72  0,0          
          2,68  2,49  2,52  2,72
           0,0  +0,1   0,0   0,0
  5. Milla Lukkaroinen                                            2,61 +1,1          
          2,40  2,47  2,55  2,61
           0,0   0,0  -0,5  +1.1

T11 60 m


                     Tuuli: NWND

  1. Sofia Lahdenperä                        UST                  10,0
  2. Henni Moilanen                          PernU                10,6
  3. Anni Vuorinen                           PernU                11,2

T11 1000 m


  1. Sofia Lahdenperä                        UST                3.55,0

T11 Pituus

  1. Sofia Lahdenperä                        UST                  3,65  0,0          
          3,65  3,56  3,59  3,53
           0,0  -0,2   0,0   0,0
  2. Henni Moilanen                          PernU                3,14 +0,5          
          2,84  2,88  2,93  3,14
          +0,6   0,0  -0,7  +0.5

T11 Kuula

  1. Anni Vuorinen                           PernU                3,81
           3,51   3,20   3,64   3,81

T13 60 m


                     Tuuli: NWND

  1. Alisa Niemi                             PernU                10,6

T13 Kuula

  1. Alisa Niemi                             PernU                6,84
           6,36   6,65   6,51   6,84

T15 100 m


                     Tuuli: NWND

  1. Lili Jokela                             PernU                14,8

T15 300 m


  1. Lili Jokela                             PernU                57,8

T15 Pituus

  1. Lili Jokela                             PernU                4,47 -1,0          
          3,96  4,47  4,24  4,40
          -1,6  -1,0  -1,1  -1,4
  2. Karoliina Reunanen                      KuusjHu              3,98 -0,6          
          3,83  3,97  3,87  3,98
          -0,3  -1,2  -1,0  -0.6

T15 Kuula

  1. Karoliina Reunanen                      KuusjHu              9,23
           9,16   8,48   8,89   9,23
  2. Lili Jokela                             PernU                5,79
           5,23   5,53   5,39   5,79
=====================================================================

 

 

17- ja 16-v SM kilpailut Pedersöre 7.-9.8.2020

M17 100m; 1) Valtteri Louko LapVi 10,93...7) Arttu Tauriainen PernU 11,45 (ae 11,43)
M17 pituus; 1) Adrian Björkgren IFDrott 719...3) Arttu Tauriainen PernU 676

M16 100m; 1) Jarmo Eromäki HaukivKi 11,02...7) Aleksi Tauriainen PernU 11,76

===========================================================================
15- ja 14-v SM kilpailut Naantali 7.-9.8.2020

T14v keihäs; 1) Rebecca Nelimarkka UlvST 46,83...11) Aivika Kullas PernU 37,53

===========================================================================
OP:n hippokilpailut 4.8.2020
Perniö
4.8.2020


TULOKSET

P4 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Klas Valjanen                                               11,1
  2. Hugo Aaltonen                                                12,2

P4 Pallonheitto

  1. Klas Valjanen                                                4,69
           4,69
  2. Hugo Aaltonen                                                3,25
           3,25
  3. Veikko Vigelius                                              1,37
           1,37

P5 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Johannes Jääskelä                                             9,4
  2. Unto Hakala                                                   9,8
  3. Akseli Aarnio                                                10,5
  4. Aaro Koskinen                                                10,8

P5 Pallonheitto

  1. Johannes Jääskelä                                           12,16
          12,16
  2. Unto Hakala                                                 12,05
          12,05
  3. Akseli Aarnio                                                6,62
           6,62
  4. Aaro Koskinen                                                4,95
           4,95

P6 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Urho Salmenoja                          Kisko                 8,4
  2. Jesper Jokinen                                                9,6
  3. Alexander Westberg                                           10,1
  4. Konsta Honkanen                                              11,9

P6 Pallonheitto

  1. Alexander Westberg                                          17,01
          17,01
  2. Konsta Honkanen                                             11,04
          11,04
  3. Urho Salmenoja                          Kisko               10,68
          10,68
  4. Jesper Jokinen                                               7,39
           7,39

P7 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Nooa Lehto                                                    7,5
  2. Daniel Määttänen                                              8,5
  3. Nooa Laukkanen                                                9,2
  4. Konsta Ketonen                                                9,2
  5. Juho Äikäs                                                   11,5

P7 Pallonheitto

  1. Nooa Lehto                                                  21,70
          21,70
  2. Nooa Laukkanen                                              14,14
          14,14
  3. Daniel Määttänen                                            12,05
          12,05
  4. Konsta Ketonen                                              10,34
          10,34
  5. Juho Äikäs                                                   9,31
           9,31

P8 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Elmo Salmenoja                          Kisko                 7,7
  2. Santeri Moilanen                        PernU                 8,1

P8 Pituus

  1. Elmo Salmenoja                          Kisko                2,82 -2,6          
          2,72  2,82  2,77  2,48
          -0,7  -2,6   0,0  -1,8
  2. Santeri Moilanen                        PernU                2,42 -1,2          
             -  2,18  2,26  2,42
          -0,1   0,0   0,0  -1.2

P9 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Eemil Tito                                                    6,8
  2. Vilho Rokka                                                   7,8

P9 Pituus

  1. Eemil Tito                                                   3,12  0,0          
          3,11  3,12  3,10  2,92
          -0,1   0,0   0,0  -0,7
  2. Vilho Rokka                                                  2,88 -1,5          
          2,50  2,88  2,80  2,60
          -1,6  -1,5   0,0  -1.1

P10 Kuula

  1. Oscar Parviainen                        PernU                5,26
           5,10   5,13   5,26   5,03

T4 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Eva Moberg                                                   10,1
  2. Isla Lehto                                                   10,3
  3. Ilona Tito                                                   11,0
  4. Aava Koskinen                                                11,7
  5. Nelli Moilanen                                               11,8
  6. Elaia Paju                                                   11,9
  7. Alma Ervasto                                                 12,4
  8. Eevi Rintakoski                                              13,2
  9. Minttu Määttänen                                             13,4
 10. Ada Westberg                                                 15,2
 11. Eira Jokinen                                                 18,4
 12. Aksia Niemelä                                                24,1
 13. Pihla Lehto                                                  29,7

T4 Pallonheitto

  1. Isla Lehto                                                   4,85
           4,85
  1. Aava Koskinen                                                4,85
           4,85
  3. Alma Ervasto                                                 3,65
           3,65
  4. Eva Moberg                                                   3,52
           3,52
  5. Ada Westberg                                                 3,24
           3,24
  6. Elaia Paju                                                   3,14
           3,14
  7. Peppi Määttänen                                              2,87
           2,87
  8. Ilona Tito                                                   2,83
           2,83
  9. Minttu Määttänen                                             2,68
           2,68
 10. Nelli Moilanen                                               2,29
           2,29
 11. Eevi Rintakoski                                              1,65
           1,65
 12. Pihla Lehto                                                  0,80
           0,80

T5 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Lilli Nuotio                                                  9,8
  2. Ada Rintakoski                                                9,9
  3. Oona Laukkanen                                                9,9
  4. Unna Vigelius                                                10,2
  5. Hilla Lehto                                                  10,9
  6. Ella Määttänen                                               10,9
  7. Sofia Sandholm                                               11,0
  8. Hillevi Salmi                                                11,5

T5 Pallonheitto

  1. Unna Vigelius                                                5,91
           5,91
  2. Hilla Lehto                                                  5,46
           5,46
  3. Lilli Nuotio                                                 5,19
           5,19
  4. Ada Rintakoski                                               5,12
           5,12
  5. Sofia Sandholm                                               4,73
           4,73
  6. Oona Laukkanen                                               4,53
           4,53
  7. Hillevi Salmi                                                3,75
           3,75
  8. Ella Määttänen                                               3,69
           3,69

T6 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Verna Lukkaroinen                                             9,4
  2. Aino Rokka                                                    9,5
  3. Adalmiina Ristimäki                                           9,5
  4. Anni Tallqvist                                                9,6
  4. Moona Määttänen                                               9,6
  6. Iina Halonen                                                 10,0
  7. Amanda Salonen                                               10,0

T6 Pallonheitto

  1. Aino Rokka                                                   9,33
           9,33
  2. Amanda Salonen                                               7,58
           7,58
  3. Adalmiina Ristimäki                                          6,65
           6,65
  4. Iina Halonen                                                 6,53
           6,53
  5. Moona Määttänen                                              5,88
           5,88
  6. Anni Tallqvist                                               4,49
           4,49
  7. Verna Lukkaroinen                                            4,10
           4,10

T7 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Mea Rintakoski                                                8,8
  2. Eleonoora Ristimäki                                           9,7

T7 Pallonheitto

  1. Eleonoora Ristimäki                                          9,29
           9,29
  2. Mea Rintakoski                                               6,35
           6,35

T8 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Milla Lukkaroinen                                             8,2

T8 Pituus

  1. Milla Lukkaroinen                                            2,50 -0,1          
          2,14  2,00  2,50  2,37
          -1,0   0,0  -0,1  -0.5

T9 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Pinja Mäkelä                            PernU                 7,9
  2. Eveliina Jokela                         PernU                 8,3

T9 Pituus

  1. Pinja Mäkelä                            PernU                2,96  0,0          
          2,39     -  2,79  2,96
           0,0        +0,1   0,0
  2. Eveliina Jokela                         PernU                2,75 +0,5          
          2,48  2,69  2,74  2,75
          -0,8   0,0  +0,4  +0.5

T10 60 m


                     Tuuli: NWND

  1. Henni Moilanen                          PernU                10,6
  2. Anni Vuorinen                           PernU                11,3

T10 Pituus

  1. Henni Moilanen                          PernU                3,14 +0,5          
          2,80  2,79  2,96  3,14
           0,0  +1,6   0,0  +0.5

T10 Kuula

  1. Anni Vuorinen                           PernU                4,03
           3,55   3,44   3,49   4,03

T12 60 m


                     Tuuli: NWND

  1. Essi Lokisto                            SalVilp               9,4

T12 Pituus

  1. Essi Lokisto                            SalVilp              3,63 +0,9          
          3,56  3,48  3,56  3,40  3,57  3,63
          -0,3  -0,9   0,0   0,0  +0,2  +0.9

T12 Kuula

  1. Essi Lokisto                            SalVilp              6,78
           6,52   6,78   6,17      -
 

 

==================================================================

17v piiriottelu Porissa 30.7.2020 (HämsSY-SatY-VarSY-EPU)

M17 100m; 1) Valtteri Louko LapVi 11,01...3) Arttu Tauriainen PernU 11,40
M17 pituus; 1) Arttu Tauriainen PernU 655
Sijoitus:
V-S  349
E-P 265
Häme 262
Satakunta 198
==================================================================

Salamanholjat nuorisokisat Forssa 29.7.2020

M17 100m; 1) Aleksi Tauriainen PernU 11,82
==================================================================

25.-26.7.2020 pm-sisulisähuipentuma, Turku

T14 100m; 1) Unnaveera Unadike TurWei 12,88...9) Lili Jokela Pernu 13,87 (uusi oma ennätys)
T14 pituus: 1) Emmi Tiljander TuUL 513...8) Lili Jokela PernU 445
T14 keihäs: 1) Rania Toivonen UudKK 40,37 2) Aivika Kullas PernU 37,86
T14 300m; 1) Unnaveera Unadike TurWi 44,57 1) Ella-Sofia Hyövelä LidPa 44,57...10)
Lili Jokela PernU 49,17 (uusi oma ennätys)
T9 kuula; 1) Odelia Suutari UudKK 6,58...17) Eveliina Jokela PernU 4,10 (uusi oma ennätys)
T9 40m; 1) Venla Susi RaisKu 6,82...37) Eveliina Jokela PernU 8,59
===================================================================

pm-kilpailut 20.7.2020 Raisio

M100m; 1) Tuomas Lehtonen LiedPa 10,87...10) Petri Tauriainen PernU 12,05
M17 100m; 1) Arttu Tauriainen PernU 11,50 (ae 11,47)...Aleksi Tauriainen PernU
ae 3. 11,47, mutta loppukilpailussa tuli aavistuslähtö
M17 pituus; 1) Arttu Tauriainen PernU 665 (uusi oma ennätys)
====================================================================

Janakkala Games 18.-19.7.2020

T15 100m; 1) Veera Reponen Joutsan Pommi 12,85...18) Lili Jokela PernU 14,17 (oma ennätys)
T15 pituus; 1) Emmi Savenius VehmU 543...21) Lili Jokela PernU 413
T9 40m; 1) Isla Juselius HämeenlTar 6,89...22) Eveliina Jokela PernU 8,46
T9 kuula; 1) Pinja Luontila TampPy 6,44...12) Eveliina Jokela PernU 3,61 (oma ennätys)
====================================================================

Kesäkisa 2 16.7.2020 Helsinki/E

M17 100m; 1) Oliver Kruuspan EST 11,21 2) Arttu Tauriainen PernU 11,45..
4) Aleksi Tauriainen PernU 11,81 (oma ennätys)
M17 pituus: 1) Oliver Kruuspan EST 650  2) Arttu Taurainen PernU 645
====================================================================

Tilastopajacup 5 14.7.2020 Turku

T15 100m; 1) Aada-Olivia Oksanen NoormNo 12.,88...23) Lili Jokela PernU 14,32
====================================================================

Sisulisäikäisten 9-15v pm-kilpailut 9.7.2020 Mynämäki

T9 3-ottelu; 1) Venla Vainio NaantLöy 68...37) Eveliina Jokela PernU 246
====================================================================

Tilastopajacup 4  Turku 7.7.2020

M17 100m; 1) Daniel Keane LahdA 11,27  2) Arttu Tauriainen PernU 11,36 (oma ennätys)
3) Aleksi Tauriainen PernU 11,98 (ae 11,69)
M17 pituus; 1) Leo Rautiainen KU-58 672...3) Arttu Tauriainen PernU 648

T15 300m; 1) Minea Linden LoimLei 43,04...24) Lili Jokela PernU 50,62
T9 40m; 1) Venla Vainio NaanTLöy 7,01...17) Eveliina Jokela PernU 8,27
T9 kuula; 1) Vanessa Rauvola LiedPa 5,16...8) Eveliina Jokela PernU 3,46
====================================================================

Timanttikisat Sastamala 4.7.2020

M100m; 1) Arttu Peltola JyväskKu 10,86...8) Arttu Tauriainen PernU 11,47 oma ennätys...
21) Petri Tauriainen PernU 12,10
====================================================================

pm-kilpailut 2.7.2020 Naantali

M17 200m; 1) Ilari Hiltunen KaarUr 23,69  2) Arttu Tauriainen PernU 23,99
N17 kuula; 1) Minttu Laurila TuUL 13,81...9) Liinu Jokela PernU 8,87

===================================================================

Kipinän kisat 28.6.2020 Lohja/Nummi-Pusula

T15 100m; 1) Elmiina Siikala EspTa 13,09...15) Lili Jokela PernU 14,48
T15 pituus; 1) Venla Lähdemäki RiihimKi 493...12) Lili Jokela PernU 420
T9 pituus; 1) Miisa Virtanen HyvsU 363...19) Eveliina Jokela PernU 223
====================================================================

Rastin Ratakisat 1 25.6.2020  Suomussalmi

M 100m; 1) Arttu Tauriainen PernU 11,48...3) Aleksi Tauriainen PernU 11,91 
4) Petri Tauriainen PernU 12,31 (12,29)
M pituus; 1) Arttu Tauriainen PernU 652

====================================================================

Kesäkuun kisat  Paimio, 25.6.2020

T15 100m; 1) Helena Koivu TTo 13,68...7) Lili Jokela PernU 14,35

====================================================================

Tilastopajacup 3  23.6.2020

T15 pituus: 1) Verna Vuorela LaitJy 532...17) Lili Jokela PernU 419
T9 40m: 1) Maria Fugleberg TuUL 6,97...11) Eveliina Jokela PernU 8,22

====================================================================

 

 

Forssan Salaman viikkokisat 22.6.2020

T9v 40m; 1) Matilda Puolimatka VehmUr 7,25...4) Eveliina Jokela PernU 8,30
T9v keihäs; 1) Olivia Mattila ForssSa 10,78...5) Eveliina Jokela PernU 5,30
T15v pituus; 1) Erika Pyykkö ForssSa 475...7) Lili Jokela PernU 403
T15v 100m; 1)Erika Pyykkö ForssSa 13,30...8) Lili Jokela PernU 14,43

=====================================================================

Vilpas Track Games, Salo 15.6.2020

T15 100m; 1) Emma Sjöberg RaisKu 13,79...Lili Jokela PernU 14,49
T9 40m: 1)Pihla Halava LittTu 7,23...14) Eveliina Jokela PernU 8,22
T9 pituus: 1) Pihla Halava LittTu 332...14) Eveliina Jokela PernU 251

======================================================================

Forssan hyppykisat 13.6.2020

T15 pituus; 1) Erika Pyykkö ForssSa 499....3) Lili Jokela PernU 431

================================================================================

Tilastopajacup I 9.6.2020 Turku

T15 100m oli jälleen ennätysmäärä osallistujia 44
1) Verna Vuorela LaitJy 12,90...32) Lili Jokela PernU 14,35
======================================================================

Tampere Junior Indoor Cames, 6.-8.3.2020 Tampere

M17 pituus; 1) Arttu Tauriainen PernU 647
M17 60m; 1) Valtteri Louko LapuanVirkiä 7,23...12) Arttu Tauriainen PernU 7,50
...15) Aleksi Tauriainen PernU 7,58
T14 60m; 1) Emmi Mäkinen Vehmaisten Urheilijat 8,08...62) Lili Jokela PernU 8,84
(osallistujia 125)
 

=====================================================================

9-15v pm-Hallikilpailut 29.2.-1.3.2020

T9 40m; 1) Venla Vainio NaantLöy 6,98...33) Eveliina Jokela PernU 8,40
T9 kuula; 1) Edith Tuominen LiedPa 5,99...11) Eveliina Jokela PernU 3,01
T9 pituus; 1) Venla Vainio NaantLöy 362...20) Eveliina Jokela PernU 232

=====================================================================

22.-23.2.2020 Nuorten SM-Hallit, Helsinki

M17 pituus: 1) Leo Rautialnen KU-58  682...8) Arttu Tauriainen PernU 635

=====================================================================

8.-9.2.2020 pm hallikilpailut Turku

M60m alkuerissä; 9) Petri Tauriainen PernU 7,48
M17 60m; 1) Arttu Tauriainen PernU 7,32 oma ennätys, 2) Roope Kivelä TuUL 7,50
M17 pituus; 1) Arttu Tauriainen PernU 654 oma ennätys. 2) Jermu Vihmakoski TuUL 628
N15 pituus; 21) Lili Jokela PernU 398

=====================================================================

pm-Kilpailut, Kupittaa 2.2.2020

T15v 200m; 1) Tinja Pirttikoski TuUL 27,32...19)Lili Jokela PernU 30,38

=====================================================================

6.1.2020 LOPPIAISKISAT, TURKU

T15 60m; 1) Verna Vuorela LaitJY 8,08...14) Lili Jokela PernU 8,82
T9 200m; 1) Venla Vainio NaantLöy 33,92...16) Eveliina Jokela PernU 47,50
T9 pituus; 1) Venla Vainio NaantLöy 345...20) Eveliina Jokela PernU 215