Jäsenhuone|TyöhuoneEdustusjoukkue

v. 2021 TULOKSIA

Syyskisa ja TUL:n seuraottelu 31.8.2021 Salo

T15100m; 1) Monamaria Pyhältö TampPy 13,23...5) Lili Jokela PernU 13,85
T15 pituus; 1) Miranda Lehtimäki ForssSa 4,64...3) Lili Jokela PernU 4,44
T11 kuula; 1) Viivi Ruohonen TurWei 8,09...13) Eveliina Jokela PernU 5,05

==========================================================================================

Säästöpankin kisa
Perniö
26.8.2021


TULOKSET

P3 40 m

Tuuli: NWND

  1. Eero Halonen                                                 19,2
  2. Niklas Halkilahti                                            19,8
  3. Taisto Immonen                                               21,2

P3 Pallonheitto

  1. Eero Halonen                                                 2,12
           2,12
  2. Taisto Immonen                                               1,96
           1,96
  3. Niklas Halkilahti                                            0,74
           0,74

P5 40 m

Tuuli: NWND

  1. Klas Valjanen                                                10,2
  2. Vili Hotokka                                                 11,4
  3. Romeo Välikangas                                             11,8
  4. Alex Halonen                                                 12,1

P5 Pallonheitto

  1. Klas Valjanen                                                7,67
           7,67
  2. Romeo Välikangas                                             7,41
           7,41
  3. Vili Hotokka                                                 4,70
           4,70
  4. Alex Halonen                                                 4,09
           4,09

P7 40 m

Tuuli: NWND

  1. Runar Laine                                                   8,3
  2. Daniel Määttänen                                              8,4
  3. Daniel Salmi                                                  8,9

P7 Pallonheitto

  1. Runar Laine                                                 12,36
          12,36
  2. Daniel Salmi                                                 9,60
           9,60
  3. Daniel Määttänen                                             9,49
           9,49

P9 40 m

Tuuli: NWND

  1. Nooa Lehto                                                    7,9
  2. Elias Kulmala                                                 9,0

P9 Pituus

  1. Nooa Lehto                                                   2,97                
          2,97  2,80  2,87  2,86
                                
  2. Elias Kulmala                                                2,64                
          2,64  2,54  2,31  2,20
                                

P11 60 m

Tuuli: NWND

  1. Daniel Laine                                                 13,2

P11 Kuula

  1. Daniel Laine                                                 4,68
           3,72   4,58   4,68   4,63

P13 Pituus

  1. Paulus Salmelin                         PernU                3,03  0,0           
             X  2,26  3,03  3,01
                -2,2   0,0  -0.8

T3 40 m

Tuuli: NWND

  1. Aada Halonen                                                 18,1
  2. Lumi Aaltonen                                                18,6
  3. Manta Lukkaroinen                                            19,0
  4. Aleksandra Salonen                                           19,5
  5. Sofia Nyman                                                  36,1

T3 Pallonheitto

  1. Stella Valjanen                                              4,00
           4,00
  2. Manta Lukkaroinen                                            2,25
           2,25
  3. Aada Halonen                                                 1,85
           1,85
  4. Aleksandra Salonen                                           1,08
           1,08
  5. Sofia Nyman                                                  0,91
           0,91

T5 40 m

Tuuli: NWND

  1. Alina Ranta-Aho                                              10,3
  2. Isla Lehto                                                   10,5
  3. Linnea Halkilahti                                            10,8
  4. Nelli Moilanen                                               10,9
  5. Netta Kainulainen                                            11,1
  6. Matilda Nyman                                                11,3
  7. Emma Hallamaa                                                13,8
  8. Peppi Määttänen                                              13,9

T5 Pallonheitto

  1. Netta Kainulainen                                            5,53
           5,53
  2. Isla Lehto                                                   5,05
           5,05
  3. Alina Ranta-Aho                                              5,01
           5,01
  4. Linnea Halkilahti                                            4,30
           4,30
  5. Matilda Nyman                                                3,19
           3,19
  6. Nelli Moilanen                                               3,16
           3,16
  7. Peppi Määttänen                                              2,47
           2,47
  8. Emma Hallamaa                                                2,46
           2,46

T7 40 m

Tuuli: NWND

  1. Vilma Luoto                                                   8,8
  2. Verna Lukkaroinen                                             9,1
  3. Iina Halonen                                                  9,2
  4. Adalmiina Ristimäki                                           9,4
  5. Amanda Salonen                                                9,8
  6. Janelle Saarva                                                9,9
  7. Maribel Saarva                                               10,4
  7. Ella Määttänen                                               10,4

T7 Pallonheitto

  1. Janelle Saarva                                               9,33
           9,33
  2. Amanda Salonen                                               9,12
           9,12
  3. Vilma Luoto                                                  8,99
           8,99
  4. Adalmiina Ristimäki                                          7,09
           7,09
  5. Milja Halonen                                                6,98
           6,98
  6. Iina Halonen                                                 6,85
           6,85
  7. Verna Lukkaroinen                                            5,40
           5,40
  8. Maribel Saarva                                               4,54
           4,54
  9. Ella Määttänen                                               3,98
           3,98

T9 40 m

Tuuli: NWND

  1. Milla Lukkaroinen                                             8,1
  2. Ninni Wiman                                                   8,8
  3. Eleonoora Ristimäki                                           9,4

T9 Pituus

  1. Milla Lukkaroinen                                            2,60                
          2,54  2,60  2,60  2,12
                                
  2. Eleonoora Ristimäki                                          2,06                
          1,94  2,06  1,92  1,77
                                
  3. Ferra Laine                                                  1,77                
          1,77  1,73  1,66  1,58
                                

T11 60 m

Tuuli: NWND

  1. Elina Varemäki                          PernU                10,5
  2. Henni Moilanen                                               11,2
  3. Aada-Sofia Kulmala                                           11,6
  4. Pinja Mäkelä                            PernU                11,7
  5. Eveliina Jokela                         PernU                13,6

T11 1000 m


  1. Elina Varemäki                          PernU              4.22,8
  2. Pinja Mäkelä                            PernU              5.04,6
  3. Eveliina Jokela                         PernU              5.21,1

T11 Pituus

  1. Elina Varemäki                          PernU                3,65                
             X  3,65  3,41  3,58
                                
  2. Henni Moilanen                                               3,12                
          3,00  2,88  3,07  3,12
                                
  3. Pinja Mäkelä                            PernU                2,91                
          2,89  2,75  2,55  2,91
                                
  4. Eveliina Jokela                         PernU                2,61                
          2,61  2,22  2,44  2,48
                                

T11 Kuula

  1. Eveliina Jokela                         PernU                4,74
           4,66   4,74   4,48   4,26
  2. Elina Varemäki                          PernU                4,69
           4,06   4,31   4,69   4,31
  3. Pinja Mäkelä                            PernU                3,36
           2,78   3,36   3,12   3,14

T13 60 m

Tuuli: NWND

  1. Miisa Wiman                                                  10,6

T13 Pituus

  1. Miisa Wiman                                                  3,27 -0,7           
          3,19  3,27  3,12     X
          -0,8  -0,7  +1,3      

T13 Kuula

  1. Miisa Wiman                                                  4,94
           3,97   4,93   4,76   4,94

T15 100 m

Tuuli: NWND

  1. Lili Jokela                             PernU                15,1

T15 300 m


  1. Lili Jokela                             PernU                58,3

T15 Pituus

  1. Lili Jokela                             PernU                4,19 -0,3           
          4,09     X     X  4,19
          -0,1              -0.3

T15 Kuula

  1. Lili Jokela                             PernU                5,86
           5,21   5,29   5,86   5,57
 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kaupungin mestaruuskilpailut Paimio 23.8.2021

T15 100m; 1) Lili Jokela PernU 14,22
T11 pituus; 1) Lumi Valjanen MaskKa 383...14) Eveliina Jokela PernU 274

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

19-22v SM-kilpailut Turussa 13.-15.8.2021

M19 pituus; 1) Eetu Jokela AlavVi 7,16...4) Arttu Tauriainen PernU 6,96
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Someron kaupungin mestaruuskilpailut 13.8.2021

T15 100m; 1) Miriam Puolimatka VehmU 13,35  2) Lili Jokela PernU 13,94

T11 kuula; 1) Melina Siviranta SomE 5,82  2) Eveliina Jokela PernU 5,11
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Seuracup II 10.8.2021 Liedossa

T11 kuula; 1) Laura Sovijärvi LiedPa 8,21...8) Eveliina Jokela PernU 5,50
T15 300m; 1) Ella-Sofia Hyövelä LiedPa 46,14 2) Lili Jokela PernU 48,32

==================================================================================================

PeU:n Elokuun kilpailut 5.8.2021 Perniössä
Sarjat 4-8v

 

 

P4 40m
1)   Alex Halonen                     Salo                      12,00             
2)   Sasu Koski                       Salo                      13,50             
3)   Elias Sandholm                   Salo                      13,60             
4)   Emil Westberg                    PernU                     14,90             
5)   Eero Halonen                     Salo                      18,20             
6)   Eemil Hoppania                   Salo                      19,80             
7)   Taisto Immonen                   Salo                      36,70             
8)   Aksel Arimaa                     Salo                      40,20             

Loppukilpailu erä 1
1)   Sasu Koski                       Salo                      13,50             
2)   Elias Sandholm                   Salo                      13,60             
3)   Emil Westberg                    PernU                     14,90             
4)   Eero Halonen                     Salo                      18,20             

Loppukilpailu erä 2
1)   Alex Halonen                     Salo                      12,00             
2)   Eemil Hoppania                   Salo                      19,80             
3)   Taisto Immonen                   Salo                      36,70             
4)   Aksel Arimaa                     Salo                      40,20             


T4 40m
1)   Edith Perheentupa                PiikkKa                   10,30             
2)   Eevi Rintakoski                  PernU                     10,90             
3)   Ada Westberg                     PernU                     11,50             
4)   Manta Lukkaroinen                Salo                      17,10             
5)   Aada Halonen                     Salo                      18,90             
6)   Elsi Arimaa                      Salo                      26,10             
7)   Beata Melkkilä                   Salo                      40,30             
     Stella Valjanen                  PernU                     DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Edith Perheentupa                PiikkKa                   10,30             
2)   Eevi Rintakoski                  PernU                     10,90             
3)   Ada Westberg                     PernU                     11,50             
4)   Manta Lukkaroinen                Salo                      17,10             

Loppukilpailu erä 2
1)   Aada Halonen                     Salo                      18,90             
2)   Elsi Arimaa                      Salo                      26,10             
3)   Beata Melkkilä                   Salo                      40,30             
     Stella Valjanen                  PernU                     DNS               


P4 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Aksel Arimaa                     Salo                      4,12              
     4,12   

2)   Eemil Hoppania                   Salo                      4,10              
     4,10   

3)   Emil Westberg                    PernU                     3,08              
     3,08   

4)   Elias Sandholm                   Salo                      2,72              
     2,72   

5)   Eero Halonen                     Salo                      2,20              
     2,20   

6)   Taisto Immonen                   Salo                      2,13              
     2,13   

     Sasu Koski                       Salo                      NM                
     x      



T4 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Edith Perheentupa                PiikkKa                   6,46              
     6,46   

2)   Ada Westberg                     PernU                     4,60              
     4,60   

3)   Eevi Rintakoski                  PernU                     3,41              
     3,41   

4)   Stella Valjanen                  PernU                     2,80              
     2,80   

5)   Manta Lukkaroinen                Salo                      1,97              
     1,97   

6)   Beata Melkkilä                   Salo                      0,03              
     0,03   



P5 40m
Loppukilpailu
1)   Klas Valjanen                    PernU                     10,30             
2)   Romeo Välikangas                 Salo                      12,10             


T5 40m
Loppukilpailu
1)   Saimi Koivumäki                  TuUL                      10,50             
2)   Peppi Määttänen                  PernU                     12,90             


P5 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Klas Valjanen                    PernU                     7,99              
     7,99   

2)   Romeo Välikangas                 Salo                      6,62              
     6,62   



T5 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Saimi Koivumäki                  TuUL                      4,06              
     4,06   

2)   Peppi Määttänen                  PernU                     3,48              
     3,48   



P6 40m

T6 40m
Loppukilpailu
1)   Ingrid Perheentupa               PiikkKa                   8,50              
2)   Aada Rintakoski                  PernU                     9,10              
3)   Jade Karros                      salo                      9,20              
4)   Sofia Sandholm                   salo                      9,70              
5)   Ella Määttänen                   PernU                     10,00             


P6 Pallonheitto

T6 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Ingrid Perheentupa               PiikkKa                   12,70             
     12,70  

2)   Jade Karros                      salo                      7,95              
     7,95   

3)   Sofia Sandholm                   salo                      6,25              
     6,25   

4)   Ella Määttänen                   PernU                     5,56              
     5,56   

5)   Aada Rintakoski                  PernU                     5,26              
     5,26   



P7 40m
Loppukilpailu
1)   Alexander Westberg               PernU                     8,30              
1)   Topias Huitti                    SalVil                    8,30              


T7 40m
1)   Maisa Tanska                     SalVil                    8,00              
2)   Tiida Kuokkanen                  SalVil                    8,10              
3)   Sanni Lahdenperä                 UlvST                     8,30              
4)   Verna Lukkaroinen                Salo                      8,70              
5)   Ida Laaksonen                    SalVil                    8,80              
5)   Iina Halonen                     Salo                      8,80              
7)   Adalmiina Ristimäki              PernU                     9,40              
     Amanda Salonen                   PernU                     DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Tiida Kuokkanen                  SalVil                    8,10              
2)   Sanni Lahdenperä                 UlvST                     8,30              
3)   Ida Laaksonen                    SalVil                    8,80              
4)   Adalmiina Ristimäki              PernU                     9,40              

Loppukilpailu erä 2
1)   Maisa Tanska                     SalVil                    8,00              
2)   Verna Lukkaroinen                Salo                      8,70              
3)   Iina Halonen                     Salo                      8,80              
     Amanda Salonen                   PernU                     DNS               


P7 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Alexander Westberg               PernU                     18,15             
     18,15  

2)   Topias Huitti                    SalVil                    15,94             
     15,94  



T7 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Adalmiina Ristimäki              PernU                     8,09              
     8,09   

2)   Sanni Lahdenperä                 UlvST                     8,03              
     8,03   

3)   Ida Laaksonen                    SalVil                    7,98              
     7,98   

4)   Maisa Tanska                     SalVil                    7,74              
     7,74   

5)   Iina Halonen                     Salo                      7,15              
     7,15   

6)   Verna Lukkaroinen                Salo                      5,93              
     5,93   

7)   Tiida Kuokkanen                  SalVil                    4,69              
     4,69   

     Amanda Salonen                   PernU                     DNS               


P8 40m
Loppukilpailu
1)   Totti Paganus                    SalVil                    7,40              
2)   Mikko Elovaara                   SalVil                    7,80              
3)   Daniel Määttänen                 PernU                     8,50              


T8 40m
Loppukilpailu
1)   Aino Grusander                   TurWei                    8,20              
2)   Meea Rintakoski                  PernU                     8,60              
3)   Eleonoora Ristimäki              PernU                     9,00              


P8 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Totti Paganus                    SalVil                    21,91             
     21,91  

2)   Mikko Elovaara                   SalVil                    14,18             
     14,18  

3)   Daniel Määttänen                 PernU                     13,23             
     13,23  



T8 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Eleonoora Ristimäki              PernU                     10,44             
     10,44  

2)   Aino Grusander                   TurWei                    9,20              
     9,20   

3)   Meea Rintakoski                  PernU                     8,63              
     8,63   

 

 

PeU:n Elokuun kilpailut 5.8.2021 Perniössä

Sarjat 9v--

 

P9 40m

Loppukilpailu

1)   Eemil Laaksonen                  SalVil                    7,10             

2)   Vilppu Lehtinen                  SalVil                    7,50             

3)   Otso Järvinen                    SalVil                    7,70             

4)   Lassi Huitti                     SalVil                    7,90             

5)   Robert Alari                     PaimU                     9,40             

 

T9 40m

Loppukilpailu

1)   Aada Kuokkanen                   SalVil                    7,30             

2)   Milla Lukkaroinen                Salo                      8,00             

3)   Sofia Olander                    SalVil                    8,30             

4)   Amiira Valkeapää                 IFRaseb                   8,60             

 

P9 Pituus

Loppukilpailu

1)   Otso Järvinen                    SalVil                    3,09 +0,7         

     x      3,09   x      3,00  

            +0,7          +0,4  

2)   Vilppu Lehtinen                  SalVil                    3,06 +0,8         

     2,39   3,00   2,74   3,06  

     +1,0   +0,7   +0,7   +0,8  

3)   Lassi Huitti                     SalVil                    2,97 +1,3         

     2,66   x      2,66   2,97  

     +0,8          +0,7   +1,3  

4)   Eemil Laaksonen                  SalVil                    2,95 +1,1         

     2,90   2,66   2,80   2,95  

     +0,9   +1,2   +0,3   +1,1  

5)   Robert Alari                     PaimU                     2,43 +1,0         

     2,43   2,31   2,25   2,08  

     +1,0   +0,9   +0,8   +1,1  

  

T9 Pituus

Loppukilpailu

1)   Sofia Olander                    SalVil                    3,17 +0,7         

     3,16   2,87   3,17   3,15  

     +1,0   +0,0   +0,7   +0,5  

2)   Aada Kuokkanen                   SalVil                    3,07 +0,3         

     2,58   2,97   3,01   3,07  

     +0,6   +0,0   +0,4   +0,3  

3)   Milla Lukkaroinen                Salo                      2,85 +0,3          

     2,85   2,76   2,48   2,85  

     +0,4   +0,7   +0,8   +0,3  

4)   Amiira Valkeapää                 IFRaseb                   2,70 +0,0         

     x      2,64   2,63   2,70  

            +0,0   +1,1   +0,0  

    Aino Grusander                   TurWei                    2,73 +0,2         

     2,73   x      2,35   2,53  

     +0,2          +0,8   +0,8  

    Maisa Tanska                     SalVil                    2,58 +0,7         

     2,58   2,47   2,48   2,56  

     +0,7   +0,2   +1,1   +0,4  

 

T11 60m

Loppukilpailu

1)   Elsa Kaarlola                    SalVil                    10,00            

2)   Viola Soini                      KalVa                     10,20            

3)   Reetta Salmela                   MarttMu                   10,60            

4)   Lotta Saarinen                   SalVil                    11,00            

5)   Pinja Mäkelä                     PernU                     11,20            

6)   Eveliina Jokela                  PernU                     12,30            

 

P11 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Isto Järvinen                    SalVil                    100              

     90     95     100    105   

     o      o      xo     xxx   

 

T11 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Ronja Korpiaho                   MarttMu                   127              

     110    118    121    124    127    130   

     o      o      xo     xxo    xxo    xxx   

2)   Elsa Kaarlola                    SalVil                    121              

     90     95     100    105    110    115    118    121    124   

     o      o      o      xo     o      o      o      o      xxx   

3)   Reetta Salmela                   MarttMu                   110              

     90     95     100    105    110    115   

     o      o      o      o      o      xxx   

3)   Viola Soini                      KalVa                     110              

     90     95     100    105    110    115   

     o      o      o      o      o      xxx   

5)   Pinja Mäkelä                     PernU                     80               

     80     85    

     xo     xxx  

 

P11 Kuula

Loppukilpailu

1)   Ukko Silanto                     SalVil                    7,25             

     7,25   6,38   6,73   7,17   7,06   6,85  

2)   Isto Järvinen                    SalVil                    5,91             

     x      5,91   5,12   5,76   4,30   x     

 

T11 Kuula

Loppukilpailu

1)   Eveliina Jokela                  PernU                     5,40             

     5,15   5,01   4,24   5,40   5,01   4,66  

2)   Lotta Saarinen                   SalVil                    5,25             

     4,88   x      4,16   4,16   5,25   3,61  

3)   Ronja Korpiaho                   MarttMu                   5,24             

     4,87   5,21   5,16   x      5,24   5,07  

 

T13 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Aino Ivaldi                      PiikkKe                   135              

     120    125    130    135    140   

     o      o      o      xo     xxx   

2)   Maija Elovaara                   SalVil                    125              

     120    125    130   

     o      o      xxx   

 

T13 Pituus

Loppukilpailu

1)   Aino Ivaldi                      PiikkKe                   4,45 +0,0         

     4,09   4,45   4,34   4,25   4,32   4,38  

     +0,0   +0,0   +0,0   +0,0   +0,0   +0,0  

2)   Maija Elovaara                   SalVil                    4,26 +0,0         

     4,26   x      4,12   4,15   3,77   4,01  

     +0,0   +0,0   +0,0   +0,0   +0,0   +0,0  

3)   Anni Suominen                    SalVil                    3,92 +0,0         

     3,81   3,80   3,92   3,86   3,75   3,81  

     +0,0   +0,0   +0,0   +0,0   +0,0   +0,0  

4)   Hilda Merivirta                  SalVil                    3,18 +0,0         

     2,88   2,62   3,14   3,18   3,11   3,15  

     +0,0   +0,0   +0,0   +0,0   +0,0   +0,0  

 

T15 100m

Loppukilpailu

1)   Lili Jokela                      PernU                     14,80            

2)   Alexandra Alari                  PaimU                     18,20            

 

T15 Pituus

Loppukilpailu

1)   Lili Jokela                      PernU                     4,46 +0,8         

     4,21   4,43   4,33   x      4,17   4,46  

     +0,8   +1,8   +1,7   +1,4   +0,6   +0,8  

2)   Alexandra Alari                  PaimU                     3,19 +0,7         

     3,19   3,10   3,05   3,16   3,03   3,07  

     +0,7   +1,0   +1,2   +1,2   +0,8   +0,8 

 

T15 Kuula

Loppukilpailu

1)   Sara Soini                       KalVa                     9,45             

     9,12   9,12   9,45   9,33   x      9,04  

2)   Helmi Koivumäki                  TuUL                      9,28             

     9,28   8,93   8,29   9,16   8,34   8,75  

3)   Alexandra Alari                  PaimU                     7,04             

     6,56   6,58   7,04   6,96   7,00   6,69  

4)   Lili Jokela                      PernU                     5,87             

     5,74   4,90   5,53   5,83   5,87   x     

 

M19 Pituus

Loppukilpailu

1)   Arttu Tauriainen                 PernU                     6,89 +1,3         

     6,89   6,77   -      6,52   -      6,79  

     +1,3   +1,3          +0,6          +0,0  

 

N19 Kuula

Loppukilpailu

1)   Liinu Jokela                     PernU                     8,93             

     8,87   x      x      8,93   x      8,86  

 

 

 

31.7.-1.8.2021 pm-sisulisähuipentuma Turku

T15 300m; 1) Henriikka Laine MasKa 46,17...4) Lili Jokela PernU 49,9
T15 100m; 1) Ella-Sofia Hyövelä LiedPa 12,98...10) Lili Jokela PernU 14,04
T15 pituus: 1) Emmi Tiljander TuUL 527...5) Lili Jokela PernU 442

T10 pituus; 1) Pihla Heimo KaarUra 406...20) Eveliina Jokela PernU 272
T10 keihäs; 1) Odelia Suutari KalVa 25,40...9) Eveliina Jokela PernU 8,62
T10 kuula; 1) Odelia Suutari KalVa 9,20...9) Eveliina Jokela PernU 4,86
T10 60m; 1) Fanny Petterson SomVoi 9,11...22) Eveliina Jokela PernU 11,73

Kouvolan Junior Games 17-18.7.2021

T15 pituus 1) Anna_Riikka Klemola KangasnKa 500
...9) Lili Jokela PernU 435

T11 60m 1) Hilla Kalliomäki ValkKa 8,83
20) Eveliina Jokela PernU 11,97

 

Janakkala Games 16.-18.7.2021

M19 100m; 1) Arttu Tauriainen PernU 11,56
M19 pituus; 1) Arttu Tauriainen PernU 669

 

OP:n Hippokilpailut 7.7.2021 Perniö

P4v 40m; 1) Rasmus Rask 11,2 2) Nuutti Kovalainen 11,5  3) Eemli Hoppania 12,1  4) Alex Aaltonen 12,6  5) Matias Vainio 12,7  6) Aaron Korvenpää 14,8  7) Elis Sandholm 15,0   8) Emil Westberg 15,3
P4 pallonheitto; 1) Rasmus Rask 4,79  2) Emil Westberg 4,05  3) Nuutti Kovalainen 3,09   4) Alex Halonen 2,77  5)Eemil Hoppania 2,70  5) Matias Vainio 2,70  7) Aaron Korvenpää 1,78
P5v 40m; 1) Klas Valjanen 10,0  2) Romeo Välikangas 11,5  3)Kasper Nurmi 11,8  4) Saku Puttonen 11,9 
P5v pallonheitto; Klas Valjanen 7,64  2) Romeo Välikangas 5,55  3)Kasper Nurmi 4,55  4) Saku Puttonen 3,66
P6v 40m; 1) Jesper Jokinen 8,0  2) Johannes Jääskelä 8,7  3)Viljo Piispanen 9,1  4) Akseli Aarnio 9,2  5) Iiro Helle 9,3  6) Veeti Ketonen 9,7  7) Viljami Hirvonen 9,7  8) Aaro Koskinen 9,8
P6v pallonheitto; 1) Johannes Jääskelä 13,42  2) Iiro Helle 12,96  3) Veeti Ketonen 11,36  4) Viljo Piispanen 7,54  5) Akseli Aarnio 6,27  6) Aaro Koskinen 5,85  7) Viljami Hirvonen 4,51
P7v 40m; 1) Alexander Westberg 8,6  2) Daniel Salmi 8,8
P7v pallonheitto; 1) Alexander Westberg 17,69  2) Daniel Salmi 15,86
P8v 40m; 1) Miro Helle 7,6  2) Mikko Elovaara 7,8  3) Joona Villa 7,9  4) Miko Puttonen 8,4
P8v pituus; 1) Miro Helle 333 (-1,3) 2) Mikko Elovaara 282 (-1,4)  3) Miko Puttonen 240 (+0,08)
P9v 40m; 1)Johannes Vuoristo 7,4  2) Niilo Butters 7,9  3) Miika Ketonen 8,8
P9v pituus: 1)Johannes Vuoristo 317 (-1,1)  2) Niilo Butters 258 (-1,6)  3)Miika Ketonen 215 (-0,5)
P10v 60m; 1) Kaapo Kovalainen 12,2
P10v kuula; 1) Viljami Helle 5,39
T4v 40m; 1)Eevi Rintakoski 11,2  2)Ada Westberg 11,2  3)Pilvi Virtanen 11,3  4)Anna Horemans 11,6  5) Elle Koskinen 11,9  6) Minka Lindegren 13,8  7)Jenniina Hirvonen 13,9  8)Hilda Tamminen 14,1  9)Pihla Lehto 15,5  10)Iina Karonen 15,9  11)Aksia Niemelä 16,1  12) Aada Halonen 18,0  13)Maria Vuoristo 20,4  14)Eira Jokinen 22,2  15) Aava Korvenpää 22,2  16)Emma Rask 23,4
T4v pallonheitto; 1) Stella Valjanen 4,75  2) Ada Westberg 4,34  3) Pilvi Virtanen 4,17  4) Anna Horemans 3,72  5) Eevi Rintakoski 3,42  6) Minka Lindegren 3,29  7) Aksia Niemelä 2,89  8) Elle Koskinen 2,74  9)Kiira Helle 2,69  10) Hilda Tamminen 2,64  11) Iina Karonen 2,18  12)Emma Rask 2,17  13) Pihla Lehto 1,80  14) Aada Halonen 1,66  15)Maria Vuoristo 1,18
T5v 40m; 1) Eva Moberg 9,2  2) Isla Lehto 9,7  3) Netta Kainulainen 10,3   4) Aava Koskinen 10,8  5) Minttu Määttänen 11,1  6) Saga Salmi 12,2  7) Peppi Määttänen 12,3
T5v pallonheitto: 1) Minttu Määttänen 5,90  2) Aava Koskinen 5,28  3) Isla Lehto 4,49  4) Peppi Määttänen 4,47  5) Saga Salmi 4,06  6) Netta Kainulainen 3,92  7) Eva Moberg 3,72
T6v 40m; 1) Ada Rintakoksi 9,3  2) Sofia Vuoristo 9,4  3) Sofia Sandholm 9,7  4) Ella Määttänen 9,8  5) Hilla Lehto 9,9   6) Laura Saaristo 10,0  7)Hilla-Maria Virtanen 10,2 
T6v pallonheitto; 1) Hilla-Maria Virtanen 8,23  2) Hilla Lehto 6,34  3) Ada Rintakoski 4,82  4) Ella Määttänen 4,43  5) Sofia Vuoristo 4,41  6) Laura Saaristo 3,11
T7v 40m; 1) Iisa Korvenpää 8,1  2) Amanda Salonen 8,7  3) Iina Halonen 8,8  4) Verna Lukkaroinen 8,8  5) Adalmiina Ristimäki 9,0  6) Moona Määttänen 9,1  7) Kiira Lindegren 9,4  8)Inka Sandelin 10,8
T7 pallonheitto: 1) Iisa Korvenpää 11,25  2) Kiira Lindegren 9,49  3) Amanda Salonen 8,45  4) Moona Määttänen 8,12  5) Verna Lukkaroinen 8,07  6) Iina Halonen 7,34  7) Inka Sandelin 5,26
T8v 40m; 1) Mea Rintakoski 8,8  2) Eleonoora Ristimäki 9,7
T8v pituus; 1) Eleonoora Ristimäki 187 (-0,6)  2) Mea Rintakoski 185 (-0,9)
T9v 40m; 1) Milla Lukkaroinen 8,2  2) Reea Lindegren 8,5
T9v pituus; 1) Milla Lukkaroinen 286 (+-0,0)  2) Reea Lindegren 269 (+-0,0)
T10v 60m; 1) Pinja Mäkelä 11,5  2) Eveliina Jokela 12,3
T10v pituus; 1) Pinja Mäkelä 298 (-1,7)  2) Eveliina Jokela 282 (-0,5)
T10v kuula; 1) Eveliina Jokela 5,21  2) Pinja Mäkelä 3,25
 

 

 

Seuracup I etelälohko, Salo 29.6.2021

LiedPa 7714, KaarUra 5542, TuTo 5034, LittTU 3525, MaarMa 3587, SomE 3579, PaimU 2924, MarttMu 1654, TurKU 1775, TarvasjU 1086, PiikkKe 1245, VahdTui 1208, KoskKai 601, PernU 456, SauvU 276, KuusjHu 211

Miehet

M17 200 m

 

Tuuli: +0,7

1

Juho Leppä

SomE

29.6.04

25,09

 

PB

  

2

Niilo Sjöblom

KaarUra

13.5.04

26,67

 

PB

  

3

Samuel Marku

VahdTui

3.7.05

27,11

 

PB

  

4

Tatu Virtanen

LiedPa

25.2.08

28,41

 

PB

  

M17 Kuula/SP

  
   

1

Reko Tuominen

TarvasjU

2.3.05

9,93

 

PB

  

 

 8,77 PB     9,15 PB     9,93 PB     9,32   

 

2

Venni Nauska

TuTo

15.1.05

9,83

 

PB

  

 

 9,83 PB     X     9,01     9,83 =PB   

 

P15 100 m

  
   

Tuuli: +0,9

  

1

Lukas Lehtokannel

MaarMa

4.1.10

14,41

 

PB

kk11

 

2

Arttu Kääntönen

LiedPa

12.9.07

14,74

    

3

Ville Suomalainen

TuTo

24.6.07

15,82

 

PB

  

P15 2000 m

  
   

1

Henri Aava

MaarMa

8.3.07

7.39,75

 

PB

  

2

Otto Altimir

TuTo

28.11.06

7.54,14

 

PB

  

P15 Seiväs/PV

  
   

1

René-Peter Vuorio

MaarMa

10.8.06

2,35

 

PB

  

 

2,00/O    2,10/O    2,20/XXO    2,30/O    2,35/XXO PB    2,40/XXX   

 

P15 Kuula/SP

  
   

1

Artturi Gauffin

KaarUra

30.5.06

10,80

    

 

 10,14     10,43     10,80     10,22   

 

2

Aaro Juhola

TuTo

18.9.06

9,37

 

PB

  

 

 8,44 PB     8,49 PB     9,37 PB     8,60   

 

3

Niklas Välilä

MaarMa

30.10.07

8,89

 

PB

  

 

 X     8,89 PB     X     X   

 

P15 4x100 m

  
   

1

Maarian Mahti Turku

MaarMa

 

54,85

    

 

Lukas Lehtokannel 10, René-Peter Vuorio 06, Niklas Välilä 07, Henri Aava 07

 

P13 60 m

  
   

Tuuli: +0,9

  

1

Eero Hakola

LiedPa

19.1.08

8,46

 

PB

  

2

Jonatan Sunila

KaarUra

14.7.08

8,98

 

PB

  

3

Paavo Hälli

SomE

17.9.08

9,03

 

SB

  

P13 1000 m

  
   

1

Atte Virtanen

LiedPa

25.2.08

3.04,82

    

2

Paavo Virkki

SomE

12.1.09

3.30,65

 

PB

  

3

Pauli Kallio

LittTU

24.10.09

3.33,74

 

PB

  

4

Pessi Sonne

KaarUra

24.3.09

3.37,48

 

PB

  

P13 Korkeus/HJ

  
   

1

Aapo Metsäranta

LittTU

20.7.09

1,38

 

PB

  

 

1,05/O    1,08/O    1,11/O    1,14/O    1,17/XO    1,20/O    1,23/O    1,26/XO    1,29/XO    1,32/o    1,35/o    1,38/o PB    1,40/xxx   

 

2

Unto Hälli

SomE

30.6.11

1,11

 

PB

  

 

0,90/O    0,93/O    0,96/O    0,99/O    1,02/O    1,05/XXO    1,08/XO    1,11/XO PB    1,14/XXX   

 

3

Werner Suominen

KaarUra

23.10.10

1,05

 

PB

  

 

0,90/O    0,93/O    0,96/O    0,99/XO    1,02/O    1,05/XXO PB    1,08/XXX   

 

 

Paavo Virkki

SomE

12.1.09

NH

    

P13 Keihäs/JT

  
   

1

Tapio Vuorentausta

KoskKai

15.7.10

32,40

 

PB

  

 

 30,92     32,14     32,35     32,40 PB   

 

2

Noah Laapio

TuTo

25.6.08

28,57

 

SB

  

 

 27,69 SB     27,50     28,45 SB     28,57 SB   

 

3

Niilo Talonen

SomE

24.4.10

21,78

 

SB

  

 

 17,48 SB     20,52 SB     21,78 SB     21,58   

 

4

Vilho Välimäki

KaarUra

14.11.11

21,58

 

PB

  

 

 21,58 PB     20,27     20,70     21,39   

 

P13 4x100 m

  
   

1

Someron Esa

SomE

 

60,58

    

 

Unto Hälli 11, Niilo Talonen 10, Paavo Virkki 09, Paavo Hälli 08

 

2

Kaarinan Ura

KaarUra

 

63,46

    

 

Jonatan Sunila 08, Vilho Välimäki 11, Pessi Sonne 09, Werner Suominen 10

 

P11 60 m

  

1. erä

  

Tuuli: +1,5

  

1

Elias Kolari

TurKU

14.9.10

9,23

 

PB

  

2

Leon Östman

TurKU

7.6.10

9,26

 

PB

  

3

Eliel Huhtala

PiikkKe

24.5.11

9,47

 

PB

  

4

Niila Anttila

LiedPa

11.5.11

9,75

 

PB

  

2. erä

  

Tuuli: –0,4

  

1

Jasper Rantanen

KaarUra

24.8.10

9,22

 

PB

  

2

Lauri Heinonen

MaarMa

29.10.10

10,06

 

PB

  

3

Altti Peltoniemi

TuTo

12.7.12

10,95

 

PB

  

P11 1000 m

  
   

1

Joona Lintula

KaarUra

29.12.10

3.42,09

 

PB

  

2

Kaarlo Pietinen

TurKU

8.7.10

3.48,05

 

PB

  

3

Elias Heinonen

LiedPa

2.8.11

3.52,15

 

SB

  

4

William Söderblom

MaarMa

18.1.13

3.53,40

 

PB

  

5

Julius Juslin

LittTU

22.12.10

3.57,85

 

PB

  

6

Walter Holmberg

PaimU

27.4.11

4.22,31

 

PB

  

P11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)

  
   

1

Eemeli Rönnemaa

LiedPa

22.2.11

4,05

 

   

 

 3,62     3,86     3,88     4,05   

 

2

Ahti Lehtinen

KaarUra

19.10.11

3,84

 

PB

  

 

 3,76 PB     3,84 PB     3,67     3,82   

 

3

Ilari Sinkko

MarttMu

4.8.10

3,71

 

PB

  

 

 3,69 PB     3,64     3,71 PB     3,37   

 

4

Patrik Rantala

LittTU

16.4.11

3,69

 

PB

  

 

 3,69 PB     3,48     3,55     3,59   

 

5

Kaarlo Suoraniemi

TurKU

15.4.10

3,68

 

PB

  

 

 3,51 SB     3,68 PB     3,62     3,61   

 

6

Eero Laatta

MaarMa

18.3.10

3,24

 

SB

  

 

 3,14 SB     3,24 SB     3,04     3,08   

 

7

Matias Kankare

MarttMu

15.3.11

2,99

 

PB

  

 

 2,84 PB     2,98 PB     2,93     2,99 PB   

 

P11 Kiekko/DT

  
   

1

Lukas Wahteristo

LittTU

3.3.10

28,27

    

 

 21,29     27,79     23,62     28,27   

 

2

Kalle Suomalainen

TuTo

31.7.10

18,78

 

PB

  

 

 18,78 PB     15,60     16,24     X   

 

3

Tomi Luukka

LiedPa

12.8.11

14,00

 

PB

  

 

 14,00 PB     X     X     12,44   

 

4

Jami Tarkkanen

MaarMa

26.7.11

9,50

 

PB

  

 

 X     8,66 PB     X     9,50 PB   

 

5

Eino Välimäki

KaarUra

2.7.15

7,79

 

PB

  

 

 X     7,76 PB     5,47     7,79 PB   

 

P11 4x 50 m

  
   

1

Turunseudun Kenttäurheilijat

TurKU

 

30,81

    

 

Elias Kolari 10, Kaarlo Pietinen 10, Kaarlo Suoraniemi 10, Leon Östman 10

 

2

Liedon Parma

LiedPa

 

33,96

    

 

Niila Anttila 11, Elias Heinonen 11, Tomi Luukka 11, Eemeli Rönnemaa 11

 

3

Maarian Mahti Turku

MaarMa

 

34,92

    

 

William Söderblom 13, Jami Tarkkanen 11, Eero Laatta 10, Lauri Heinonen 10

 

4

Kaarinan Ura

KaarUra

 

35,66

    

 

Jasper Rantanen 10, Joona Lintula 10, Ahti Lehtinen 11, Jesse Heiskanen 11

 

P9 1000 m

  
   

1

Väinö Talonen

SomE

14.9.12

3.58,99

 

PB

  

2

Akseli Heinonen

LiedPa

1.7.13

4.00,54

 

PB

  

3

Elias Vihervaara

LiedPa

9.1.12

4.00,85

 

PB

  

4

Otso Aaltonen

LiedPa

18.11.12

4.03,29

 

PB

  

5

Oiva Lehtinen

KaarUra

12.8.13

4.10,88

 

PB

  

6

Maximilian Keskitalo

MaarMa

25.3.14

4.43,13

 

PB

  

7

Ari Huhtaniemi

MaarMa

28.5.13

4.58,56

 

PB

  

8

Onni Nummi

TuTo

4.2.12

5.10,80

 

SB

  

P9 Korkeus/HJ

  
   

1

Julius Tenovuo

KaarUra

18.3.12

1,03

 

PB

  

 

0,85/XO    0,88/O    0,91/O    0,94/O    0,97/XO    1,00/O    1,03/XO PB    1,06/XXX   

 

2

Matias Niskanen

SomE

12.5.12

1,00

 

PB

  

 

0,85/O    0,88/O    0,91/XO    0,94/O    0,97/XXO    1,00/O PB    1,03/XXX   

 

3

Tiitus Torkkola

SomE

23.7.12

0,94

 

PB

  

 

0,85/O    0,88/O    0,91/O    0,94/XXO PB    0,97/XXX   

 

4

Elmo Vuohijoki

MaarMa

17.10.13

0,91

 

PB

  

 

0,82/O    0,85/XO    0,91/O PB   

 

P9 Kuula/SP

  
   

1

Veikka Akkola

LiedPa

7.5.12

5,85

 

PB

  

 

 5,85 PB     5,43     5,09     5,45   

 

2

Konsta Isosalo

MaarMa

6.2.12

5,77

    

 

 5,20     5,49     4,84     5,77   

 

3

Atte Nylund

PiikkKe

3.1.12

5,49

    

 

 5,06     5,34     4,76     5,49   

 

4

Juho Toivonen

MarttMu

29.3.12

5,47

 

PB

  

 

 4,72 PB     5,47 PB     X     5,21   

 

5

Daniel Myllymaa

PiikkKe

26.12.13

5,45

 

PB

  

 

 4,72 PB     4,73 PB     4,86 PB     5,45 PB   

 

6

Justus Vesanto

PaimU

6.3.12

5,44

 

PB

  

 

 5,38 PB     5,44 PB     4,50     5,23   

 

7

Tuukka Saarinen

KaarUra

9.1.12

5,38

 

PB

  

 

 5,10 PB     5,17 PB     5,38 PB     5,05   

 

8

Robert Alari

PaimU

17.10.13

4,86

 

PB

  

 

 3,88     4,86 PB     3,58     3,41   

 

9

Linus Salmi

KaarUra

19.2.12

4,35

 

PB

  

 

 3,45 PB     4,31 PB     3,95     4,35 PB   

 

10

Jesper Välimäki

TuTo

9.3.15

3,41

 

PB

  

 

 3,41 PB     3,28     3,09     X   

 

11

Aarni Kakko

SomE

16.1.14

3,08

 

PB

  

 

 2,83 PB     3,08 PB     2,12     2,59   

 

12

Eevert Sinkko

MarttMu

11.2.13

2,73

 

PB

  

 

 2,47 PB     2,65 PB     2,27     2,73 PB   

 

P9 4x 50 m

  
   

1

Liedon Parma

LiedPa

 

36,03

    

 

Veikka Akkola 12, Akseli Heinonen 13, Elias Vihervaara 12, Otso Aaltonen 12

 

2

Someron Esa

SomE

 

37,08

    

 

Aarni Kakko 14, Tiitus Torkkola 12, Matias Niskanen 12, Väinö Talonen 12

 

3

Kaarinan Ura

KaarUra

 

38,48

    

 

Oiva Lehtinen 13, Tuukka Saarinen 12, Julius Tenovuo 12, Linus Salmi 12

 

4

Maarian Mahti Turku

MaarMa

 

38,51

    

 

Ari Huhtaniemi 13, Elmo Vuohijoki 13, Konsta Isosalo 12, Maximilian Keskitalo 14

 

Naiset

  

N17 200 m

  
   

Tuuli: +0,9

  

1

Inka Rekonen

TuTo

20.2.04

27,87

 

PB

  

2

Helmi Heinonen

LiedPa

18.12.05

27,92

 

PB

  

3

Sanna Ajo

PaimU

26.3.04

27,93

 

PB

  

4

Krista Puisto

PaimU

28.6.05

28,71

 

PB

  

5

Venla Hämäläinen

LiedPa

1.5.05

29,72

 

SB

  

6

Vilma Halava

LittTU

25.4.04

31,28

 

PB

  

N17 Kolmiloikka/TJ

  
   

1

Helena Koivu

TuTo

2.1.05

10,75

 +3,0

   

 

 X/1.5     10,42/1.2     10,60/-0.7     10,75/3.0   

 

N17 Kuula/SP

  
   

1

Pinja Rintamaa

LiedPa

26.4.05

10,98

 

SB

  

 

 10,40 SB     10,88 SB     10,93 SB     10,98 SB   

 

2

Lotta Sariola

SomE

13.12.04

10,19

 

PB

  

 

 7,99 SB     10,19 PB     9,34     9,25   

 

T15 100 m

  

1. erä

  

Tuuli: +1,3

  

1

Lili Jokela

PernU

4.1.06

14,12

 

SB

  

2

Veera Sovijärvi

LiedPa

14.8.06

14,16

 

PB

  

3

Oona Lampinen

LiedPa

5.2.07

14,72

 

PB

  

4

Saara-Ilona Anugwom

TuTo

5.11.06

15,61

 

PB

  

2. erä

  

Tuuli: +1,3

  

1

Lyse Eta

TuTo

14.8.07

14,60

 

PB

  

2

Sanja Rainio

KaarUra

23.9.07

14,90

 

PB

  

3

Anni Koskinen

LittTU

17.2.07

15,03

 

PB

  

T15 2000 m

  
   

1

Anna Yli-Kauppila

LiedPa

10.11.06

8.15,18

 

PB

  

T15 Kuula/SP

  
   

1

Pamela Rantala

LittTU

25.5.06

10,62

 

SB

  

 

 9,65     10,62 SB     10,18     10,33   

 

2

Hilma Karonen

LiedPa

16.8.06

9,21

    

 

 8,78     9,21     8,11     8,11   

 

3

Riina Österbacka

TuTo

7.6.07

9,08

 

PB

  

 

 8,75 PB     9,08 PB     8,55     8,52   

 

4

Helmi Voutilainen

KaarUra

12.7.07

7,97

 

PB

  

 

 6,76 PB     7,31 PB     7,64 PB     7,97 PB   

 

5

Alexandra Alari

PaimU

29.10.06

7,74

 

PB

  

 

 7,37 PB     7,48 PB     7,74 PB     7,17   

 

6

Sania Doh

TuTo

22.2.07

6,99

 

PB

  

 

 X     5,45 PB     6,99 PB     6,65   

 

 

Viola-Viktoria Koivulahti

MaarMa

2.8.06

DNS

    

T15 4x100 m

  
   

1

Liedon Parma

LiedPa

 

55,14

    

 

Veera Sovijärvi 06, Anna Yli-Kauppila 06, Oona Lampinen 07, Hilma Karonen 06

 

2

Turun Toverit

TuTo

 

58,66

    

 

Sania Doh 07, Riina Österbacka 07, Saara-Ilona Anugwom 06, Lyse Eta 07

 

T13 60 m

  

1. erä

  

Tuuli: +0,9

  

1

Linnea Nieminen

LiedPa

5.5.08

9,20

 

PB

  

2

Henni Talonen

SomE

16.2.09

9,44

 

PB

  

3

Minja Saari

TarvasjU

16.6.09

9,64

 

PB

  

4

Olivia Leppänen

TuTo

12.12.08

9,84

 

PB

  

2. erä

  

Tuuli: +0,8

  

1

Venla Tainio

PaimU

20.3.08

8,55

 

PB

  

2

Loviisa Granö

LiedPa

1.12.08

9,28

 

PB

  

3

Hetti Ekholm

TarvasjU

26.1.09

10,08

 

PB

  

4

Aada Myllymaa

PiikkKe

3.5.09

10,21

 

PB

  

3. erä

  

Tuuli: +1,1

  

1

Ida Pentinlehto

VahdTui

19.2.09

8,47

    

2

Minni-Maria Koivunen

TurKU

8.2.08

8,61

 

PB

  

3

Vilja Tähtinen

KaarUra

9.11.08

9,96

 

PB

  

4

Emma Hellsten

VahdTui

4.12.08

10,45

 

PB

  

T13 1000 m

  
   

1

Pihla Kuisma

PaimU

2.4.09

3.59,23

 

PB

  

2

Vilja Koivisto

LiedPa

17.3.08

4.01,07

    

3

Milja Jaakkola

MaarMa

2.6.09

4.15,31

 

PB

  

T13 Korkeus/HJ

  
   

1

Aino Ivaldi

PiikkKe

5.6.09

1,35

    

 

1,14/O    1,17/O    1,20/O    1,23/O    1,26/O    1,29/O    1,32/o    1,35/o    1,38/xxx   

 

2

Linda Ojala

PiikkKe

2.8.08

1,29

    

 

1,20/O    1,23/O    1,26/XO    1,29/O    1,32/xxx   

 

3

Nella Ruohonen

TurKU

3.3.08

1,29

    

 

1,17/O    1,20/XO    1,23/XO    1,26/O    1,29/XO    1,32/xxx   

 

4

Ronja Korpiaho

MarttMu

29.5.10

1,26

 

PB

  

 

1,02/O    1,05/O    1,08/O    1,11/O    1,14/O    1,17/O    1,20/O    1,23/XXO    1,26/O PB    1,29/XXX   

 

5

Fanny Alari

PaimU

21.2.09

1,23

 

PB

  

 

1,11/O    1,14/O    1,17/O    1,20/O    1,23/O PB    1,26/XXX   

 

5

Siiri Erkkylä

PaimU

15.9.08

1,23

 

PB

  

 

1,11/O    1,14/O    1,17/O    1,20/O    1,23/O PB    1,26/XXX   

 

7

Ella Ahokas

KaarUra

26.1.10

1,23

    

 

1,11/O    1,14/XO    1,17/XO    1,20/XXO    1,23/XO    1,26/XXX   

 

8

Sanni Hyyrynen

LiedPa

6.4.09

1,17

 

PB

  

 

1,02/O    1,05/O    1,08/O    1,11/O    1,14/O    1,17/O PB    1,20/XXX   

 

9

Minja Tarkkanen

MaarMa

9.5.10

1,05

 

PB

  

 

0,93/O    0,96/O    0,99/O    1,02/O    1,05/XXO PB    1,08/XXX   

 

T13 Keihäs/JT

  
   

1

Siina Gröndahl

PaimU

3.2.08

26,25

 

PB

  

 

 26,25 PB     25,73     23,21     20,52   

 

2

Siiri Luukka

LiedPa

18.11.08

25,22

 

PB

  

 

 18,80 PB     22,93 PB     21,96     25,22 PB   

 

3

Cecilia Välilä

LittTU

4.3.10

20,40

 

PB

  

 

 18,23 PB     18,71 PB     19,90 PB     20,40 PB   

 

4

Johanna Lehti

KoskKai

1.6.09

19,48

 

PB

  

 

 17,49 SB     17,49 =SB     17,83 SB     19,48 PB   

 

5

Wilhelmiina Mäkelä

MarttMu

14.12.09

19,08

 

PB

  

 

 14,03 SB     12,48     18,10 PB     19,08 PB   

 

6

Linnea Österbacka

TuTo

9.7.08

18,83

 

PB

  

 

 15,82     18,83 PB     15,82     18,09   

 

7

Siiri Varjo

VahdTui

28.1.08

18,73

 

PB

  

 

 16,28 PB     18,73 PB     16,84     18,24   

 

8

Ella Nieminen

SomE

24.3.09

17,67

 

PB

  

 

 16,40 SB     16,70 SB     17,38 SB     17,67 PB   

 

9

Helli Tukkiniemi

LiedPa

21.12.08

17,24

 

PB

  

 

 15,31 PB     14,28     13,46     17,24 PB   

 

10

Emma Bergendahl

TarvasjU

8.8.09

14,86

 

PB

  

 

 13,36 PB     14,73 PB     14,86 PB     13,38   

 

11

Venla Salomäki

KaarUra

6.8.11

11,89

 

SB

  

 

 11,81 SB     11,89 SB     11,41     10,58   

 

T13 4x100 m

  
   

1

Paimion Urheilijat

PaimU

 

57,16

    

 

Fanny Alari 09, Siiri Erkkylä 08, Siina Gröndahl 08, Venla Tainio 08

 

2

Liedon Parma

LiedPa

 

61,26

    

 

Linnea Nieminen 08, Loviisa Granö 08, Sanni Hyyrynen 09, Vilja Koivisto 08

 

3

Piikkiön Kehitys Kaarina

PiikkKe

 

61,39

    

 

Linda Ojala 08, Aino Ivaldi 09, Aada Myllymaa 09, Liina Laaksonen 09

 

T11 60 m

  

1. erä

  

Tuuli: +0,6

  

1

Reetta Salmela

MarttMu

17.2.11

10,12

 

PB

  

2

Mette Mettala

KuusjHu

27.1.11

10,15

 

PB

  

3

Usva Sonne

KaarUra

24.7.11

10,28

 

PB

  

4

Viivi Leppänen

TuTo

23.9.10

10,35

 

PB

  

2. erä

  

Tuuli: +1,9

  

1

Edith Tuominen

LiedPa

6.7.11

9,49

 

PB

  

2

Kielo-Iida Mustonen

KaarUra

23.8.11

9,82

 

PB

  

3

Hilda Vuohijoki

MaarMa

15.9.11

10,47

 

PB

  

4

Saimi Salminen

KuusjHu

16.5.11

10,77

 

PB

  

3. erä

  

Tuuli: +0,7

  

1

Minka Kuisma

PaimU

15.5.11

9,68

 

PB

  

2

Ella Forslund

LittTU

14.11.10

9,71

 

PB

  

3

Pihla Halava

LittTU

14.1.11

9,72

 

PB

  

4

Melina Siviranta

SomE

23.6.11

10,54

 

PB

  

5

Iida Anttila

SomE

24.1.14

11,17

 

PB

  

T11 1000 m

  
   

1

Siina Kossa

SauvU

17.3.10

3.35,28

 

PB

  

2

Hertta Yli-Kauppila

LiedPa

10

3.44,36

 

PB

  

3

Martta Koskivainio

MarttMu

1.4.10

4.08,02

 

PB

  

4

Mona Nylund

PiikkKe

17.2.10

4.13,46

    

5

Iida Maksimainen

MaarMa

19.3.10

4.18,76

 

PB

  

6

Siiri Paukkunen

KaarUra

27.8.12

4.20,10

 

PB

  

7

Lina Saleva

LittTU

5.10.10

4.27,60

 

SB

  

T11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)

  
   

1

Pihla Heimo

KaarUra

17.5.11

4,15

 

   

 

 3,86     3,79     3,80     4,15   

 

2

Peppi Jaakkola

LiedPa

6.10.10

4,01

 

   

 

 3,79     4,01     3,85     3,96   

 

3

Rexella Eta

TuTo

23.10.10

3,98

 

PB

  

 

 X     3,96     3,98 PB     3,89   

 

4

Astrid Fagervik

LittTU

6.5.10

3,90

 

PB

  

 

 3,90 PB     3,84     3,58     3,79   

 

5

Eimi Agge

MarttMu

26.1.10

3,88

 

PB

  

 

 3,72 PB     3,88 PB     3,87     3,83   

 

6

Vilma Erkkylä

PaimU

8.6.10

3,39

 

PB

  

 

 3,26 PB     3,39 PB     3,35     3,39 =PB   

 

7

Carolina Välilä

LittTU

4.3.10

3,27

 

=PB

  

 

 X     3,27 =PB     3,19     X   

 

8

Nea Tutti

MaarMa

14.8.11

2,84

 

PB

  

 

 2,84 PB     2,74     2,79     2,68   

 

9

Ilona Anttila

SomE

20.6.11

2,82

 

   

 

 2,82     2,82     2,74     2,74   

 

10

Eveliina Jokela

PernU

20.6.11

2,63

 

SB

  

 

 2,63 SB     2,47     2,63 =SB     2,62   

 

T11 Kiekko/DT

  
   

1

Laura Sovijärvi

LiedPa

21.4.10

16,85

    

 

 16,85     X     15,76     X   

 

2

Helka Ekholm

TarvasjU

13.5.11

15,43

 

PB

  

 

 14,23 PB     15,43 PB     14,47     14,22   

 

3

Aino Laine

KaarUra

4.10.10

13,20

 

PB

  

 

 X     12,49 PB     13,20 PB     13,13   

 

4

Alexandra Söderblom

MaarMa

31.1.11

12,62

 

PB

  

 

 11,60 PB     12,62 PB     X     12,15   

 

5

Nelli Jokinen

MarttMu

25.12.10

12,58

 

PB

  

 

 10,99 PB     12,58 PB     11,27     X   

 

6

Oona Nieminen

SomE

3.8.10

10,13

 

PB

  

 

 9,64 PB     9,51     X     10,13 PB   

 

T11 4x 50 m

  
   

1

Liedon Parma

LiedPa

 

31,62

    

 

Edith Tuominen 11, Hertta Yli-Kauppila 10, Laura Sovijärvi 10, Peppi Jaakkola 10

 

2

Marttilan Murto

MarttMu

 

32,43

    

 

Reetta Salmela 11, Nelli Jokinen 10, Martta Koskivainio 10, Eimi Agge 10

 

3

Littoisten Työväen Urheilijat Kaarina

LittTU

 

32,45

    

 

Pihla Halava 11, Ella Forslund 10, Astrid Fagervik 10, Carolina Välilä 10

 

4

Maarian Mahti Turku

MaarMa

 

35,06

    

 

Hilda Vuohijoki 11, Iida Maksimainen 10, Nea Tutti 11, Alexandra Söderblom 11

 

5

Someron Esa

SomE

 

35,51

    

 

Iida Anttila 14, Melina Siviranta 11, Ilona Anttila 11, Oona Nieminen 10

 

6

Kaarinan Ura

KaarUra

 

36,05

    

 

Kielo-Iida Mustonen 11, Pihla Heimo 11, Usva Sonne 11, Ella Ahokas 10

 

T9 1000 m

  
   

1

Ruska Laaksonen

SomE

26.4.12

3.59,94

 

PB

  

2

Ellen Roiha

KaarUra

30.9.12

4.15,42

 

PB

  

3

Julia Mattila

LiedPa

15.8.12

4.22,48

 

PB

  

4

Matilda Wahteristo

LittTU

29.3.13

4.32,28

 

PB

  

5

Viivi Pitkänen

LiedPa

4.5.12

4.33,05

 

PB

  

6

Eine Agge

MarttMu

23.3.12

4.37,30

 

PB

  

7

Astrid Wall

MaarMa

16.10.12

4.45,71

 

PB

  

8

Neelia Huhtala

PiikkKe

30.8.14

4.47,65

 

PB

  

9

Ella Marku

VahdTui

8.6.13

5.27,92

    

T9 Korkeus/HJ

  
   

1

Jade Virolainen

SomE

13.2.12

1,12

 

PB

  

 

0,82/O    0,85/O    0,88/O    0,91/O    0,94/O    0,97/O    1,00/XO    1,03/O    1,06/XO    1,08/O    1,10/O    1,12/XXO PB    1,14/XXX   

 

2

Venla Metsäranta

LittTU

20.7.12

1,10

 

PB

  

 

0,85/O    0,88/O    0,91/O    0,94/O    0,97/O    1,00/O    1,03/XO    1,06/XO    1,08/O    1,10/O PB    1,12/XXX   

 

3

Jenna Lehti

KoskKai

7.3.12

1,08

 

PB

  

 

0,85/O    0,88/O    0,91/O    0,94/O    0,97/O    1,00/O    1,03/O    1,06/O    1,08/XXO PB    1,10/XXX   

 

4

Oona Palenius

MaarMa

8.12.12

1,03

 

PB

  

 

0,82/O    0,85/O    0,88/O    0,91/O    0,94/O    0,97/O    1,00/XO    1,03/O PB    1,06/XXX   

 

5

Vilja Hyvämäki

SomE

12.8.12

1,03

 

PB

  

 

0,82/O    0,85/O    0,88/O    0,91/O    0,94/XO    0,97/XO    1,00/XXO    1,03/XXO PB    1,06/XXX   

 

6

Getter Oolo

KaarUra

20.1.12

1,00

 

PB

  

 

0,85/O    0,88/O    0,91/XO    0,94/XO    0,97/XO    1,00/XO PB    1,03/XXX   

 

7

Alina Lappalainen

LiedPa

18.5.12

0,97

 

PB

  

 

0,85/O    0,88/O    0,91/XO    0,94/O    0,97/XXO PB    1,00/XXX   

 

8

Matilda Kankare

MarttMu

3.1.13

0,85

 

PB

  

 

0,82/O    0,85/O PB    0,88/XXX   

 

T9 Kuula/SP

  
   

1

Victoria Vastamäki

KaarUra

21.4.12

5,20

    

 

 5,09     4,85     4,92     5,20   

 

2

Hilda Helin

LiedPa

7.11.12

5,18

 

PB

  

 

 4,49     4,84     4,43     5,18 PB   

 

3

Olivia Lavonius

MaarMa

1.1.12

4,84

 

PB

  

 

 3,47 PB     3,91 PB     4,84 PB     3,64   

 

4

Hilma Rantanen

KaarUra

13.5.12

4,83

    

 

 4,05     4,37     4,83     X   

 

5

Iitu Jaakkola

LiedPa

19.2.12

4,61

    

 

 4,52     4,06     4,61     3,87   

 

6

Paula Kuisma

PaimU

17.2.13

4,16

 

PB

  

 

 4,05 PB     3,61     3,96     4,16 PB   

 

7

Ella Tuomola

KaarUra

12.9.12

3,83

 

PB

  

 

 3,40 PB     3,83 PB     3,43     3,83 =PB   

 

8

Mette Forslund

LittTU

3.6.13

3,68

 

PB

  

 

 3,68 PB     3,58     3,23     3,06   

 

9

Stella Vesanto

PaimU

11.1.14

3,56

 

PB

  

 

 2,87 PB     3,31 PB     3,01     3,56 PB   

 

10

Hilma Nummi

TuTo

13.1.14

3,38

 

PB

  

 

 3,22 PB     3,38 PB     X     P   

 

11

Olivia Holopainen

MarttMu

21.9.13

3,34

 

PB

  

 

 3,14 PB     2,90     2,40     3,34 PB   

 

12

Amanda Niskanen

SomE

6.7.14

3,27

 

PB

  

 

 3,27 PB     2,97     2,70     2,84   

 

13

Wilda Salmi

SomE

 

1,44

 

PB

  

 

 1,35 PB     1,20     X     1,44 PB   

 

T9 4x 50 m

  
   

1

Maarian Mahti Turku

MaarMa

 

36,18

    

 

Astrid Wall 12, Oona Palenius 12, Olivia Lavonius 12, Minea Lehtokannel 12

 

2

Liedon Parma

LiedPa

 

36,57

    

 

Iitu Jaakkola 12, Viivi Pitkänen 12, Julia Mattila 12, Alina Lappalainen 12

 

3

Kaarinan Ura

KaarUra

 

37,41

    

 

Ellen Roiha 12, Getter Oolo 12, Ella Tuomola 12, Victoria Vastamäki 12

 

4

Someron Esa

SomE

 

37,73

    

 

Amanda Niskanen 14, Vilja Hyvämäki 12, Ruska Laaksonen 12, Jade Virolainen 12

 

 

 

 

 

Vilas Track Games 21.6.2021 Salo

T15 100m; 1) Iina Lokisto SalVil 14,13...3) Lili Jokela PernU 14,32

Aktia-kisat 20.6.2021 Vantaa

M pituus; 1) Arttu Tauriainen PernU 668

Kesäkisat Paimiossa 14.6.2021

T15 100m: 1) Lili Jokela PernU 14,27

pm-Kilpailut Turussa 13.6.2021

M pituus: 1) Juuso Kosonen TurWei 653  2) Arttu Tauriainen PernU 650
M 100m: 1) Tuukka Huuskola ViipU 10,93...6) Arttu Tauriainen PernU 11,57 (a 11,32 oma ennätys)...15) Petri Tauriainen PernU 11,84
M17 100m: ae) Aleksi Tauriainen PernU 11,89

Tilastocup I  1.6.2021 Turku

M 200m
1) Juho Haapala TuUL 22,69...7) Arttu Tauriainen PernU 23,48 seuraennätys
T15v 200m
1) Aada-Olivia Oksanen NoormNo  25,87...30) Lili Jokela PernU 30,73
T11v kuula
1) Senja Kärhä NoormNo 9,80...10) Eveliina Jokela PernU 5,27

 

Urheilukoulun maastokisat 19.5.2021 Melassuolla

T3v 60m
1) Stella Valjanen 20,37  2) Aleksandra Salonen 25,03
T4v 60m
1) Tessa Lehtonen 19,57
T6v 295m
1) Sofia Sandholm 1.34,9  2) Teea Moskajärvi
T7v 295m
1) Amanda Salonen 1.12,8
T10v 540m
1) Eveliina Jokela 2.40,1
T11v 540m
1) Ada-Sofia Kulmala 2.45,8
T15v 540m
1) Lili Jokela 2.03,5
P3v 60m
1) Iisak Karlsson 27.36
P4v 60m
1) Elias Sandholm 19,87  2) Juuso Mäkinen 22,19  3) Eemil Hoppania 22,72  4) Miio Vainio 24,41
P5v 295m
1) Klas Valjanen 1.17,0  2) Hugo Aaltonen 1.44,8
P6v 295m
1) Vilho Heinonen 1.23,0  2) Aadam Karlsson 1.36,3
P7v 295m
1) Axel Lenkkeri 1.16,7  2) Topi Lehtonen 1.30,9
P9v 540m
1) Elias Kulmala 2.44,6
 

 

Urheilukoulun maastokisat 12.5.2021 Melassuolla

T3v 60m
1) Stella Valjanen 20,63
T4v 60m
1) Tessa Lehtonen 20,91
T5v 295m
1) Iisa Brownie 1.29,5
T6v 295m
1) Emilia Söderman 1.32,8
T7v 295m
1) Amanda Salonen 1.12,3
T10v 538m
1) Eveliina Jokela 2.29,6
T11v 538m
1) Ada-Sofia Kulmala 2.32,8
T15v 538m
1) Lili Jokela 2.14,0

P5v 295m
1) Vilho Heinonen 1.21,6  2) Klas Valjanen 1.24,3
P6v 295m
1) Nooa Eriksson 1.21,2
P7v 295m
1) Axel Lenkkeri 1.17,3
P9v 538m
1) Elias Kulmala 3.30,8
 

Urheilukoulun maastokisat 4.5.2021 Melassuolla

T3v 60m
1) Aada Brownie 45,75 2) Livia Sadala 1.30,8
T5v 295m
1) Iisa Brownie 1.37,1
T6v 295m
1)Iina Halonen 1.21,1 2) Karoliina Verna 1.26,1 3)Teea Moskajärvi 1.41,1 4)Emilia Söderman 1.43,1
5) Fanni Hurula 1.53,1
T7v 295m
1) Amanda Salonen 1.18,1 2) Adalmiina Ristimäki 1.32,1
T8v 295m
1) Eleonoora Ristimäki 1.28,1
T9v 540m
1) Milla Lukkaroinen 2.51,1
T10v 540m
1) Eveliina Jokela 2.42,1
T15v 540m
1) Lili Jokela 2.21,1
P4v 60m
1) Iisak Karlsson 26,95 2) Juuso Mäkinen 38,13
P5v 295m
1) Verner Sadala 2.35,3
P6v 295m
1) Nooa Eriksson 1.23,2 2) Aadam Karlsson 1.43,3
P7v 295m
1) Axel Lenkkeri 1.25,5 2) Topi Lehtonen 1.30,5
P9v 540m
1) Elias Kulmala 3.23,1

========================================================================

SM Hallikilpailut Tampereella 26.-28.2.2021

M17 60m
alkuerät;
1.   Eetu Pohjonen Lappeerannan Urheilumiehet 7,21
10. Aleksi Tauriainen PernU   7,46
välierät:
1.   Jarmo Eromäki Haukivuoren Kisailijat 7,15
20. Aleksi Tauriainen PernU 7,52

M19 pituus
1. Eemil Porvari Hartolan Voima 706
4. Arttu Tauriainen PernU 670