Jäsenhuone|TyöhuoneEdustusjoukkue

Koripallo

Seuran palkitsemat koripalloilijat 2017: Annu Laurila, Nea Huoponen ja Emil Järvinen. Kuva Johanna Breilin-Huoponen

Päivitetyt salivuorot

Koriskoulu 2010 ja nuoremmat:

torstai halli C 17.15-18.15
 

Mikropojat 2008-09:

torstai ala-aste  17.15-18.45
perjantai  halli lohko C  16.00-17.15

Minipojat 2006-07:

maanantai ala-aste  17.15-18.30
torstai  halli lohko B  17.15-18.30
perjantai  halli lohko B  16.00-17.15

Mini/mikrotytöt 2006-09:

maanantai ala-aste  16.00-17.15
torstai  halli lohko A  17.15-18.30

C-tytöt 2004-05:

tiistai halli lohko  A  16.00-17.15
perjantai  halli lohko  A pe 16.00-17.15

C-pojat 2004-05:

tiistai halli B lohkot &C  16.00-17.15
keskiviikko  halli  koko 19.45-21.00
perjantai  halli koko  17.15-18.30

B-pojat 2002-03:

torstai halli koko 16.00-17.15

A-pojat/PeU2:

maanantai halli koko 21.00-22.00
tiistai  halli koko 21.00-22.00
perjantai  halli koko 19.45-21.00

Naiset:

maanantai halli koko 19.45-21.00



Miehet edustus:

tiistai halli koko 19.30-20.45
perjantai  halli koko 18.30-19.45

 
 
 
 
PeU-Basket kauden 2016-2017 palkitut junioripelaajat:
 
Mikrotytöt: Isabella Sundholm, Erika Kanerva
Mikropjat:  Miiro Karjalainen, Cedric Haro
Minitytöt:   Elina Työppönen, Malla Manninen
Minipojat:  August Lempiäinen, Rami Räisänen
C-Tytöt:      Emma Heikura, Aliisa Salomaa
C-pojat:      Juuso Jäntti, Kari-Matti Villa
B-tytöt:       Veera Virtanen, Saara Erjala
 
 
 

Tulevia matseja 

 

 

 P

 

 PERNIÖN URHEILIJAT RY                     KOTIOTTELUT  2018

 

 

PE 12.1.     20.00                          Miehet-2 – Unikoris Turku

SU 14.1.    17.00                           Miehet – JyWe Jyväskylä

SU 28.1.    17.00                           Miehet – ÄH Äänekoski

 

PE 2.2.      20.00                           Miehet-2 – Lieto II Lieto

LA 3.2.      10.30                           B – pojat – TuNMKY Turku

                 15.30                           B – pojat – YMCA Tampere

SU 11.2.    17.00                           Miehet – PuHu Vantaa

LA 24.2.    17.00                           Miehet – HNMKY Helsinki

 

PE 9.3.      20.00                           Miehet-2 – RaiPS Raisio

LA 10.3.    10.00                           C – pojat – Pyrintö Tampere

                 17.30                           C – pojat – YMCA Tampere

SU 11.3.    17.00                           Miehet – EBT Espoo

MA 12.3.   20.00                           Naiset – Suncity Basket Naantali

PE 23.3.     20.00                           Miehet-2 – Ura Smart Happens Kaarina

 

LA 7.4.      10.00                           B – pojat – Pyrintö Tampere

                 11.45                           C – tytöt – Vilpas-red Salo

                 17.45                           C – tytöt – NaKo Naantali

SU 8.4.      10.00                           Minipojat – RaiPS Raisio

                 16.00                           Minipojat – Ura Kaarina

LA 14.4.    13.00                           C – tytöt – Feeniks Basket Forssa

 

 

TERVETULOA SEURAAMAAN / KANNUSTAMAAN PEU:N MATSEIHIN !

Toimintaamme tukevat:

 

Kaivinkoneurakointi

Lönnqvist Oy / Salo

 

Hyvän palvin ystäville

Perniön Saunapalvi

www.pernionsaunapalvi.fi 

 

AM Automäkinen Oy

 

 

Ravintola Terho

Mathildedal

 

Rakennusliike

Fagerström Oy

 

Teijon Kiinteistöhuolto Oy

Savukalkkunaa Kirakantilalta

www.savukalkkuna.fi

 

MM-SÄHKÖ - Kaikenlaiset sähkötyöt - Etusivu

Petri Villa  

Melkkilän Ratsutalli

Perniön Väri ja Tapetti 

Fontell Granite Ltd Oy

Kalle Halonen

Lönnqvist

Hannu Lehti

Salonjokilaakso

Lupajan Murske Oy - Sepeliä, mursketta, soraa, kivituhkaa, hiekkaa ...

Huoltokorjaamo J.Parviainen 

Perniön Metsäpojat Oy

Rakennusliike Fagerström Oy

Traktoauto

Perniön Rakennustyö Oy

 Lauttalab

-elintarvikelaboratorio

Kumikorjaamo Niemelä&Niemelä

-kumikorjaamoniemela.fi

 

 

Salon Moottorihuolto